Skocz do zawartości

gnysek

Administratorzy
 • Postów

  9 800
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  137

Treść opublikowana przez gnysek

 1. Shift klatki mozna zrobić: Rotate (ale tylko o 90) jest, Flip jest, Trim jest, Resize jest Scale jest: Brakuje w sumie rotate o dowolny kąt i skew.
 2. żebym ja pamiętał jakie Ale jeśli chodzi o Images, to jest to zgłoszone: https://github.com/YoYoGames/GameMaker-Bugs/issues/3184 i przez jakiś czas było w kolumnie "planned - IDE" ale tymczasowo zniknęła Także wygląda, ze to wszystko wróci.
 3. gnysek

  Galeria Grafik

  Dokładnie, epoka N64 i PSX. Wygląda jak gry AAA z lat 1995-2000.
 4. W sumie nic nie stoi na przeszkodzie używania dawnego edytora graficznego i potem importowania grafik. Jest trochę więcej zabawy, ale... a tak konkretnie których opcji brakuje? Bo wydaje mi się, że głównie brak filtrów, reszta być może jest za mocno ukryta? Pytam, bo zgłosiłem bodaj dwa Feature Requesty do YYG w tej sprawie, to mogę kolejne i może przywrócą brakujące rzeczy
 5. Te gry mają świetną grafikę (chociaż dla dzisiejszej młodzieży trochę retro) i potencjał, żeby wyjść na mobilki. Ja bym zastanowił się nad dalszymi pracami zwłaszcza nad tymi bardziej przygodowymi.
 6. gnysek

  Almora Darkosen

  dokładniej rzecz biorąc - milion pobrań później...
 7. Można, ale ja już zrobiłem założenie bez wbudowanych zmiennych. Ale można jak najbardziej, opisałem to w artykule: https://gmclan.org/artykul/101
 8. Kuwabara! Kuwabara!

 9. Nie, nie konwertowałem, ale pobieranie już działa https://gmclan.org/plik/199
 10. Pozycja w następnej klatce jest generalnie prosta: nx = lengthdir_x(predkosc_gracza, kierunek_gracza); ny = lengthdir_y(predkosc_gracza, kierunek_gracza); Natomiast pozycję "k" klatek do przodu, zakładając stałą prędkość gracza i brak zmiany kierunku, znajdujemy, mnożąc prędkość_gracza przez "k".
 11. gnysek

  Almora Darkosen

  Czekam na wersję Steam Deck
 12. Skoro ostatni, to jak nie koniec?
 13. buffer = undefined; Feather zwraca uwagę, bo od wersji 2023.11 która wyjdzie za kilka dni bufory już nie będą zwracać id liczbowego, a "referencję". Co prawda za pomocą real(buffer) nadal można dostać po staremu ID, a większość funkcji poradzi sobie jak takie ID podasz, żeby ten bufor odnaleźć, ale w nowym runtime, przy wyłączonym trybie kompatybilności na pewno będą problemy. Ogólnie to chyba wszystkie zasoby będą od grudnia referencjami, bo sprite i inne w 2023.8 tak zmieniono. Feather zawczasu zwraca uwagę na niektóre rzeczy, które YYG planuje w ciągu następnych 10-20 miesięcy zmienić, ale często gry mimo to się kompilują "po staremu". Warto jednak stopniowo zmieniać stare, niekoniecznie dobre nawyki.
 14. 360 to jednak coś więcej, niż panorama.
 15. Gamemaker ma też wbudowany shader do panoram, zastanawiałem sie czy nie pokusić się o grę typu Severed, ale z tym co tutaj wykonałeś też by w szło taką grę zrobić.
 16. gnysek

  NecroArcher

  Na co? Na tik taka? Z ciekawości, lepsze są tam zasięgi niż na YT?
 17. Beta 0.8: - przepisanie Ligi 24 - swiper na homepage pokazuje teraz również najnowsze zasoby - w showcase można wejść w daną grę i napisać komentarz - showcase pokazuje się w wynikach wyszukiwania - generowanie obrazków og:image używanych przy wrzucaniu newsów/artów/plików/linków na facebooka, twittera i discord - nowy zarąbisty guziczek w dolnym menu na telefonach: - poprawki cssów w uploaderze i paru innych miejscach, aby odpowiadały wybranemu motywowi - przeniesienie 90% adminu panela - przepisanie kategorii z "nazwa,nazwa,nazwa" na korzystanie z "id", co ułatwia przenoszenie kategorii i artykułów, oraz zmniejsza liczbę zapytań SQL - poprawki seo, opengraph - nowy font nagłówków - poprawka przycisku "Idź" w paginacji, gdy wybieramy dowolną stronę z zakresu - mnóstwo zmian "pod maską" których nie widać na zewnątrz - przycisk beta przeniesiony na dół strony; jest to ostatnia wersja w której jest on dostępny - łącznie zmieniono 193 pliki (155 w nowej, 18 w starej wersji strony, oraz 19 cssów i obrazków) To jest ostatnia beta, przy następnej aktualizacji stara wersja strony przestanie być dostępna (google i goście widzą już wyłącznie nową).
 18. gnysek

  NecroArcher

  Normalnie sprite ma teraz coś takiego jak broadcast event i tam można, ale dla spine to nie zadziała z dwóch powodów. Po pierwsze, nie ma podglądu spritów ze spine (xD - ale jest taki feature request zgłoszony), po drugie w spine można zrobić merge między dwoma animacjami i wtedy by się na siebie czasem także różne dźwięki nakładały.
 19. Wchodzisz tutaj - https://github.com/YoYoGames/GameMaker-Feature-Requests/issues - dodajesz swoją prośbę i jest szansa, że zmiana zostanie wprowadzona do IDE. Ja mam już 14 takich zaakceptowanych zgłoszeń (niestety aż 10 w backlogu, więc "na później", ale cztery są przypisane już do IDE i nowego runtime, wiec jest szansa, że zobaczymy je wkrótce).
 20. Jestem pod wrażeniem zwłaszcza stworzeń z większą ilością nóg, które zazwyczaj muszą działać naprzemiennie!
 21. Z darmowych polecam: https://www.kenney.nl/assets/category:2D https://itch.io/game-assets/free/tag-roguelike
 22. Taka ciekawostka - gra wyjdzie w pudełku (niestety tylko w USA):
 23. gnysek

  NecroArcher

  Ależ to wygląda coraz lepiej! Niektóre fragmenty wyglądają już na wylizane tak, że nadają się na premierę, a coś czuję, że i tak jeszcze wszystko zaliczy upgrade. Mam nadzieję, że sterowanie będzie przyjazne padom, bo coś czuję, że świetnie by się w to grało na Steam Decku! Dodałem już wcześniej do wishlisty, a teraz także do Showcase GMCLANowego: https://gmclan.org/showcase .
 24. to akurat robiliśmy - ale o mp_grid_draw zapomniałem, dzięki za tip! Jakby ktoś chciał zobaczyć moją wersję powyższego, zrobioną w 40-60 minut, to jest tutaj: https://gmclan.org/uploader/plik/21277,worker_placement
 25. Po sprawdzeniu tego prywatnie, dopiszę w razie czego, dla potomności: Ze względu na to co znajduje się w mp_grid, ścieżka może się czasem nie wygenerować, w związku z tym, w poniższym kodzie function citizenStateMove(){ if (pathStarted == false) { if mp_grid_path(... może zostać zwrócony false w ostatnim ifie, a wtedy path_position nadal będzie wynosić 1, bo obiekt nadal widzi ostatni path, na końcu którego stoi, dlatego warunek był od razu spełnianiany i gra zachowywała się tak, jakbyśmy wrócili do budynku gdzie zostawia się zasoby (tak naprawdę robiąc 0 pikseli), następnie szukając ścieżki do następnego zasobu. Nawet jeśli wydaje się to mało prawdopodobne, czasem warto dodać else i obsłużyć teoretycznie nieistniejący wyjątek. Potem łatwiej go znaleźć
×
×
 • Dodaj nową pozycję...