Skocz do zawartości

gnysek

Administratorzy
 • Postów

  9 788
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  131

Ostatnia wygrana gnysek w dniu 21 Sierpnia

Użytkownicy przyznają gnysek punkty reputacji!

2 obserwujących

O gnysek

 • Urodziny 25.11.1987

Informacje

 • Team
  FABLE INSIDE
 • Nagrody
  Najbardziej pomocny uzytkownik (CA 2011)
 • Użytkownik GameMaker Studio 2
  Tak
 • Użytkownik GameMaker Studio
  Tak
 • Użytkownik GameMaker 8
  Tak
 • Użytkownik GameMaker 7 i wcześniejszych wersji
  Tak
 • Użytkownik Unity
  Nie
 • Użytkownik Godot
  Nie
 • Steam
  gnysek

O mnie

Edytowalne przez adminów

 • Właściciel GMCLANu

Ostatnie wizyty

99 212 wyświetleń profilu

Osiągnięcia gnysek

 1. 360 to jednak coś więcej, niż panorama.
 2. Gamemaker ma też wbudowany shader do panoram, zastanawiałem sie czy nie pokusić się o grę typu Severed, ale z tym co tutaj wykonałeś też by w szło taką grę zrobić.
 3. gnysek

  NecroArcher

  Na co? Na tik taka? Z ciekawości, lepsze są tam zasięgi niż na YT?
 4. Beta 0.8: - przepisanie Ligi 24 - swiper na homepage pokazuje teraz również najnowsze zasoby - w showcase można wejść w daną grę i napisać komentarz - showcase pokazuje się w wynikach wyszukiwania - generowanie obrazków og:image używanych przy wrzucaniu newsów/artów/plików/linków na facebooka, twittera i discord - nowy zarąbisty guziczek w dolnym menu na telefonach: - poprawki cssów w uploaderze i paru innych miejscach, aby odpowiadały wybranemu motywowi - przeniesienie 90% adminu panela - przepisanie kategorii z "nazwa,nazwa,nazwa" na korzystanie z "id", co ułatwia przenoszenie kategorii i artykułów, oraz zmniejsza liczbę zapytań SQL - poprawki seo, opengraph - nowy font nagłówków - poprawka przycisku "Idź" w paginacji, gdy wybieramy dowolną stronę z zakresu - mnóstwo zmian "pod maską" których nie widać na zewnątrz - przycisk beta przeniesiony na dół strony; jest to ostatnia wersja w której jest on dostępny - łącznie zmieniono 193 pliki (155 w nowej, 18 w starej wersji strony, oraz 19 cssów i obrazków) To jest ostatnia beta, przy następnej aktualizacji stara wersja strony przestanie być dostępna (google i goście widzą już wyłącznie nową).
 5. gnysek

  NecroArcher

  Normalnie sprite ma teraz coś takiego jak broadcast event i tam można, ale dla spine to nie zadziała z dwóch powodów. Po pierwsze, nie ma podglądu spritów ze spine (xD - ale jest taki feature request zgłoszony), po drugie w spine można zrobić merge między dwoma animacjami i wtedy by się na siebie czasem także różne dźwięki nakładały.
 6. Wchodzisz tutaj - https://github.com/YoYoGames/GameMaker-Feature-Requests/issues - dodajesz swoją prośbę i jest szansa, że zmiana zostanie wprowadzona do IDE. Ja mam już 14 takich zaakceptowanych zgłoszeń (niestety aż 10 w backlogu, więc "na później", ale cztery są przypisane już do IDE i nowego runtime, wiec jest szansa, że zobaczymy je wkrótce).
 7. Jestem pod wrażeniem zwłaszcza stworzeń z większą ilością nóg, które zazwyczaj muszą działać naprzemiennie!
 8. Z darmowych polecam: https://www.kenney.nl/assets/category:2D https://itch.io/game-assets/free/tag-roguelike
 9. Taka ciekawostka - gra wyjdzie w pudełku (niestety tylko w USA):
 10. gnysek

  NecroArcher

  Ależ to wygląda coraz lepiej! Niektóre fragmenty wyglądają już na wylizane tak, że nadają się na premierę, a coś czuję, że i tak jeszcze wszystko zaliczy upgrade. Mam nadzieję, że sterowanie będzie przyjazne padom, bo coś czuję, że świetnie by się w to grało na Steam Decku! Dodałem już wcześniej do wishlisty, a teraz także do Showcase GMCLANowego: https://gmclan.org/showcase .
 11. to akurat robiliśmy - ale o mp_grid_draw zapomniałem, dzięki za tip! Jakby ktoś chciał zobaczyć moją wersję powyższego, zrobioną w 40-60 minut, to jest tutaj: https://gmclan.org/uploader/plik/21277,worker_placement
 12. Po sprawdzeniu tego prywatnie, dopiszę w razie czego, dla potomności: Ze względu na to co znajduje się w mp_grid, ścieżka może się czasem nie wygenerować, w związku z tym, w poniższym kodzie function citizenStateMove(){ if (pathStarted == false) { if mp_grid_path(... może zostać zwrócony false w ostatnim ifie, a wtedy path_position nadal będzie wynosić 1, bo obiekt nadal widzi ostatni path, na końcu którego stoi, dlatego warunek był od razu spełnianiany i gra zachowywała się tak, jakbyśmy wrócili do budynku gdzie zostawia się zasoby (tak naprawdę robiąc 0 pikseli), następnie szukając ścieżki do następnego zasobu. Nawet jeśli wydaje się to mało prawdopodobne, czasem warto dodać else i obsłużyć teoretycznie nieistniejący wyjątek. Potem łatwiej go znaleźć
 13. W jakim sensie dotknięć? Ile obecnie miejsc jest wciśnięte? Obstawiam takie coś: var _cnt = 0; for(var i = 0; i < 5; i++){ if (device_mouse_check_button(i, mb_left)) _cnt++; }
 14. gnysek

  Męczymy AI z ChatGPT

  Próbowaliście z A-starem ?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...