Skocz do zawartości

I am Lord

Użytkownicy
 • Postów

  4874
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  40

Treść opublikowana przez I am Lord

 1. o kurde liga? Po takim czasie bym brał udział.
 2. A jak to jest ze zwrotami sugerującymi coś zamiast wydawać rozkazy że ma być to i to. Wczoraj gadałem z nim kilka godzin próbując zrobić generator labiryntu. Utknął na jednym problemie z którym ja sam także miałem kłopoty z wymyśleniem rozwiązania. Ale gdy użyłem właśnie zwrotów sugerujących, a może użyjemy tego lub tego to będzie lepiej. Wtedy zmienił kompletnie podejście do rozwiązania problemu i się udało dokończyć generator z kilkoma bugami które jeszcze są do poprawy. (Tak sam mógłbym je poprawić ale za cel w tym projekcie obrałem zasadę że nie chcę ingerować w jego kod.) Sugestie wydają się być ciekawym narzędziem też.
 3. E no dobre. To można byłoby tak zaoszczędzić na czasie i nerwach przy uzupełnianiu @param @description w skryptach. Zawsze mnie to denerwowało
 4. I am Lord

  Foto-galeria

  Teraz laptop na kajak, nago i przebijasz Threefa 😂
 5. A jak zrobiłeś Healthbar w lewym dolnym rogu w swojej grze?
 6. W jednym skrypcie mi definiował swoją implementację clampa() po czym mu powiedziałem że jest taka funkcja wbudowana i się poprawił haha
 7. Właśnie zauważyłem że mój nie jest podłączony do internetu i ma wiedzę tylko z 2021. Na tej subskrypcji wiedza jest realtime? Użyłem tamtego wyżej wygenerowanego kodu i nagrałem filmik jak działa. Kod kamery też sobie wygenerowałem przez chatGPT: aa dodałem jedynie wytracanie prędkości podczas driftu.
 8. Wpadłem na głupi pomysł aby zadawać pytania botowi https://chat.openai.com/ o kod GameMakera. Wygenerowałem kilka ciekawych odpowiedzi, może pomęczmy trochę to AI Zadawajcie pytania o jakikolwiek kod, i postujcie jak traficie na ciekawą odpowiedź. Co wy na to? To ja zacznę: Pytanie było: "Can you write code in a Game Maker:Studio2 scripting language "GML"? Odpowiedział że potrafi więc zadałem kolejne: Show me a code for arcade top-down car game physics, only movements without collision. Zaznaczyłem że kod ma być pozbawiony wykrywania kolizji. Napisał mi bardzo podstawowy kod ala sterownie statkiem kosmicznym w asteroids więc pociągnałem temat dalej. Chciałem by dopisał kod na driftowanie. Oto finalny rezultat: /// Initialize Variables var speed = 0; var maxSpeed = 5; var acceleration = 0.2; var deceleration = 0.1; var rotationSpeed = 4; /// Movement Controls if (keyboard_check(vk_up)) { // Accelerate forward speed += acceleration; if (speed > maxSpeed) { speed = maxSpeed; } } else if (keyboard_check(vk_down)) { // Accelerate backward speed -= acceleration; if (speed < -maxSpeed) { speed = -maxSpeed; } } else { // Decelerate when not pressing movement keys if (speed > 0) { speed -= deceleration; if (speed < 0) { speed = 0; } } else if (speed < 0) { speed += deceleration; if (speed > 0) { speed = 0; } } } if (keyboard_check(vk_left)) { // Rotate counter-clockwise image_angle -= rotationSpeed; } else if (keyboard_check(vk_right)) { // Rotate clockwise image_angle += rotationSpeed; } /// Apply Movement var motionX = lengthdir_x(speed, image_angle); var motionY = lengthdir_y(speed, image_angle); x += motionX; y += motionY; Kurcze ciekawe no, zaraz sobie przetestuję Dołączacie do zabawy?
 9. @Nirvan Zgaduję że sam ryczałeś jak na metalowego wokalistę przystało haha
 10. I am Lord

  Galeria Grafik

  Ten styl wygląda jak pixel art w świecie 3D A jak by to wyglądało gdybyś wyrenderował w ortho z widocznymi pixelami? Pomniejszone do rozmiaru spritów pixelartowych?
 11. A to nie jest pierwszy lepszy A* z wiki? 😂 distance_to_object(_inst,_obj) wygląda na obciążającą funkcje ;o
 12. Miało tam być że zmodyfikowałem a nie (nie modyfikowałem). A błąd się pojawił jak kliknąłem kompilację i gdzieś tam w jej trakcie przerwałem bo coś na szybko zauważyłem. Z tilesetem też tak zrobilem.
 13. Widzę że ze spritami jest to samo. Nie modyfikowałem sprite w edytorze w IDE a w grze jest nadal stary. Restart pomógł dopiero.
 14. Już nie ważne, okazało się że restart IDE pomogło. Na następny dzień błąd się naprawił.
 15. Ktoś wie jaka może być przyczyna tego że Tileset ustawiony w room editorze nie zgrywa się z tym który się wyświetla w grze?
 16. Przesunięcia może mało użyteczne ale już same operacje binarne | i & się jak najbardziej przydają. Ostatnio nawet do mojego generatora drzew do GUI używałem.
 17. Kurcze no nie wiem, ten obszar jakoś tak trąci prehistorią, jeszcze ten gradient okropny. Nigdzie indziej nie masz w swoim designu gradientu. I znowu będzie na głównej milion okienek okieneczek ?? Natomiast górna część mi się podoba, zakładka polskie gry to fajny będzie smaczek.
 18. Jak nie będziesz na końcu usuwał tego surface z pamięci funkcją surface_free() to będziesz mógł używać go gdzie ci się podoba, w dowolnym obiekcie o ile zmienną _surf zrobisz globalną. Ale mankament jest taki że trzeba się zabezpieczyć przed niespodziewanym usunięciem go z pamięci vram. Dzieje się to niezależnie od gry. Np może się wyczyścić jak zminimalizujesz grę. Jak pamięć karty graficznej dobija do końca itd.
 19. /// @function iluminate_grid(grid, lightPosX, lightPosY, lightPower); function iluminate_grid(_grid, _lightX, _lightY, _pwr ) { for ( var i = 0; i < _pwr; i++ ) ds_grid_add_disk(_grid, _lightX, _lightY, i, 1); } A może tak? Ale nie wiem jak wydajna jest to funkcja
 20. Wstaw na końcu Draw show_debug_message( string(instance_number(obj_ulepszenie_9))+", "+string(instance_number(obj_ulepszenie_10)) ); I zobacz w konsoli Output czy liczby się będą zwiększać. Jeżeli tak to znaczy że nonstop tworzysz te obiekty, w nieskończoność. Instancje obiektu usuwa się za pomocą instance_destroy()
 21. To mój pierwszy kawałek gdzie wgle poznałem co to akordy ?
 22. Coś mnie wzięło na powrót do robienia muzyki i oto wam prezentuję mój wypust po 4 latach nic nie robienia w tym zakresie ?
 23. Ulubiona bo się zawsze wygrywa jak cokolwiek się wrzuci z braku konkurencji ?
 24. Ten manual jest tak dobrze napisany i skonstruowany że właściwie niczego innego nie potrzeba do nauki.
 25. Jeżeli tło się będzie zapętlać bezszwowo to problem sam zniknie, bo to oznacza że będzie wydawał się nieskończony.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...