Skocz do zawartości

Konrad-GM

Użytkownicy
 • Postów

  2727
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  43

Treść opublikowana przez Konrad-GM

 1. Jak dla mnie wygląda to na shadowing zmiennych, puszczasz wartość `-1` w argumentach: function play_sound(snd, gain = 1, pitch = 1, sound_player = -1) <--- tutaj Definiujesz to jako zmienną lokalną funkcji (nie instancji), a potem zamieniasz jej wartość tutaj: sound_player = audio_play_sound Wygląda mi to na zwyczajny shadowing, a ta zmienna ma scope funkcji a nie instancji w której ta funkcja jest odtwarzana, zwyczajnie `sound_player` zawsze jest `-1` (zakładając, że podstawiasz do niej wartość -1 z innej zmiennej podczas jej wywołania, bądź pozostawiasz argument "pusty", który jest zastępowany wartością domyślną, `-1`). Pewnie szukasz czegoś w rodzaju: variable_instance_set (yoyogames.com) variable_instance_get (yoyogames.com) Ewentualnie po prostu zwracaj ID (wartość po wywołaniu audio_play_sound) odtworzonego dżwięku zamiast posiłkować się taką "adresacją".
 2. Teraz działa spoko 👌 Fajna i dość rozbudowana gierka, chowanie się za przeszkodami, różne rodzaje broni, może AI wymaga trochę dopracowania, bo jak raz zaalarmujesz przeciwnika to ten leci bezpośrednio do nas a nie ostatniej znanej pozycji, byłoby to nawet ciekawe do ściągania i flankowania wrogów.
 3. @gnysek Nope, może jakaś kompresja ze strony GMa, albo wajrus. Przeważnie mało pobierane pliki zatrzymywane są zaraz po pobraniu i trzeba zezwolić, a tutaj prosto do kwarantanny poszło.
 4. Nawet spoko gierka, przeszedłem całe demko, ale przyznam, że przez ten stos dialogów to trochę nuży, nawet większości nie czytałem Co do sterowania to zdecydowanie wolałbym ośmiokierunkowe, jak w Hotline Miami. Dodatkowo trochę niepotrzebne te cofanie się do domu jak już pogadamy z pojmanym żołnierzem, nie można by radiostacji przenieść do tego samego budynku? Po pojmaniu niemca to idąc w obie strony praktycznie nic się nie dzieje. Jeszcze mógłbym się przyczepić do gigantycznej maski kolizji, gracz nie podejdzie do ściany bliżej jak metr odstępu co trochę wkurza jak próbowałem trafić w drzwi na ostatnim odcinku mapy (żeby się schować).
 5. Chcesz zasymulować fizykę bez znajomości chociaż podstaw newtonowskiej fizyki? To myślę może już lepiej byłoby to zlecić komuś do zrobienia i nie zaglądać w kod. Jak tak bardzo chcesz uprościć fizykę, to chociaż zawsze aplikuj przyśpieszenie grawitacyjne, przynajmniej do momentu, aż ludzik nie zastygnie na platformie. IMO napisałeś za mało szczegółów, jak Twój kod aktualnie wygląda i chociaż dołącz krótki filmik, żeby było widać w czym problem.
 6. Tak szczerze powiedziawszy, bez sensownego dostępu do wielowątkowości, to byłoby to zapewne trudne do osiągnięcia - ale jakby mocno skupić się na optymalizowaniu, to może nawet w miarę sensowny klatkarz można uzyskać. Kilka propozycji jak można zoptymalizować rysowanie fog of war: Nie aktualizuj wszystkich jednostek, ale tylko komórki, które są zajęte przez jednostki. Do tego możesz wykorzystać "słownik", np. tworzysz loopa po liście monitor_list tak jak do tej pory, ale przy okazji zapisujesz w której to komórce jednostka rysowała swój fog of war i np. przed shroud_clear_position może sprawdzić, czy tej komórki już nie liczyłeś, taki pseudo kod: var dict = new Dictionary for unit of unit_list: if dict.has(key: unit.x + '_' + unit.y)): continue shroud_clear_position(unit.x, unit.y) dict.set(key: unit.x + '_' + unit.y, value: unit.shroud_radius) jeżeli każda jednostka ma własny shroud_radius, to możesz przed shroud_clear_position zapełnić nową listę ale tylko z jednostkami o największym shroud_radius na daną komórkę. Dodatkowo możesz zoptymalizować samą funkcję shroud_clear_position - https://www.redblobgames.com/grids/circle-drawing/ polecam Nie modyfikuj tablicy shroud_grid jednostkami poza ekranem, monitor_list powinien posiadać tylko jednostki, której pierścień fog of war może być widoczny. Możesz spróbować też brać tylko wycinek z listy monitor_list i co kolejna klatka aktualizować tylko część jednostek - jeżeli aktualizacja tablicy będzie się działa np. 15x na sekundę to raczej nikt nawet nie zauważy zastosowanego triku. Jeżeli jeszcze na coś wpadnę to chętnie się podzielę pomysłami.
 7. Jeżeli chodzi o mikro-optymalizacje, to przełączanie stanu karty graficznej np. `gpu_set_blendmode` wyrzuciłbym poza loopa, ale to pewnie niewiele zmieni i tak. Tego typu fog of war można też zrobić na tablicach, większe komórki i aktualizowałbyś je jedynie gdy jednostka przekroczy jej granicę. A rysować mógłbyś też tylko wycinek takiej tablicy na surface bez znaczenia ile jednostek jest na ekranie. Minus taki, że byłoby to bardziej "rozpikselowane", ale możesz spróbować wygłądzić krawędziie jakimś shaderem.
 8. A ile średnio takich świateł masz na scenie? Możliwe, że bottleneck występuje gdzieś w okolicy "with(objUnit)". A dałbyś radę profilować co się dzieje? Np. wrzucić jakiś czasomierz w tej okolicy.
 9. Jeżeli rysujesz duszki na surface to X i Y będą zawsze 0,0 i nie "podąża" za kamerą tak jak by można było się spodziewać, ale możesz spróbować odjąć pozycję kamery żeby przesunąć rysowanie duszków na właściwą pozycję, oraz duszka "black rectangle" możesz rysować na pozycji 0,0
 10. Pozycjonowanie - DodajOszusta.pl (archive.org) wiem, że stare, ale odnoszę wrażenie, że dalej aktualne PS. ale te obrazy to mistrzostwo muszę przyznać
 11. Konrad-GM

  Opera GX Game Jam

  Nawet się cieszę, że trafiłem z bratem do top 100, jak na dłuuugą przerwę od GMa, ale raczej do top 8 się nie dostaniemy ?
 12. Też tak trochę zgniłem jak to zobaczyłem
 13. "Strona nie istnieje" - możliwe, że masz ją zapisaną jako draft, upublicznij grę i powinna być widoczna
 14. Potestowałem trochę, pobiegałem, porzucałem granatami i o ile nie pojawił mi się ten bug przez większość czasu, tak na niego jednak trafiłem, przynajmniej nie jest tak jak w poprzednim demie gdzie każdy granat zostawiał rozbłysk
 15. W The Ascent jest przycisk podnoszący celownik, może zrobienie podobnego celowania byłoby wystarczające? Normalny tryb to celownik zawieszony na jednej płaszczyźnie, ale np trzymając alt/ppm można by celować po raytracingu z kamery, wtedy celowanie w konkretny punkt też byłoby możliwe. Edit: Może z celownikiem laserowym też inaczej by się grało
 16. Ja testowałem na swoim lapku z gtx 1070 max-q, intel i7 7700hq.
 17. Też mam tego buga z nieznikającą eksplozją po granacie, wali po oczach niemiłosiernie, aż do tego stopnia, że unikałem granatów Moim zdaniem gra ma potencjał, ma ciekawą mechanikę, przyjemnie się likwiduje przeciwników, ładnie i spójnie się komponuje, ale czasami sterowanie jest dość toporne jakby sterowało się czołgiem. Dodatkowo celowanie koniecznie do poprawy, jest nieintuicyjne i czasami nie wiadomo gdzie nasz gostek celuje - może zablokowanie celownika do płaszczyzny byłoby lepsze? Może to kwestia level designu, ale czasami elementy otoczenia znikają i pojawiają się dość chaotycznie i ciężko się orientować. Jak dla mnie gra bomba, trochę szlifów w sterowaniu, level design i mógłbym grać bez przerwy.
 18. Bo ją sam przyśpieszasz, wywal tą linię i z głowy.
 19. Nie rozumiem, a to nie odtwarza się w całości czy jak, a ta animacja trwa aż 5 sekund? Może wystarczy tylko sprawdzanie, czy stoi na ziemi? `if !place_free(x, y+1) g = 1.0;`
 20. `if obj_trampolina == false && place_meeting(x,y,par_entity)` serio?
 21. To dodaj zmienną `start` w Create obj_trampolina. Jeżeli ten obiekt dziedziczy z innego obiektu Create, to na początku skryptu użyj event_inherited() to wtedy Create rodzica również zostanie wywołany. Nie, bo zmienna `start` będzie widoczna tylko i wyłącznie w tym bloku kodu, jak tylko go opuści to zostanie usunięta - nie będzie miała żadnej wartości, ani true ani false, przestanie kompletnie istnieć. Polecam przejrzeć: https://docs.yoyogames.com/source/dadiospice/002_reference/001_gml language overview/variables/index.html - w tym podartykuły instance variables oraz local variables.
 22. W kodzie Step nie masz ustawianej flagi `start = true` więc technicznie flaga nigdy się nie zmienia. Wstaw `start = true` zaraz pod `alarm[0] = room_speed * 5`. Dodatkowo w Step nie sprawdzasz czy `start == false` żeby uruchomić blok odpowiedzialny za skok. Np. `if start == false && place_meeting(x,y,par_entity) {`.
 23. Tak, jest to jak najbardziej poprawne. obj_trampolina zmienia grawitację tylko wyłącznie kiedy dotknie par_entity, imo najlepiej byłoby przywrócić wartość w Step par_entity kiedy opadnie już na ziemię.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...