Skocz do zawartości

I am Lord

Użytkownicy
 • Postów

  4884
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  35

Treść opublikowana przez I am Lord

 1. Przesunięcia może mało użyteczne ale już same operacje binarne | i & się jak najbardziej przydają. Ostatnio nawet do mojego generatora drzew do GUI używałem.
 2. Kurcze no nie wiem, ten obszar jakoś tak trąci prehistorią, jeszcze ten gradient okropny. Nigdzie indziej nie masz w swoim designu gradientu. I znowu będzie na głównej milion okienek okieneczek 🤔🤔 Natomiast górna część mi się podoba, zakładka polskie gry to fajny będzie smaczek.
 3. Jak nie będziesz na końcu usuwał tego surface z pamięci funkcją surface_free() to będziesz mógł używać go gdzie ci się podoba, w dowolnym obiekcie o ile zmienną _surf zrobisz globalną. Ale mankament jest taki że trzeba się zabezpieczyć przed niespodziewanym usunięciem go z pamięci vram. Dzieje się to niezależnie od gry. Np może się wyczyścić jak zminimalizujesz grę. Jak pamięć karty graficznej dobija do końca itd.
 4. /// @function iluminate_grid(grid, lightPosX, lightPosY, lightPower); function iluminate_grid(_grid, _lightX, _lightY, _pwr ) { for ( var i = 0; i < _pwr; i++ ) ds_grid_add_disk(_grid, _lightX, _lightY, i, 1); } A może tak? Ale nie wiem jak wydajna jest to funkcja
 5. Wstaw na końcu Draw show_debug_message( string(instance_number(obj_ulepszenie_9))+", "+string(instance_number(obj_ulepszenie_10)) ); I zobacz w konsoli Output czy liczby się będą zwiększać. Jeżeli tak to znaczy że nonstop tworzysz te obiekty, w nieskończoność. Instancje obiektu usuwa się za pomocą instance_destroy()
 6. To mój pierwszy kawałek gdzie wgle poznałem co to akordy ?
 7. Coś mnie wzięło na powrót do robienia muzyki i oto wam prezentuję mój wypust po 4 latach nic nie robienia w tym zakresie ?
 8. Ulubiona bo się zawsze wygrywa jak cokolwiek się wrzuci z braku konkurencji ?
 9. Ten manual jest tak dobrze napisany i skonstruowany że właściwie niczego innego nie potrzeba do nauki.
 10. Jeżeli tło się będzie zapętlać bezszwowo to problem sam zniknie, bo to oznacza że będzie wydawał się nieskończony.
 11. Kiedy sam byłem na serwerze chodziłem, strzelałem i tylko słuchałem tego koncertu zniszczeń. Tak dobry był feeling Alienów Borka.
 12. I am Lord

  wspólna gra

  To zróbcie sobie harmonogram, jeden tydzień pracuje jedna osoba, drugi tydzień inna
 13. I am Lord

  Sezon #2, Tura #1

  tutaj https://gmclan.org/index.php?liga24&act=rounddetails&zm=179
 14. Te przewody są lakierowane dlatego cyna nie łapie, spróbuj do rozpuszczalnika wsadzić końcówki na jakiś czas, powinno pomóc. Chyba że ta miedź jest z domieszką czegoś jeszcze.
 15. O kurde, nawet nie wiesz ile ja rzeczy pamiętam twoich, nawet ten klip wasz Gripa pierwszy
 16. ale skąd mamy wiedzieć czym są global.camsin i global.camcos. ?
 17. To tylko zalążek macierzy. Dużo bardziej rozbudowali to dopiero w GMS2
 18. A tak po za tym to "ruchdrzwi" zdefiniowałeś jako stopnie a funckja sin() za parametr kąta przyjmuje radiany. funkcja dsin() przyjmuje stopnie
 19. Docelowo chcę zaprojektować jakieś fajnie działające zawieszenie do tego żeby społeczność mogła robić samochody.
 20. Nie wiedzialem że już wypuściliście to. Dodałem do listy życzeń
 21. No było, sam nawet robiłem binarne łączenie murów której kod mieścił się w 4 linikach tylko ale cholera wie gdzie to jest
 22. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby taki wskaźnik zrobić też na spritach. Tylko trzeba wyłączyć automatyczną animację i zmieniać klatki ręcznie w zależności od postępu ładowania.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...