Skocz do zawartości

Nad czym aktualnie pracujesz?


ANtY

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, algorytm mam w GML, wykonuje się szybko. Obliczanie ruchu jednostki z 5 speedem jak ta wyżej zajmuje mniej niż 1ms. A jednostki z 10 ( w grze nie będzie szybszych ) w 30ms. Więc nawet nie widać ścinki.

Używałem ds_grida. W zasadzie to ds_grid i ds_stack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strategia2.jpg

 

Udało mi się zejść z 30ms przy długości ruchu 10 do 16ms przy długości ruchu 40 :D

W normalnych warunkach czyli ( max 10 ruchu ) jest 1ms więc teoretycznie mógłbym obliczać zasięg nawet co stepa bez spadku FPS ale oczywiście obliczenia wykonują się tylko podczas zaznaczenia jednostki jednorazowo.

 

A ten drugi debug_time2 to czas obliczania najkrótszej trasy zawsze jest poniżej 1ms. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Się robi... packer do itemów, można je sobie aktualizować i odświeżać w trakcie gry :) Sporo jeszcze brakuje, jest gdzieś tak 30% zrobione, ale w weekend powinienem skończyć.

almorowa_pakowaczka.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję opinii w sprawie background, który wykorzystam do roomu z wyborem charakteru , o to kandydaci :

1. www.gmclan.org/uploader/2522/car_gangster.jpg

2. www.gmclan.org/uploader/2522/al_capone_kopia.jpg

3. www.gmclan.org/uploader/2522/5507400542_97735ca5be_z_kopia.jpg

Pozdrawiam

EDIT Już zdecydowane , Wojzax coś wyczaruje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba się. Pusto w tle, brakuje czegoś. Może tło warstwowe? Wiesz, rysujesz tak, aby było zjawisko paralaksy gdy przemieszczasz kamerą. (tzn. jakieś zapętlone laski/pagórki o 1/2 pozycji kamery plus "odległe" góry). Od tego białego koloru wszystko jest kontrastowe i dostaje się oczopląsu. ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Podoba się. Pusto w tle, brakuje czegoś. Może tło warstwowe? Wiesz, rysujesz tak, aby było zjawisko paralaksy gdy przemieszczasz kamerą. (tzn. jakieś zapętlone laski/pagórki o 1/2 pozycji kamery plus "odległe" góry). Od tego białego koloru wszystko jest kontrastowe i dostaje się oczopląsu. ; )

no będzie coś takiego, ale na razie nie chce mi sie tego rysować, no i rozmycie mogłoby być zaprogramowane, a na razie nie sądzę żeby komuś się chciało pracować nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...