Skocz do zawartości

Wojzax

Filar Społeczności
 • Postów

  2750
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  107

Ostatnia wygrana Wojzax w dniu 24 Czerwca

Użytkownicy przyznają Wojzax punkty reputacji!

1 obserwujący

O Wojzax

 • Urodziny 28.09.1991

Informacje

 • Nagrody
  Najlepsza grafika (CA 2015)
  Najlepsza gra (CA 2011)
 • Użytkownik GameMaker Studio 2
  Nie
 • Użytkownik GameMaker Studio
  Tak
 • Użytkownik GameMaker 8
  Nie
 • Użytkownik GameMaker 7 i wcześniejszych wersji
  Nie
 • Użytkownik Unity
  Tak
 • Użytkownik Godot
  Nie

O mnie

Edytowalne przez adminów

 • Grafik Paranoik

Ostatnie wizyty

51115 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Wojzax

Emperor

Emperor (11/13)

243

Reputacja

2

Odpowiedzi społeczności

 1. Dziękuję na razie chcę zrobić z tego narzędzie do szybkiego dodawania postaci, sam raczej nie stworzę na tym żadnej większej gry. Chyba że coś wymyślę. @EDIT2:
 2. W międzyczasie zmiana koncepcji edytora postaci na bardziej "teksturowe" manipulacje, co pozwoliło zmniejszyć rozdzielczość modelu i ilość blend shape'ów do minimum. Można ustawiać teksturki różnych części twarzy i np. zmieniać odległości między oczami, ustami itd. Animacja nie moja, dlatego taka płynna i naturalna, ale mniej więcej pokazuje jak się zachowują modele. Teraz czas na tworzenie pierwszych ubrań i sprawdzanie jak to się zachowuje przy dużej ilości postaci, bo ubrania będą miały po trzy edytowalne kolory, shader twarzy też ma dużo kolorków i tekstur nakładanych na siebie. @EDIT:
 3. Zszedłem z jedną twarzą poniżej 400tris, także to już pełne lowpoly w porównaniu do podobnego systemu który robiłem ze 3 lata temu albo ileś... Staram się kombinować z ręcznie malowanymi maskami które miksuję z domyślnym światłocieniem shadera, żeby osiągnąć lekki efekt ręcznego malowania tekstury na low-poly. Na razie tak o.
 4. świetny boss, w ogóle przepiękna grafika UAZ 452
 5. Lowpoly postacie z edytowalnymi częściami (uczę się pisać skrypty Edytora) Szybki shader w którym wybieramy trzy kolory do gradientowej tekstury każdego elementu stroju Trochę typowych animacji Taki miał być prosty projekt, jak się postaram z elementami stroju to może komuś się przyda
 6. Czekam z [ocenzurowano] w łapie
 7. uff, może problem rozwiązany restartujemy poziom przyciskiem P, pod M jest sterowanie
 8. https://www.gmclan.org/up3744_4_boldEnginev0_2.html Wersja 0.2, teoretycznie może naprawić błąd z granatami więc polecam zobaczyć. Granatów jest aż 4 dla wygodnego testowania
 9. W sumie spróbuję z tym przytrzymywaniem może alt. Dzięki za radę. Tzn. nie wiem w sumie co mi da wiedza o kartach graficznych bo się na tym nie znam. Ja mam GTX 950M, i7 6700hq. Shader teoretycznie działa, rozświetlanie jest takie jak trzeba, reszta czyli zanikanie rozbłysku jest już w kodzie. Jest to kod w obiekcie który pojawia się przy wybuchu i koliduje ze ścianami. Dopóki koliduje zmniejsza stopniowo wartość rozbłysku w shaderze tych ścian. Teoretycznie gdy przestaje kolidować dla pewności zmienia ten rozbłysk w shaderze do 0. Jeżeli karta graficzna odpowiada za shader, a procesor za kod to może nie ma koordynacji między nimi i np. nie wykonuje się kod który powinien się wykonać przy OnTriggerExit. Chociaż to trochę dziwne. Idealnie gdyby w Shader Graphie można było ciągle iterować daną zmienną wtedy wszystkim zajmowałby się shader ale ta iteracja w dół wykonywałaby się chyba cały czas dla każdej ściany. Może pokombinuję z odejmowaniem zmiennej time od zmiennej rozbłysku jeśli rozbłysk >0 ale to chyba musiałbym zrobić jako oddzielny node z kodem więc w sumie chyba i tak zajmowałby się tym procesor
 10. Jedyny concept art jaki dotychczas powstał xD Co do buga z shaderem to sprawdziłem na dwóch innych kompach i nigdy nie występuje... Zupełnie nie wiem od czego to może zależeć, spróbuję jakoś może spowolnić zanikanie efektu żeby był czas na całkowite zaniknięcie.
 11. Mam złe przeczucia co do tego rozbłysku, ale może uda mi się to naprawić. W wersji z użyciem pada jest właśnie celownik zablokowany na jednej płaszczyźnie, może rzeczywiście lepiej by pasował do sterowania myszką. Z drugiej stony chciałem dać graczowi możliwość strzelania wyżej/niżej i sam już nie wiem. Znikanie ścian to największy ból, nie mogę zrobić półprzezroczystości bo gryzłoby się to z systemem wyświetlania przezroczystości spritów. Dlatego wybrałem taki system zanikania. Nie wiem czy w tej materii coś jeszcze wymyślę. Dziękuję za feedback, spróbuję coś pozmieniać.
 12. 😮 dosłownie nigdy nie miałem tego buga, muszę to chyba potestować na innych komputerach
 13. https://www.gmclan.org/up3744_4_boldEnginev0_1.html Dawno nic z tym nie robiłem bo nie miałem kiedy, ale wróciłbym i sprawił że dałoby się w to grać. Wersja mocno testowa, powiedzmy że waszym celem jest zabicie gościa na pierwszym piętrze który wygląda tak samo jak główny bohater. Przyciskiem P restartujemy poziom, przyciskiem M sprawdzamy sterowanie. Dodam że obrót kamerą wykonujemy przytrzymując PPM, strzelamy i bijemy się LPM. Interesuje mnie ogólnie czy jakieś elementy tego są ładne, ciekawe, grywalne, może projekt jest do uratowania. W niniejszym levelu brakuje np. łopat wentylatora mielących graczy czy szaf do których możemy się schować, rozmów z NPCami, czyli generalnie rzeczy które pokazywałem w dawnych materiałach. Bardziej jest tutaj walka wręcz, kijami, w paru miejscach można zdobyć broń. Jeżeli chodzi o walkę wręcz to można walczyć kliknięciem, można również wykonać finishera przyciskiem E. Docelowo finishery byłyby dostępne tylko w trybie "furii" po zdobyciu np. określonej liczby punktów. Sterowanie padem jest na razie wyłączone. To chyba tyle.
 14. Jeden z elementów levelu demo
×
×
 • Dodaj nową pozycję...