Skocz do zawartości

Nad czym aktualnie pracujesz?


ANtY

Rekomendowane odpowiedzi

oceńcie proszę mój pomysł (jeden z wielu XD) Nad Którym Aktualnie Pracuję !

No więc zainspirowany różnymi dziełami zacząłem tworzyć top downową gierkę w której sterujemy czarodziejem. Świat gry jest podzielony na wymiary - z rzeczywistego świata możemy się poruszać tylko po posiadłości czarodzieja, ale poprzez łączenie pewnych artefaktów (na razie mamy tylko tyle by otworzyć jeden portal) przenosimy się do innych wymiarów w których pole do popisu mamy znacznie większe. Takich światów zaprojektowałem póki co cztery, ale chciałbym żeby było ich kilkanaście - jednak nie będę na siłę dokładał nowych, ważne żeby każdy różnił się od innych i to nie tylko występującymi stworkami, ale też na przykład sposobem sterowania, szybkością poruszania, kształtem terenu (w jednym z wymiarów zamiast dużej planszy będziemy mieli do dyspozycji pewną ilość skał, po których trzeba się teleportować). Nie będzie raczej systemu rozwijania umiejętności, ale za to planuję zrobić uproszczony crafting artefaktów (przykładowo - do otwarcia jednego z portali potrzebujemy ułożyć w swojej siedzibie starożytny miecz, który roz****ny został na wiele wiele części - dopiero po ułożeniu każdej cząstki portal się otwiera), a także warsztat alchemiczny i może warsztat do tworzenia zaklęć.

Jednak głównym celem gry jest otwarcie wszystkich portali i zdominowanie ich. Jak to zrobić? otóż w niemal każdym wymiarze mieszka inteligentna (no dobra, czasem nie bardzo inteligentna) rasa na której budynkach możemy użyć specjalnego zaklęcia. Kiedy zaczarujemy tak wszystkie ich budynki, rasa jest na naszych usługach a wymiar został zdominowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto fabuła

W Macroit zostaję wysadzone lotnisko , wybuchają wszystkie samoloty a wiele krąży w

powietrzu z powodu braku lądowiska , terroryśći są bliżej nieznani policij ale wiadomo że

są uzbroieni po zęby i mają zakładników , w końcu ogłaszają się w telewizij .

każdy by pomyślał że to przypadkowi oprawcy ale gdy padają pewne słowa z ust

Generała Yellowa szybko okazuje się że atak ma związek ze sprawą z przed lat.

 

 

 

Intro

 

Piękny dzień prawda !? w sam raz na zrównanie tego miasta z ziemią , ale do rzeczy

przybyliśmy tutaj by wyrównać rachunki z kimś kto na pewno to ogląda .

 

 

Zielony pamiętasz jak zabijałeś Majora bordowego , Admirała czarnego i ich ludzi !?

Oj na pewno pamiętasz , chyba przez te pare lat nie nawabiłeś się aż takiej sklerozy ,

w końcu komuś z takim stopniem nie wypada , chociaż... wtedy byłeś Szeregowym , wiem o

tobie wszystko Kapitanie Zielony , by cię pocieszyć powiem tylko tyle jeżeli nie wstawisz

się tutaj sam w ciągu godziny i nie oddasz w naszę ręce twoja córka Różowa zginie i żona

również , mało tego by cię trochę przyśpieszyć co 10 minut moi ludzie będą zabijać

jedną niewinną osobę , gdy godzina minie przejdę osobiśćie do twojej rodzinki.

 

Radzę ci się pośpieszyć , zegar tyka , ja nie mam już nic do stracenia bo to co miałem

zabrałeś mi ty skurwielu , zobaczymy co dla ciebie ważniejsze ... rodzina czy własny tyłek.

 

 

 

tylko zastanawiam się nad system strzelania jaki wybrać w stronę myszki pocisk by leciał czy np jak trzymam strzałkę w góre to strzeli w góre w dół to w dół itd póki co jest wprowadzony ten drógi ale cały czas myślę.

 

 

Ponad to grę zaczniemy z pełnym zestawem broni tylko że amunicje będziemy dostawać do danej broni wraz z podążaniem dalej , od razu wszystkie broni z racij tego że tak działa kod na którym bronie funkcjonują , dziś już narazie dam sobie spokój może wieczorem coś porobię bo siedzę od 9:00 rano przy grze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Oto jak się gra w aktualną wersję gry.
Sterowanie nachyleniem urządzenia, strzelanie tapowaniem.
Kod źródłowy na gicie: https://github.com/PsichiX/XenonCoreTutorials/
Skompilowana apka do testów zaraz będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko bede mial chwile czasu zabiore sie do tworzenia 2d rpg ala fallout, w sumie watek glowny jest zerzniety (tulaczka po swiecie postapokapiltycznym)

ale tylko to, nie bedzie pipboya, niebieskiego stroju v13 etc etc... tak mysle, chce jak najmniej zarznac (albo nic) i wszystko zrobic samemu. Grafika tez bedzie moja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe nie moja z opengameart :) z moim skillem do grafiki ;/ ale mysle, ze wyglada sympatycznie. mysle nad systemem coopa, mamy kilku czlonkow drozyny.i mozemy kazdym stterowac ;) zobaczymy co da sie zribicz i czy wytrwam. poprzedni projekt mi.nie wyszedl jak narazie zostal zawieszony a ja musze cos dlubac ;) (przepraszam za pismo, pisze na telefonie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystajac z tego, że mam ferie zacząłem myśleć o zrobieniu sokoban'a. Udało mi się już opracować silnik z płynnym przesuwaniem skrzynek. Później mogę pomyśleć nad dodaniem innych przedmiotów, jak np. teleporty, wieżyczki i przesuwające się ostrza. Co sądzicie o grafice, czcionka może nie pasować... czy lepiej zmienić grafikę na bardziej "kanciatą", aby nie gryzła się z napisami?

 

screen1.png

 

screen2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...