Skocz do zawartości

Nad czym aktualnie pracujesz?


ANtY

Rekomendowane odpowiedzi

doświadczenie robi swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Ej, bedziom, wiesz ze mozesz ustalic jaki rozmiar ma siatka rooma? Po tym jak widze ze to brzydkie, niepasujace brazowe cos (wlasnie - co? D:) nachodzi jedno na drugie na dole po prawej to ciut watpie (w Shicie bylo tak samo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Najs, chociaż te itemy po prawej na postaci mogłyby być wyraźniejsze (same kwadraciki) i żeby wiadomo było, który na jaką część ciała jest, bo tak to wychodzi na to, że pancerz założył na lewą dłoń, a miecz na ramię ^^

 

No i popraw ofc, żeby wszystko w tym samym języku było ;)

 

ps. pozbądź się znaku dolarsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Języki potem będę dodawał, na razie itemy nie są jeszcze po polsku. Zbroja jest w złym slocie - powinna być pomiędzy mieczem i laską, jest to jakiś bug, ale na razie nie chciało mi się edytować itemów, zabiorę się za to jak już będę testował wpływ statystyk na postać, więc pewnie w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Języki potem będę dodawał, na razie itemy nie są jeszcze po polsku. Zbroja jest w złym slocie - powinna być pomiędzy mieczem i laską, jest to jakiś bug, ale na razie nie chciało mi się edytować itemów, zabiorę się za to jak już będę testował wpływ statystyk na postać, więc pewnie w przyszłym tygodniu.

 

Spoko, w każdym razie wygląda dużo lepiej niż poprzednia wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, wypadałoby wrócić do pracy. Myślałem nad lekką zmianą (oho, ten znowu zaczyna) ale tym razem nie w widoku (uff), a w kwestii fabuły. Mianowicie zrezygnowałbym z jednego bohatera w jednym scenariuszu, tylko gracz mógłby stworzyć, a właściwie wybrać postać w taki sposób:

KROK 1. Ma do wyboru pochodzenie. Nie będą to zawsze państwa, czasem jakieś mniejsze regiony (Korona, Litwa, Ukraina, Francja, Turcja, Wołosza).

KROK 2. Gracz wybiera specjalność swojej postaci. Prawdopodobnie dla każdego pochodzenia będą się nieco różnić (tak jak dla Korony będziemy mieli specjalności typu machanie szabelką i mocny łeb, tak Francuz będzie mógł wybrać matematykę czy obycie dworskie).

 

I działa to tak że po wybraniu Litwy przechodzimy do rooma specjalności dla Litwy. Po wybraniu specjalności Szermierka przechodzimy do rooma w którym dzieje się już scenariusz gry. W ten sposób będzie room dla każdego scenariusza (a że dla każdego scenariusza, to i dla każdej specjalności). Będzie to chyba nietrudne.

 

No i pytanie brzmi, czy tyle roomów nie będzie zamulało gry? I czy to rozwiązanie w ogóle ma jakiś sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zwykle, trochę mozolnie mi idą prace nad grą no ale wziąłem się do roboty. I wprowadziłem sprawdzanie zasięgu ataku dla jednostek dystansowych. Jak na tym screenie.

Po za tym wreszcie jest podział na tury i drużyny ( czerwona, niebieska, zielona, żółta i neutralna: biała ) oraz w zamkach można kupować jednostki, ale menu kupowania jest mocno improwizowane ( menu kontekstowe ) : D

 

A tutaj screen pokazujący jak wygląda menu akcji jednostki/budynku > wybór akcji

Dostępne są opcje:

  • stań w tym miejscu
  • anuluj
  • łącz jednostki
  • atakuj
  • przejmij budynek ( jeszcze nie wprowadzone bo mnie ma jeszcze budynków do przejmowania )
  • kup jednostkę ( dla pola z zamkiem )

Pozostaje mi wprowadzić jeszcze budynki, które będą nam dawać dochód. Te budynki będzie można niektórymi jednostkami przejmować lub zniszczyć jakąś jednostką oblężniczą ( których jeszcze nie ma : D ) no i zrobić jakiś taki pierwszy zarys AI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym mowa? Nie wydaje mi się bym to kopiował, jedynie system poruszania i sprawdzania zasięgu jest taki sam. U mnie nie będzie bohaterów z ekwipunkiem i expieniem. To będzie właśnie czysto strategiczna rozgrywka jak w advance wars bez elementów rpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Przepraszamy, ale dynamiczne strony w tagach nie są dopuszczalne

JEZU JAK JA TO HEJTUJE

 

mockupwholescreen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Pozwolę sobie na lekki offtop... ale za każdym razem jak widzę Twoje prace, mam ochotę wyjąć tablet i ćwiczyć rysowanie. Niestety, biurko w jakie wyposażyło mnie YoYoGames na to nie pozwala... mam za mało miejsca

 

DSC00741.jpg

 

-_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...