Skocz do zawartości

gnysek

Administratorzy
 • Postów

  9692
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  83

Zawartość dodana przez gnysek

 1. Jeśli ma skoczyć 1-2 klatki po naciśnięciu, to wystarczy tak: if keyboard_key_pressed(klawisz skoku) PresskeyJump == 2; if (PresskeyJump) { // ta część kodu odopowiadająca za skok (najlepiej tylko gdy postać dotyka podłoża) } if (PresskeyJump > 0) PresskeyJump--; 2 to liczba klatek przez jakie po wciśnięciu klawisza uznawać, że nastąpił skok. Zbyt duża wartość spowoduje jednak niechciane skoki.
 2. No to coś z plikiem. Kojarzę, że jest jeszcze taki śmieszny przełącznik w iconv //translit i on mi kiedyś pomógł z wczytaniem pliku.
 3. Dla większości w ogóle nie jesteś wiarygodny, bo nawet sposób w jaki mówisz świadczy, że masz niewielkie pojęcie o rzeczach, które robisz. Chwalisz się wieloma rzeczami, tyle, że one są na poziomie nastolatka, a nie dorosłego, jakim jesteś. A już w ogóle takie kwiatki: Czyli z jednej strony płacisz za godzinę (ale nie wiemy, czy netto, czy brutto, czy b2b, czy umowa dzieło/zlecenie/pracę), z drugiej zaraz piszesz, że "ustalimy wartość", czyli jednak nie płacisz za godzinę. Jak ktoś ma to traktować serio, skoro już z opisu wiadomo, że będziesz coś kręcił. Zmartwię Cię, ale "magiczne gry wideo" to nie jest jakaś wyszukana nazwa i nie wiem na jakiej podstawie to wyliczyłeś, ale jak dla mnie to ta domena jest warta jakieś 6-7 złotych, bo za dwa miesiące wygasa, a przedłużenie kosztuje 40zł netto. Zresztą, za tyle można kupić "magicalvideogames.com" i tyle z Twojej unikalności. Mam nadzieję, że wiesz, co znaczy dewiant, ale raczej nie świadczy to dobrze o Tobie
 4. Ja pomoge innym, żeby nie musieli szukać: To czemu jeszcze jej nie spieniężyłeś? Tyle hajsu, to byś mógł narobić gier, że hoho!
 5. Jeśli po dodaniu do bazy w phpmyadminie widzisz krzaczki, ale po wczytaniu rekordu z bazy i wyświetleniu w php już nie, to problem polega jednak na kodowaniu bazy (lub braku ustawienia kodowania przy połączeniu, a domyślnie wchodzi jakieś niechciane), a nie na problemie z plikiem. To zresztą łatwo sprawdzić dodając "zażółć gęślą jaźń" z kodu zamiast z csv. Potraktowanie pliku iconv przed importem też powinno załatwić sprawę.
 6. Ależ to wygląda, jak gra robiona przez kilkanaście osób Dodane do wishlisty i obserwowania.
 7. Nie no to polskie literki są poza tym zakresem. W ogóle dlaczego tak starą wersję? Przecież ona nie była aktualizowana od ponad 10 lat! Wydaje mi się, ze ustawienie zakresu na 32-380 pomoże (za https://altcodeunicode.com/alt-codes-for-polish-letters-with-accents-or-diacritics/ ).
 8. Ale mówimy teraz o show message czy nie? Generalnie angielska wersja też powinna sobie radzić, domyślne fonty Microsoftowe mają polskie znaki. No i w sumie nie wiem o jakiego GameMakera chodzi.
 9. Próbowaliście eksportować do HTML5 po dodaniu gml_pragma("PNGCrush"); ? (w dowolnym skrypcie, jeden raz, więcej info w manualu). Co prawda to wydłuża czas kompilacji, ale nieźle odchudza gry na Androida czy właśnie HTML5.
 10. I to rozumiem. Przychodzisz znienacka i z grubej rury Generalnie jeśli do czegoś miałbym się przyczepić, to średnio czytelne są moim zdaniem dobrane fonty. Główna bohaterka przypomina mi też postać z jakiejś bajki którą oglądają moje córki (hmm, księżniczka Sisi albo coś takiego?). Dźwięki z gier 8-bitowych też śmiesznie/dziwnie wypadają. Widzę też, że gra ma ogrom texture pages, a część z nich można by zoptymalizować, docinając je (np. https://v6p9d9t4.ssl.hwcdn.net/html/4440494/html5game/CoC_texture_39.png ma 50% wolnej przestrzeni, jakby pociąć tych żołnierzy na osobne grupy to na tej teksturze wlazło by 3x tyle grafik). Przy tym rozmiarze niestety gra wczytywała mi się dobrze z 10 minut, więc wersja HTML5 może nie zdać egzaminu - ale ostatecznie jako demo może być (i dla niektórych tutaj niedowiarków na forum to dowód, że eksport HTML5 nie jest jednak taki zły). Ale to poza zgłoszeniami na gamejam Opery to zdecydowanie najlepsza gra w tym roku na GMCLANie, a pod względem rozbudowania bije nawet i je Świetna robota!
 11. gnysek

  Opera GX Game Jam

  Ja też widziałem tam lepsze. Część ma tam tak długie intra, że bym je zdyskwalifikował jako szybkie gierki offline.
 12. gnysek

  Opera GX Game Jam

  No niestety, waszych gier nie ma w finałowej 8, ale wszyscy możemy zagłosować: https://www.opera.com/gx/gamejam
 13. gnysek

  Opera GX Game Jam

  Tam ludzie sie strasznie burzą, że ich gry nie trafiły do TOP 100, a są lepsze i bardziej przestrzegają reguł niż te, które się dostały Jakby nie było do wygrania 10k$, to by pewnie 50 gier było i problem z głowy
 14. gnysek

  Opera GX Game Jam

  Dziś pokazało się TOP 100 - https://gamejolt.com/playlist/opera-gx-game-jam-our-favorites/437215 Z tego co znalazłem, z polskich produkcji trafiły dwie: - Space Pogo / lethiandev - Space Grinder GX / Uzjel
 15. W show_message to akurat dość dziwne, powinny działać prawidłowo i nigdy się z tym nie spotkałem. Pytanie co to jest "inny komputer" - jaki system, jaka wersja językowa, czy oryginalnie była to polska wersja, czy dogrywany może był tam pakiet językowy już po pierwotnej instalacji ?
 16. Mówimy 8.1, on chyba .ogg nie potrafi odtworzyć i tutaj może być faktycznie problem. Obawiam się, że poza .wav przerwa będzie słyszalna. Plus jest taki, że .wav w zipie zajmuje niewiele więcej niż .mp3, minus taki, że jednak wciąż więcej i do pełnych piosenek się zupełnie nie nadaje.
 17. Nic mnie dziś bardziej nie rozbawiło.
 18. gnysek

  Opera GX Game Jam

  Przedłużyli oczywiście czas sędziowania, jak skomentowali na forum YYG "ten termin od początku był zbyt optymistyczny", i myślę, że faktycznie byłby nawet dla 50 gier... ale zagrać w aż 900, to chyba sie podzielą niestety i każdy wybierze swoje top X ze swojej puli i wtedy reszta je ogra. Z początku myślałem, że zgłoszeń będzie mało i trochę żałowałem, że się nie wziąłem do roboty ostrzej, ale ostatecznie wątpię, żebym coś wygrał, bez grania widziałem już kilka lepszych gier
 19. gnysek

  Opera GX Game Jam

  Moja niedokończona: https://gnysek.gamejolt.io/aroundworldgx - miała polegać na tym, że Ufo zbiera znane obiekty z całego świata (np. Mur Chiński, Wieżę Eiffla, Statuę Wolności, Krzywą Wieżę, Piramidy itp.) i rzuca w naszą stronę, a my omijamy. Skończyłem na etapie prototypu, bo przy małych dzieciach ciężko dotrzymać terminy Całość robiłem z 4-5 godzin.
 20. gnysek

  checkpoint - 2021

  Uuu, poważne rzeczy Mi wczoraj strzeliło 5 lat od kiedy wprowadziłem się do obecnego domu, co oznacza, że zostało mi jeszcze 19,5 roku kredytu (taka ciekawostka - GMCLAN ma 19,5 roku :D). Na szczęście chyba nie będzie tak źle, bo mam szansę przenieść się do większego lokum i tam zbudować sobie geekowy pokój (bo będzie aż tyle pokoi), więc przy okazji checkpointu za rok mam nadzieję nadawać już z oazy nerdostwa.
 21. Może sobie wypiszcie jakie karty graficzne ?
 22. Oczywiście, że można, tak samo jak wtedy, gdy tworzysz system, identycznymi funkcjami można modyfikować na bieżąco kierunek, kształty itd. Wiele osób tego nie wie, a właśnie tak można stworzyć fajniejsze dynamiczniejsze particle (np. coś na wzór tornada - przesuwasz punkt startowy clipart po kole i zmieniasz ich kierunek, żeby leciały w dobrą stronę). Particle można też "pauzować" wyłączając automatyczną ich aktualizację, czy rysować ręcznie. Postaram się napisać na ten temat niedługo artykuł, właśnie podsunąłeś mi temat
 23. Przypomina GameMakerowie gierki sprzed 20 lat Instaluję, zobaczymy jak się w to gra
 24. Bardzo mi się skojarzyło z wiedźminem I, zabrakło tylko ikonki combosów na kursorze
×
×
 • Dodaj nową pozycję...