Skocz do zawartości

Nad czym aktualnie pracujesz?


ANtY

Rekomendowane odpowiedzi

Będziesz zawiedziony, bo o ile to co wrzuciła Shil mega kojarzyło się z produkcjami propy to to już w ogóle.

 

:/ tak źle, tak niedobrze, marudy. To też jest fragment tego miasta, tylko od góry, gdzie jest słonecznie. A nie dawałam tu dużo szczegółów, bo to krótka scena i po co dawać do tego pokoju tyle rzeczy. Po prostu miasto na niskich poziomach ma być ciemne, pełne śmieci, graffiti i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
:/ tak źle, tak niedobrze, marudy. To też jest fragment tego miasta, tylko od góry, gdzie jest słonecznie. A nie dawałam tu dużo szczegółów, bo to krótka scena i po co dawać do tego pokoju tyle rzeczy. Po prostu miasto na niskich poziomach ma być ciemne, pełne śmieci, graffiti i tyle.

Gdzie ty widzisz, żebym mówił, że kiedykolwiek było źle? Niepotrzebnie nadinterprentujesz i marudzisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty widzisz, żebym mówił, że kiedykolwiek było źle? Niepotrzebnie nadinterprentujesz i marudzisz ;)

 

 

Czytam między wierszami^^ Teraz to już rzeczywiście marudzę, nic nie wnoszącym postem.

Tak więc zapytam się o coś konkretnego - może być ten efekt w biurze, takiego strasznie mocno oświetlonego pokoju i miasta? Samo miasto wiem, że średnie, odezwało się we mnie lenistwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Ja dziś sprawdzałem sobie z rana jak działa mi w domu runner GameMakera na iPadzie. Wykorzystałem do tego pierwszy prototyp obecnej Almory - niestety ładował on pliki z dysku, a że za długo mi było to przepisywać, no to usunąłem wszystkie elementy mapy niestety :) Nie chciałem po prostu tracić całego dnia na to, po prostu chciałem zobaczyć postać w ruchu i jak sterowanie wygląda. Nie jest źle, chociaż atak dwoma palcami trochę jest głupi, więc pewnie będzie tak, że do chodzenia się pojawi w rogu ekranu narysowana gałka analogowa, a atak będzie po prostu pukając w ekran - nie mniej za tą wersję gry zabiorę się dopiero po wydaniu jej na windowsy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle, chociaż atak dwoma palcami trochę jest głupi, więc pewnie będzie tak, że do chodzenia się pojawi w rogu ekranu narysowana gałka analogowa, a atak będzie po prostu pukając w ekran

GML
if(point_distance(x,y,mouse_x,mouse_y)<200){atak()}else{idź()}
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w praktyce mamy else w kodzie, które w żadnym wypadku nie pozwala na jednoczesny atak i chodzenie.

 

trudno też wyobrazić mi sobie, jak samo mouse_x i mouse_y obsługuje multitouch, ale nie jestem w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Dokładnie, tak było w Almorze z tego co kojarze i w obecnej wersji też tak jest. Coś tam wymyślę, na razie nie zaśmiecam tym głowy, po prostu kilka godzin dziś testuję różne rzeczy w GM:Studio których w pracy nie miałem czasu - np. teraz odpaliłem ten przykład 3D dostępny na sandboxie i o dziwo 3D działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie dalo by sie jak w diablo ze jak klikasz w jakies miejsce - to idzie, w przeciwnika - to bije?

edit.

Pilnie potrzebuje nagranie takiego zdania:

"Tata mówił że potwory zawsze istniały, po prostu chowały się w ludziach"

Raczej smutnym głosem (ale nie płaczliwym ), co najważniejsze nagrane przez mlodego chlopaka przed mutacją, ew w trakcie czy niewiele po, ktoś chętny do pomocy?

Chamski spam ale kwestia taka że potrzebuję to na dziś

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Pewnie, że tak sie da - tylko przeciwnicy są dość mali, jak ktoś ma tłuste palce będzie problem - ale coś wymyślę. Na razie tego nie tykam, czekam aż brakujące rzeczy jak DLLe zostaną dodane do GM (i szybsze wczytywanie plików).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wzorują się na propie..:D To dopiero musi motywować;P

Kto jeszcze...? ;x

 

@Shil i Pablo - IMO za jasne, jeśli ściągacie z Propy :P Ale gdyby nie ten fakt - fajne :3

 

Ja może niedługo coś nowego z Willi wrzucę, bo jutro mam dostać duuuuuuużo skanów - 11 kartek A4 ;x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do akcji doszły rakiety samonaprowadzające - musimy je przechwycić mocą i użyć do zniszczenia robotów :)

 

psionic_screen_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że tak sie da - tylko przeciwnicy są dość mali, jak ktoś ma tłuste palce będzie problem - ale coś wymyślę. Na razie tego nie tykam, czekam aż brakujące rzeczy jak DLLe zostaną dodane do GM (i szybsze wczytywanie plików).

tu masz racje ja ledwo i nie bez irytacji smsa pisze u siebie na telefonie :P ja bym stawiał na większą maskę niż wielkość przeciwnika ale nigdy nie robilem nic na telefon wiec nie wiem :) swoją drogą almora na telefon to jest opcja, o ile na kompie konkurencja wielka i raczej mocarna, to na telefon jest wręcz idealna gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, a więc jeśli macie jakieś sugestie, jak powinien taki hud być / jaki by pasował, to podajcie - postaram się to uwzględnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
tu masz racje ja ledwo i nie bez irytacji smsa pisze u siebie na telefonie :P ja bym stawiał na większą maskę niż wielkość przeciwnika ale nigdy nie robilem nic na telefon wiec nie wiem :) swoją drogą almora na telefon to jest opcja, o ile na kompie konkurencja wielka i raczej mocarna, to na telefon jest wręcz idealna gra.

 

Jak wersja na iPada + PC przyniesie zysk większy niż 1500 euro (brutto, bo netto to dostanę 70% i połowa dla Borka), to można pomyśleć i o telefonie oraz Androidach. Jak nie, to będę już w tym czasie robił inną grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Dzięki ewryłan, tak, hud to placeholder, a przynajmniej górna część, dolna partia to szkic tego co będzie bardziej wypolerowane i wykończone.

 

ps. duże N, małe t :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...