Skocz do zawartości

Maximal

Użytkownicy
 • Postów

  2230
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Maximal

 1. Faktycznie, z przezroczystością jest problem. Tutaj niestety już nie ma wyjścia i musisz kombinować, np. z rysowaniem wszystkich przezroczystych elementów na oddzielnej warstwie. Co do logiki Twojego renderingu to jest w porządku, ale polecam Ci poczytać o tym jak dokładnie działa GM-owy pipeline graficzny i co się dzieje w poszczególnych eventach, bo może Ci się to przydać później. O tu jest wpis na blogu YoYo Games.
 2. Tak jak napisał Lord, żeby narysować wszystkie obiekty, tilesety, itp. musisz po prostu ręcznie wywołać ich metody rysujące i renderować wszystko po kolei do surface. Dlatego sugeruję znacznie prostszy sposób: Ustawiasz tło rooma na jednolity kolor, którego nie będziesz używał w grze, np. krzyczący fiolet. Grafikę tła tak jak teraz renderujesz do tekstury, którą przekazujesz do shadera. Rysujesz application_surface z shaderem. W shaderze sprawdzasz, czy kolor piksela = kolor tła ustawionego w roomie. Jeśli tak, rysujesz Twoje tło (przekazane w teksturze) z ambientem. Jeśli nie, rysujesz tak jak dotychczas, czyli podstawowa tekstura z ambientem i światłami. Tutaj masz zmodyfikowany projekt. Oczywiście wadą takiego rozwiązania jest fakt, że musisz się pilnować, żeby w swoich grafikach nie użyć nigdzie koloru tła, bo wytnie Ci tam dziurę.
 3. Maximal

  Global Game Jam

  O to to, zdecydowanie najlepsza ekipa jest z Lublina! ;) Mnie zaś jak co roku można spotkać na PolyJamie w Warszawie.
 4. Maximal

  PGA 2015

  Ech, gamedevy! Wódę do teatru! :(
 5. Psyś, no ale zlituj się. Przecież tu nic nie ma. Ciężko cokolwiek oceniać. Bronisz się, że nie jesteś game developerem, tylko twórcą narzędzi. Słusznie, też Cię zawsze tak postrzegałem. Tylko w takim razie po co w ogóle bawisz się w pokazywanie takich zrobionych na kolanie potworków? Zamiast tego weź się za napisanie porządnych artykułów o Twoich technologicznych rozkminach. Czytam Twoje posty na fejsiku i chętnie bym się dowiedział co tam dokładnie robisz i sam coś niecoś poduczył. Nie wątpię, żeś programistyczny kozak, tylko wiesz... Takie czcze kogucikowanie jest bez sensu. ;)
 6. Maximal

  Nighthawk

  Bardzo fajnie to wygląda, może nawet będzie lepsze niż Tophunt. : ) Jedna mała uwaga: kamery na suficie są w zupełnie innej perspektywie niż cała reszta i strasznie to gryzie po oczach. Proszę poprawić!
 7. Maximal

  Bonfire

  A co to tam się napsuło? W którąś tam wersję, którą miałem mieć okazję w łapach, młóciło się bardzo przyjemnie. Wpadłeś w ślepy zaułek w designie?
 8. Maximal

  Pixel Heaven 2014

  No, z tym grillem to dosyć koślawo wyszło. Następnym razem trzeba lepiej przemyśleć miejscówkę. Niemniej jednak towarzysko było bardzo przyjemnie. Pozdrowienia dla wszystkich, którzy byli. ;)
 9. Maximal

  Foto-galeria

  Ło, to Was tam aż tyle sztuk było? A ja się tylko z Psysiem i Threefem witałem, no i jeszcze Tymek mi gdzieś mignął.
 10. Maximal

  CA 2013 - Zapowiedź

  Roboty - Psiks forum.gmclan.org/index.php?showtopic=30672
 11. Maximal

  Foto-galeria

  Ho ho, prawdziwa Odwilż Kuców po tym sylwestrze. Kolega z roku też dopiero co ściął.
 12. Maximal

  Tura #134 (Głosowanie)

  Temat tury to: Minimalizm
 13. Maximal

  Tura #134 (Głosowanie)

  Absolutnie tak! Mamy tu niespotykany nigdzie indziej przykład połączenia dwóch funkcji w jedną.
 14. Maximal

  Tura #134 (Głosowanie)

  Zgodnie z zapowiedzią powracają ligowe anonse na forum. Odwołujcie weekendowe wyjścia na piwo, bo oto jest: pierwsza tura w roku 2014! Tura #134: Minimalizm Temat poznacie o 21:00. >> Trwa głosowanie <<
 15. Maximal

  Foto-galeria

  Przecież wiem, głupolu, też sobie śmiecham z tego. Chociaż fajnie byłoby dożyć czasów, w których podryw na gamedev faktycznie działa.
 16. Maximal

  Foto-galeria

  Czy to też zasługa Top Hata? Edit: Ach, nie zauważyłem podpisu. Graty! :D Jak to jest być sławnym gejmdewem?
 17. Gra na LD wysłana. Wrzucam tutaj, bo szkoda oddzielnego tematu na takie maleństwo. Snowball Carnage Trochę takie Risk of Snow mi wyszło.
 18. Rób grę na Ludum Dare. Zamiast gameplayu zrób dyndający szalik.
 19. Studio ma wbudowany importer dla starych formatów. Wejdź w zakładkę Import, przełącz typ pliku na *.gmk i załaduj plik z przykładem.
 20. Kiedyś zrobiłem przykład pokazujący wykrywanie całych grup takich samych obiektów: http://www.gmclan.org/up353_12_polacz_kulki_przyklad.html. Nie będzie trudno zmodyfikować go tak, żeby działał tylko dla pionowych i poziomych linii.
 21. Maximal

  ulubiony superbohater

  Rorschach, ale to raczej antybohater.
 22. Panowie, to wygląda naprawdę dobrze. Cieszy mnie, że wyciągacie wnioski z Rune Masters. Trzymam kciuki.
 23. Jeżeli teraz nie korzystasz z "Precise collision checking" to zobacz jak są poustawiane maski kolizji (Bounding Box) i ew. pobaw się nimi. Ciężko stwierdzić co tu dokładnie stanowi problem, ale rozwiązanie to kwestia poeksperymentowania z tymi ustawieniami.
 24. Mogą być różne. Wystarczy ustawić origin blokującego się sprite'a odpowiednio niżej. Ile niżej to już zależy od Twoich grafik.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...