Skocz do zawartości

lenin

Użytkownicy
 • Postów

  2 280
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

O lenin

 • Urodziny 22.05.1989

Informacje

 • Team
  CM Games

O mnie

 • Skąd
  Boat City
 • Płeć
  Male
 • Adres www

Edytowalne przez adminów

 • DnB Dzifffko

Ostatnie wizyty

13 081 wyświetleń profilu

Osiągnięcia lenin

Emperor

Emperor (11/13)

0

Reputacja

 1. Mam problem, stworzyłem sobie patha, którego kopiuje i potrzebuje przestawić o odpowiednią odległość w danym kierunku żeby wyszło z tego coś takiego: wymyśliłem sobie, że wyciągnę sobie kierunek punktu i lengthdirami przesune sobie na bok o odpowiednią odległość. Prawie się udało , for(j=0; j<=path_count; j+=1) { _path = path_duplicate(j) for(i=0; i<path_get_number(j); i+=1) { px=path_get_point_x(j,i) py=path_get_point_y(j,i) pl=path_get_length(j) do { pp+=10/pl } until (point_distance(px,py,path_get_x(j,pp),path_get_y(j,pp)) < 11 ) pdir = round(point_direction(path_get_x(j,pp),path_get_y(j,pp),path_get_x(j,pp+0.001),path_get_y(j,pp+0.001))) path_change_point(_path,i,px+lengthdir_x(250,pdir-90),py+lengthdir_y(250,pdir-90),100) } } to część kodu która odpowiada za to. Potrzebowałem znaleźć pozycje na pathu w któryej znajduje się każdy punkt, i sprawdzać kierunek. trochę niedokładnie może ustawiać kąty ale chyba sam zamysł jednak jest zły... Ktoś ma jakiś pomysł?
 2. To ja mam pytanko odnośnie tej dyskusji. Jakie sterowanie w takim razie polecacie? Przydało by się bardzo skoro mówicie, że taka lipa, a moim projekcie akurat taki system mam :|
 3. najprościej (niekoniecznie najlepiej) przy niszczeniu skrzyni czyść wszystkie komórki i ponownie dodaj przeszkody
 4. lenin

  Moja twórczość

  ogólnie przyjemny ale: -zbyt monotonny, to samo tempo non stop - brak przejścia w moment zwolnionego rytmu. -i czasem zaczyna mielić jakby miał zaraz wskoczyć dubstep ale nic z tego nie wychodzi i wraca z powrotem do równego bitu i imo nie ładnie to brzmi A na początku czułem jakbym odpalił jakiegoś bejsa sprzed 10 lat, co dla mnie na plus:)
 5. [mały doublepost] znalazłem takie coś gmc.yoyogames I tam gościu zrobił testy na dużych i małych tilesach i wychodzi na to, że jednak lepiej lecieć na większych Chyba jednak zostanę przy większych tilesach i nie będę kombinował:)
 6. a myślałem, że rysowanie na surface nie zabiera pamięci, dopiero samo jego rysowanie już tak:/ Dobra zostawię narazie tilesy tak jak są. Jak będę zmieniał testowego rooma już na tego właściwego( większego) i zobaczę jakiś znaczący spadek wydajności to machnę własny edytor ( pomysł na niego już mam ale nie chciałbym siedzieć nad tym nie potrzebnie)
 7. Ostatnie pytanie tak gdybam i gdybam. Jeśli wrzucę wszystko do surface i będę rysował tylko jego część widoczną na ekranie, to nie powinno mieć większego znaczenia jego wielkość i co zawiera? Tak na moją logike
 8. lenin

  Galeria Grafik

  Zbyt pochylony jest trochę za bardzo do przodu, ale poza tym super
 9. background mam podzielony wcześniej w programie graficznym na te części 1500x1500, ustawione jako tilesy i poukładane jak puzzle w room edytorze. Ale jeśli room miałby mieć wielkość powiedzmy 30000x30000 lub więcej to już słabo pewnie będzie:/
 10. a tilesy o rozmiarze 1500x1500 tworzące background w edytorze rooma ? Niestety nie mogę poskładać tego z pojedynczych elementów bo nie osiągnę takiego efektu jakiego oczekuję.
 11. [pytanie] Czy dodanie dużych grafik do projektu wpływa jakoś na działanie gry ? Oczywiście pomijam dłuższe wczytywanie się gry i ładowania grafik na początku.
 12. Uruchom debuggera i wybierz żeby wyświetliło Ci okno 'profiler'. tam znajdziesz wszystko co potrzeba
 13. nie wyłączenie tylko zmień na coś innego niż gwiazdki i żeby się tak szeroko nie rozchodziło. Bardziej jakiś delikatny efekt byłby lepszy
 14. o nie, wywal te złote gwiazdki bo straszne są. I nie wiem co to są te świecące kółka białe. A reszta imo fajna:) TO KIEDY DEMO?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...