Skocz do zawartości

3r3se7ven

Użytkownicy
 • Postów

  146
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

3r3se7ven Osiągnięcia

Cadet

Cadet (3/13)

0

Reputacja

 1. Mylisz się, to polecenie świetnie działa w step (bo pół godziny temu go używałem, mam nadzieję że nic się nie zmieniło jeszcze). Jeśli nie wiesz dlaczego niektóre funkcje się wysypią w step (a nawet w draw dla macierzy przygotowanej w step), to zawsze możesz przetestować wszystkie. Bo owszem takie są. Chodzą na 24 bitach co czyni oczywistym dlaczego wysypują się poza draw. A co do traktowania to konkretnie o co Ci chodzi? Że ludzie nie myślą, a udają że to robią? "dojżały" Czy ta przypadłość jest zaraźliwa?
 2. Jak dodać kogoś do ignorowanych aby nie wyświetłały się jego głupości na temat "nie umiem wyłączyć draw event na czas obliczeń", "nie wiem jak zrobić fps w tysiącach i delta time w setkach"? " Przypomnę też że nie można już wykonywać operacji draw, w tym rysowania na surface, nigdzie poza eventami draw. Tak, w większości będą one działać, ale nie wszystkie a nawet będę mogły powstawać artefakty." Nie no urwał, nie wytrzymam. Żenada, aż szkoda komentować. I co Ci się jeszcze wydaję? Że czego nie można? Bredzisz, nie masz pojęcia o rzeczy a bredzisz. Można każdy draw call wykonać w step event. Nawet odpalić sobie kilka zestawów d3d. Jeden do rysowania tego co daleko, jeden do rysowania tego co blisko. A jak byś niby zrobił supresję draw eventu na czas rysowania surface gdybyś te surface rysował w draw evencie? Wracaj do szkoły artefakcie. "Cała sztuczka polega na tym aby przechowywać w pamięci string (nawet jeżeli jest on wyliczany co step) niż wykonywać 10 operacji podnoszenia do potęgi i dzielenia." Mhm... to wartości zmiennych są zapisane jako string, no no... "Nigdzie nie widzę aby MaxGaming pytał o zamianę na system dwójkowy. Wręcz przeciwnie, pytał o optymalniejsze rozwiązanie od tego które sam używał." A to że zmieniał z bin na dec i obciął zera to już zupełnie nikogo nie ciekawi :) Ja już takie pytanie widziałem, i wiem o co pomysłowy autor zapyta później - jak zmienić te czcionki na obrazki - bo to zawsze zmierza w tym kierunku.
 3. Prześpij się z tematem, po to jest wodotrysk do wyglądania. Za tydzień wymyślisz żeby to na custom font w postaci animowanych spriteów się wyświetlało. I wtedy będziesz znowu rysował każdy znak oddzielnie :)
 4. Nie widziałem kodu. Spodziewam się że robisz na obiektach. Obiekty przenoszą działanie na zmienną innego obiektu korzystając z id.zmienna To id może być nieprawdziwe, z powodu użycia self czy other. Sprawdź co ma być ranione i skąd się bierze tam id. To najczęstsza przyczyna - fałszywe ustalenie id.
 5. Czyli handicap na pierwsze trafienie jest powszechny. Sprawdź w jaki sposób przenosisz uszkodzenia obiektem na obiekt. Z takich co mi przychodzą do głowy... w pierwszym użyciu masz jakiś default instance jako id.zrób_kuku (jakiś other, czy co tam się robi, nie używam obiektów od dawna to nie pamiętam). A w następnym jest już załadowane id postaci.
 6. Bo w dziesiętnym licho się przez trzy dzieli. A w trójkowym niezmiernie wygodnie. Właściwym pytaniem jest po kiego to zmieniać na string? Przecież cała kombinacja z wyświetlaniem polega na tym, aby liczby były wyświetlane bez nieważkich zer z przodu :)
 7. Kto robi obliczenia w draw event a nie do surface w step event sam sobie winien wyników. To co chciałeś robi? Robi. A że jeszcze zmywa, sprząta i gotuje... MBX jak zapytał o takie coś, to chwilę później pytał czy by się dało zrobić efekt że się to zamienia na dwójkowy. Metoda sprawdzania obliczeń o kant, bo Threef wynalazł wykonywanie obliczeń w draw event. No jak się potęgowanie z 10 przesunięciami decymalnymi wrzuca do draw event do liczenia to ja się poddaję, nie umiem tego skomentować :) Kim jest Psix?
 8. GML draw_set_colour(c_red); var tvv = 123;//number ulubiony numerek var ddl = 25;//pos length długość łańcucha zawsze będzie o jedno pole dłuższy var nsi = 10;//num size wyznacza system liczbowy, tylko //ponad 9 to musisz wyświetlać inne symbole, bo będą duble var stx = 100;//txtposx gdzie to rysować var sty = 300;//txtposy var incx = string_width("0");//char space for(p = ddl; p >= 0; p--) { var dts = floor(tvv/power(nsi, p)) mod nsi; draw_text(stx,sty, string(dts)); stx += incx; } Można to zamknąć w jednej linii, ale będzie nieczytelne. Automatycznie zamienia na wybrany system liczbowy.
 9. Tę funkcjonalność sponsoruje mod i div. Tak samo robi się zegarek. Wrzucę to po kolacji.
 10. Autor ma na myśli żeby był 10 znaków, na przykład same zera, i zamieniały się od prawej na decymalne, coś jak obracający się licznik?
 11. Jeśli korzystasz z obiektu draw_self(), to tło będzie w miejscu, a Ty będziesz względem niego się poruszał, więc efekt z definicji będzie taki jak chcesz. Co więc zrobiłeś kontrolowanemu obiektowi iż tak się nie dzieje? Nie matura leć chęć szczera... Wyszukiwanie błędów w kodzie?
 12. Jak będzie takie kwiatki o i/o sadził w robocie to wróci do gimnazjum za karę jako nauczyciel. I będzie cudze dzieci uczył ^^
 13. Bo ten coś zalatuje czasami arctan2 kiedy mierzyliśmy z górnego lewego rogu ekranu na dodatnią ćwiartkę i się pisało takie fikołki w pi radianach. Z tego powodu w GM wprowadzono l dir x/y i radtodeg bo połowa zapytań była o arctan2, a później co czwarte o sine. I sprowadzało się to do klepania powtórek z matmy w każdym poście "jak zrobić latające wkoło coś". Direction chodzi w stopniach, trygonometrii nie trzeba do tego rozumieć. Wszystko chyba jest w manualu.
 14. Istotnie na policjanta najlepszy najgłupszy. To zmień rozdzielczość i zobacz czy przypadkiem widzisz dwóch wskaźników myszy. Jeden synchro a drugi z windy. Ponieważ Cię zacytowałem to widać że ustalasz sobie zasady dyskusji po fakcie. Nie życzę sobie takich szczeniackich zachowań. Wracaj do książek gimbazo.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...