Skocz do zawartości

Nad czym aktualnie pracujesz?


ANtY

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. przykład testu na inteligencje:

ułóż z takich czterech strzałek 5 strzałekstrzalka.gifstrzalka.gifstrzalka.gifstrzalka.gif

 

2. test na mądrość:

w którym roku była Bitwa pod Cedynią?

 

 

nie trzeba nic przeczytać żeby rozwiązać test nr 1, a żeby wiedzieć w którym roku była Bitwa pod Cedynią trzeba się tego dowiedzieć, czyli jakaś różnica jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://gmclan.org/up2885_6_screen8_RPG_by_m_rcixxx.html

 

1. Zmieniłem rozdzielczość na 1024x768 na stałe. Ładniej się prezentuje bo grafik nie rozciąga.

2. skończyłem animację szkieletową, ludek fajnie się wozi i w ogóle.

3. Zacząłem robić pierwsze przymiarki do hud'a, będzie jeszcze taki boczny, będzie tam awatar i opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screen

Zawsze chciałem zrobić tetrisa więc szukałem przykładów i tutoriali jak zrobić takowego. Nie mogłem żadnego z nich zrozumieć i wpadłem jak zrobić tetrisa prościej. I o to jest; mój własny engine i prezent dla mamy. Jak widać nie zrobiłem jeszcze niszczenia się linijek ani poziomów, a punktów na razie nie zrobiłem. Do niszczenia linijek jakoś dojdę a jak nie, to mogę zawsze spytać GMCLAN no nie?? :D

EDIt: dodam od razu jakby się ktoś pytał to każdy mały klocek to osobna instancja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Chyba, że sobie dołączyłeś tę ikonkę z game makera do gry pisanej w innym środowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajesz zmienną z numerkami w kwadratowym nawiasie.

GML
kratka[0,0]
maksymalnie dwa numerki w owym.

 

Każda kombinacja jest jak osobna zmienna, ale można je łatwo przesuwac. Nie trzeba bowiem za każdym razem pisac

GML
kratka0=0;

kratka1=0;

kratka2=0;

/* tu pomijam ustawianie kolejnych trzydziestu jeden tysięcy czterystu dziewięćdziesięciu ośmiu kratek */

kratka31500=0;

bo wystarczy nam pętla for:
GML
var i;

for(i=0;i<=31500;i+=10

{

kratka=0;

}

Prawda, że krótsze?

 

Mogę ci jeszcze powiedziec, że tworząc tablicę od tetris[0,0] do tetris[szerokosc,wysokosc] możesz łatwo uzyskac tablicę potrzebną Ci w grze. Będzie ją też łatwo namalowac przy pomocy pętli i kolejno przesuwać klocki. Dodatkowo, rzeczą banalną stanie się wymazywanie pełnych rzędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m@rcixxx a może chciałbyś troszkę gotowych grafik broni 40x40px?

Wysokiej jakości fotorealizm xD

Fajnie było by zobaczyć trochę swojego dzieła w jakiejś skończonej grze :)

 

Robiłem to do własnego WebRPG który musiałem porzucić. Trochę tego jest a gdybym znalazł choć trochę chęci mógłbym zrobić jeszcze sporo

To kilka przykładów:

daggerrare2atk30.gifswordepic5morthosethatk.gifswordrare2atk45.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajesz zmienną z numerkami w kwadratowym nawiasie.

GML
kratka[0,0]
maksymalnie dwa numerki w owym.

 

Każda kombinacja jest jak osobna zmienna, ale można je łatwo przesuwac. Nie trzeba bowiem za każdym razem pisac

GML
kratka0=0;

kratka1=0;

kratka2=0;

/* tu pomijam ustawianie kolejnych trzydziestu jeden tysięcy czterystu dziewięćdziesięciu ośmiu kratek */

kratka31500=0;

bo wystarczy nam pętla for:
GML
var i;

for(i=0;i<=31500;i+=10

{

kratka=0;

}

Prawda, że krótsze?

 

Mogę ci jeszcze powiedziec, że tworząc tablicę od tetris[0,0] do tetris[szerokosc,wysokosc] możesz łatwo uzyskac tablicę potrzebną Ci w grze. Będzie ją też łatwo namalowac przy pomocy pętli i kolejno przesuwać klocki. Dodatkowo, rzeczą banalną stanie się wymazywanie pełnych rzędów.

Dalej nic nie rozumiem ale dzięki za dobre chęci. Zrobiłem to w inny sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m@rcixxx a może chciałbyś troszkę gotowych grafik broni 40x40px?

Wysokiej jakości fotorealizm xD

Fajnie było by zobaczyć trochę swojego dzieła w jakiejś skończonej grze :)

 

Robiłem to do własnego WebRPG który musiałem porzucić. Trochę tego jest a gdybym znalazł choć trochę chęci mógłbym zrobić jeszcze sporo

To kilka przykładów:

daggerrare2atk30.gifswordepic5morthosethatk.gifswordrare2atk45.gif

 

Oo, bardzo ładne :), naprawdę pro. Na razie robię sobie przerwę, ale jak wrócę do projektu to na pewno wykorzystam i dostaniesz kredki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... a może ktoś by mnie tak kopnął w cztery litery i zagonił do pracy :D

Jako iż to nie będzie to offtopic, prezentuję Sinarię!

Sam do końca nie wiem dla czego przestałem się tym bawić :( chyba przez to że pierwotnie użyte prze zemnie metody okazały się nie do końca udane i zabrakło mi sił by wszystko poprawiać ;(

 

Znajdzie się tu kilku którym tak to się spodoba, że za spamują mnie wiadomościami? Może wrócę do PHP w czasie wakacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie inne przeglądarki poza operą nie potrafią pozycjonować, tylko Ty nie potrafisz zakodować pozycjonowania poprawnie. nie zwalaj winy na programy, nie będąc pewnym, że sam to dobrze zrobiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...