Skocz do zawartości

gnysek

Administratorzy
 • Zawartość

  9389
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  45

Ostatnia wygrana gnysek w Rankingu w dniu 30 Październik

gnysek posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

146 Diament społeczności

1 obserwujący

O gnysek

 • Tytuł
  Właściciel GMCLANu
 • Urodziny 11/25/1987

Contact Methods

 • Website URL
  http://gnysek.pl/

Previous Fields

 • Team
  FABLE INSIDE
 • Steam
  gnysek
 • GG
  5027526
 • Nagrody
  Najbardziej pomocny uzytkownik (CA 2011)
 • last.fm
  gnysek
 • Użytkownik GameMaker Studio 2
  Tak
 • Użytkownik GameMaker Studio
  Tak
 • Użytkownik GameMaker 8
  Tak
 • Użytkownik GameMaker 7 i wcześniejszych wersji
  Tak
 • Użytkownik Unity
  Nie
 • Uytkownik Godot
  Nie

Profile Fields

 • Skąd
  Banino / Trójmiasto

Ostatnie wizyty

84623 wyświetleń profilu
 1. Ignis

  A właśnie, na PGA jej nie widziałem w tym roku, a wcześniej pamiętam, że ekipa była
 2. Porady odnośnie delta time w projekcie.

  "Innych silników" - no jak robisz w Unity FPSa i chcesz, żeby leciało klatek ile fabryka dała, to jak wspomniał @Konrad-GM - delta time obowiązkowe, bo musisz utrzymać prędkość postaci i innych elementów względem tego co ekran pokazuje, a jest to zmienna liczba. Ale w GM robi się raczej sztywne ograniczenie (cap) właśnie na 60 FPS i wtedy jeśli to nie jest gra online, to średnio delta jest przydatna. Jak mówie, nie widzę problemu, gdy gra zgubi kilka klatek i zwolni, bo cała gra zwolni i gracz sobie z tym poradzi. Trzeba pamiętać, ze w GM draw i step są w sumie powiązane. A jak zakładasz, że Twoja gra na słabszych sprzętach nie utrzyma 60FPSów w GMie, to znaczy, że przedobrzyłeś z czymś GM to spadał poniżej 60FPSów na komórkach za 800zł w 2012, ale nie dziś.
 3. Biblioteka do zczytywania danych z HTML

  Podobno fajne jest to: https://html-agility-pack.net/
 4. Porady odnośnie delta time w projekcie.

  Ja generalnie nigdy nie stosowałem, bo nie robiłem gier, w których jest to niezbędne, lub które lagują Ogólnie uważam, że delta jest WYMAGANA w grach online, żeby rozwiązać problem lagów. Nie wiem czy jest sens używac jej w platformówce typu mario - jak spadnie FPS to spadnie, postać ruszy się wolniej, chyba lepiej niż gdyby przeskoczyła od razu o 3 klatki animacji bo delta time nadrabia to co gra nie wyrobiła A np. to, gdzie doleci pocisk i sprawdzanie, czy przez jego prędkość nie przeleci przez ścianę (np. jak ściana ma 32 piksele szerokości, a prędkości pocisku wynosi 40, to możliwe, że kolizja nie zajdzie), to do tego bym używał collision_line(x,y,xprevious,yprevious), delta time w ogóle nie rozwiąże sprawy. Jeśli wiec nie robisz gry online czy bijatyki i zakładasz, że nie będzie lagować (a jak będzie, to coś robisz źle, więc napraw powód lagowania), to też uważam, że to zbędny bajer.
 5. Wersja trial mojego programu / gry

  Przez 17 lat nigdy mi się to nie zdarzyło. A napisałem już łącznie ponad 50 stron w sieci, niektóre z bazami po 4-5 GB.
 6. Wersja trial mojego programu / gry

  Przy takiej liczbie userów jak pewnie byś miał, to nie wiem jakie mogą być problemy z serwerami... zwykły hosting www gdziekolwiek wystarczy.
 7. Glorious: Companions

  A bo wszystko takie podobne było Sugerowałem się obrazkiem.
 8. Glorious: Companions

  Poprawiłem się.
 9. Ogon węża

  robisz position_meeting i na tej podstawie wybierasz sprite, nie powinno być trudne
 10. Wersja trial mojego programu / gry

  1) Szkoły nie mają własnego budżetu, rzadko coś kupują, w sumie tutaj już biznesplan pada jak mucha 2) Zbieraj statystyki uruchomień z adresu IP, weź np. adres IP + adres w podsieci i będziesz widział, ze z różnych kompów odpalają W sumie to nawet liczba "pierwszych urucomień" w tygodniu z jednego IP wystarczy, i tak będzie widać powtarzające się jednego dnia włączenia z tego samego IP 3) wróc do pierwszego pomysłu, z opcją, ze jak nie wpiszesz klucza, to 24 jeszcze wszystko działa (gdyby padł serwer). Co do włamania na serwer - polecam walidowanie klucza z solą/HMAC. Resztę danych (np. nazwa szkoły) możesz trzymać osobno, papierowo, to nie przeszkadza - skoro sprzedajesz to i tak musisz mieć działalność, fakturę, czy nawet umowę i trzymać to na cele podatkowe, więc unikniesz RODO na www przynajmniej (bo w celach podatkowych RODO nie jest potrzebne, bo wynika z przepisów prawa, tak samo umowa)).
 11. GMCLANowe Cytaty: Reaktywacja

  Ale to jest smutna prawda a nie żart
 12. Wersja trial mojego programu / gry

  Ja proponuję zrobić osobną grę która ma ograniczony content.
 13. [PHP] dziwny błąd o whitespace

  Polecam znaleźć info o dowolnym SQL Injection do dowolnego pluginu do WP i zrobisz wielkie oczy, że takie coś przeszło i udało się włamać i przy okazji zrozumiesz, jak zaawansowanych i nietypowych sposobów używa sie do włamania. Tu nie chodzi o powstrzymanie dopisania przez kogoś znaczka ' czy " w parametrze GET/POST, tylko o naprawdę znacznie bardziej wyrafinowane dziury
 14. [PHP} Json encode przy mixed varibles

  Może po prostu weź napisz zgodnego składniowo JSONa i sprawdź, a nie nas pytasz ? W 10 sekund byś miał odpowiedź
×