Skocz do zawartości

Nad czym aktualnie pracujesz?


ANtY

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności

Ano pulsuje,

 

Nie no Markuz to jakąś kartkówkę teraz ma, jakieś referaty, szkolne sprawy, od poniedziałku może będzie grafa jakaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł, i z czatem i z logiem, dziś po szkole się tym zajmę.

 

Będzie zacnie. Wkońcu zobaczy się ile DMG się zadało, ile hp mu zostało. Możesz też pisać ciekawe np. zadajesz 6 dmg, ale enemy traci 4 bo ma redukcje blabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

a322bec1acf00c300ac4afc0e1aff29084f8e5d64a0adebf5467f2abecd9b9e36g.jpg

Póki co czatu jeszcze nie ma, ale log już jest. Co do dmga to zrobiłem tak, że jak dostajesz/zadajesz to się pojawiają czerwone cyferki, np "-9" na avatarach i lecąc do góry powolutku zwiększa się im opacity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny screen z testów silnika, zrobiłem już prawie system walki, modyfikatory (częściowo), rundy, trak0, kp, trafienia krytyczne itd. Animacja szkieletowa skończona, ekwipunek praktycznie też. Teraz najważniejsze rzeczy do zrobienia to AI przeciwników i sprzymierzeńców, czary, handel, hud (w tym okno dialogowe). No a później cała reszta, wiadomo co.

 

Akurat złapałem moment jak nieszczęśnik załapał krytyka :):

screen2rpgbymrci.png

 

I jeszcze jedno - szukam ludzi do pomocy w projekcie (w miarę możliwości). Chodzi mi głównie o grafikę (scenerię), dźwięki i pomysły czyli jak ma wyglądać ogólnie cała gra, krainy, lokacje, menu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o zrobienie całej grafiki, tylko o małą pomoc, tilesety, drzewa, grafikę gracza, menu, itemy itp. potrafię sam zrobić ale za to nie potrafię robić rzeczy typu budynki od góry, skały itd. I o to mi chodziło. Jeśli chodzi o dźwięki i pomysły to analogicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, dzięki za zainteresowanie ;).

 

@ Morro i Anty - z góry dzięki :)

 

@ MXQ - głównie zależy mi na grafikach scenerii, tj. budynki (wszelkiego rodzaju, jakieś rudery, tawerny :), zamki itd.), kawałki murów i skały/kamienie.

 

@ Muczek - tak, animacja szkieletowa, a te itemy to tylko tak do testu, będą zupełnie inne w końcowej fazie.

 

Edit:

 

@ MXQ - ale itemy oczywiście też możesz zrobić.

 

Edit 2:

 

Przypomniała mi się jedna ważna rzecz:

 

Do tych, którzy chcą zrobić grafiki itemów: sloty na itemy są wielkości 50x50 więc itemy muszą być odpowiednio mniejsze. Powinny mieć max 48x48.

 

Acha, a grafiki można przesyłać na adres jedimarcin@gazeta.pl, bezpiecznie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że nic nie robię daję screen z próbką grafiki chaty:

https://gmclan.org/up2885_6_screen6_RPG_by_m_rcixxx.html

 

Wg. mnie komponuje się ładnie, tylko lekki światłocień jeszcze można dodać.

 

Mniej więcej większość grafik będzie wykonana w tym stylu ale będzie bardziej dopracowana. Teraz robię sobie przerwę na dwa tygodnie bo przygotowuję się do matur ustnych. Ale jak tylko się skończą to wracam do roboty i w pierwszej kolejności najprawdopodobniej zabiorę się za:

- poprawienie animacji szkieletowej, teraz ludek jest podzielony jest na przedramiona, ramiona, tułów, nogi i głowa. Mam zamiar dodać barki, a tułów zmniejszyć, będzie bardziej naturalny a nie taki "sztywny".,

- poprawienie wyglądu części ciała (zrobię na początek po kilka sprite'ów dla każdej),

- lekkie przerobienie ekwipunku i zrobienie hud'a ze slotami, przyciskami itd.,

- reszta :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu postacie mają wysunięte ręce do przodu, są to zmobi?

 

Ręce mają ustawione przykładowe kąty, żeby je schować całkiem to będę musiał się co nieco pobawić, żeby płynnie wyciągał i chował, ale mniejsza z tym na razie.

 

@ MXQ - spoko :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...