Skocz do zawartości

Maximal

Użytkownicy
 • Postów

  2 230
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

O Maximal

 • Urodziny 24.10.1993

O mnie

Edytowalne przez adminów

 • Minimal

Ostatnie wizyty

31 930 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Maximal

Emperor

Emperor (11/13)

0

Reputacja

 1. Faktycznie, z przezroczystością jest problem. Tutaj niestety już nie ma wyjścia i musisz kombinować, np. z rysowaniem wszystkich przezroczystych elementów na oddzielnej warstwie. Co do logiki Twojego renderingu to jest w porządku, ale polecam Ci poczytać o tym jak dokładnie działa GM-owy pipeline graficzny i co się dzieje w poszczególnych eventach, bo może Ci się to przydać później. O tu jest wpis na blogu YoYo Games.
 2. Tak jak napisał Lord, żeby narysować wszystkie obiekty, tilesety, itp. musisz po prostu ręcznie wywołać ich metody rysujące i renderować wszystko po kolei do surface. Dlatego sugeruję znacznie prostszy sposób: Ustawiasz tło rooma na jednolity kolor, którego nie będziesz używał w grze, np. krzyczący fiolet. Grafikę tła tak jak teraz renderujesz do tekstury, którą przekazujesz do shadera. Rysujesz application_surface z shaderem. W shaderze sprawdzasz, czy kolor piksela = kolor tła ustawionego w roomie. Jeśli tak, rysujesz Twoje tło (przekazane w teksturze) z ambientem. Jeśli nie, rysujesz tak jak dotychczas, czyli podstawowa tekstura z ambientem i światłami. Tutaj masz zmodyfikowany projekt. Oczywiście wadą takiego rozwiązania jest fakt, że musisz się pilnować, żeby w swoich grafikach nie użyć nigdzie koloru tła, bo wytnie Ci tam dziurę.
 3. Maximal

  Global Game Jam

  O to to, zdecydowanie najlepsza ekipa jest z Lublina! ;) Mnie zaś jak co roku można spotkać na PolyJamie w Warszawie.
 4. Maximal

  PGA 2015

  Ech, gamedevy! Wódę do teatru! :(
 5. Psyś, no ale zlituj się. Przecież tu nic nie ma. Ciężko cokolwiek oceniać. Bronisz się, że nie jesteś game developerem, tylko twórcą narzędzi. Słusznie, też Cię zawsze tak postrzegałem. Tylko w takim razie po co w ogóle bawisz się w pokazywanie takich zrobionych na kolanie potworków? Zamiast tego weź się za napisanie porządnych artykułów o Twoich technologicznych rozkminach. Czytam Twoje posty na fejsiku i chętnie bym się dowiedział co tam dokładnie robisz i sam coś niecoś poduczył. Nie wątpię, żeś programistyczny kozak, tylko wiesz... Takie czcze kogucikowanie jest bez sensu. ;)
 6. Maximal

  Nighthawk

  Bardzo fajnie to wygląda, może nawet będzie lepsze niż Tophunt. : ) Jedna mała uwaga: kamery na suficie są w zupełnie innej perspektywie niż cała reszta i strasznie to gryzie po oczach. Proszę poprawić!
 7. Maximal

  Bonfire

  A co to tam się napsuło? W którąś tam wersję, którą miałem mieć okazję w łapach, młóciło się bardzo przyjemnie. Wpadłeś w ślepy zaułek w designie?
 8. Maximal

  Pixel Heaven 2014

  No, z tym grillem to dosyć koślawo wyszło. Następnym razem trzeba lepiej przemyśleć miejscówkę. Niemniej jednak towarzysko było bardzo przyjemnie. Pozdrowienia dla wszystkich, którzy byli. ;)
 9. Maximal

  Foto-galeria

  Ło, to Was tam aż tyle sztuk było? A ja się tylko z Psysiem i Threefem witałem, no i jeszcze Tymek mi gdzieś mignął.
 10. Maximal

  CA 2013 - Zapowiedź

  Roboty - Psiks forum.gmclan.org/index.php?showtopic=30672
 11. Maximal

  Foto-galeria

  Ho ho, prawdziwa Odwilż Kuców po tym sylwestrze. Kolega z roku też dopiero co ściął.
 12. Maximal

  Tura #134 (Głosowanie)

  Temat tury to: Minimalizm
 13. Maximal

  Tura #134 (Głosowanie)

  Absolutnie tak! Mamy tu niespotykany nigdzie indziej przykład połączenia dwóch funkcji w jedną.
 14. Maximal

  Tura #134 (Głosowanie)

  Zgodnie z zapowiedzią powracają ligowe anonse na forum. Odwołujcie weekendowe wyjścia na piwo, bo oto jest: pierwsza tura w roku 2014! Tura #134: Minimalizm Temat poznacie o 21:00. >> Trwa głosowanie <<
×
×
 • Dodaj nową pozycję...