Skocz do zawartości

GameMaker:Studio - dyskusja


gnysek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, updatowałem dzisiaj gm studio do wersji 1.754 i nie działa mi runner. Mianowicie kompiluje coś takiego:

Writing Chunk... GEN8

Writing Chunk... OPTN

Writing Chunk... EXTN

Writing Chunk... SOND

Writing Chunk... SPRT

Writing Chunk... BGND

Writing Chunk... PATH

Writing Chunk... SCPT

Writing Chunk... FONT

Writing Chunk... TMLN

Writing Chunk... OBJT

Writing Chunk... ROOM

Writing Chunk... DAFL

Writing Chunk... TPAGE

Writing Chunk... CODE

Writing Chunk... VARI

Writing Chunk... FUNC

Writing Chunk... STRG

Writing Chunk... TXTR

0 Compressing texture... writing texture texture_0.png...

Writing Chunk... AUDO

Writing Chunk... SCPT

Writing Chunk... DBGI

Writing Chunk... STRG

Po czym zawiesza się i nie uruchamia kompilowanej gry. Czy ja robię coś źle, czy to wina yo yo games? Dodam, że na poprzednich wersjach wszystko działało poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 193
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Parę pytanek:

 

1. Czym zastąpić funkcję variable_local_exists w GM Studio?

2. Czym najlepiej zastąpić funkcję game_save GM Studio? Jest jakiś prosty odpowiednik?

3. Jak wygląda sprawa zapisywania gier na Androidzie?

4. Czy w projektach na Androida idzie jakoś wyłączyć wygaszanie ekranu? -.-

5. Czy w projektach na Androida idzie zablokować obracanie się obrazu?

6. Czy można wykorzystywać GM Studio Free w prowadzeniu prostych kursów dla dzieciaków? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

1. Nie da się, można ewentualnie przejść na ds_listy ale to dużo zabawy

2. Zapis do INI

3. Pobierasz Android SDK, klikasz "save executable", czekasz 2 minuty

4. Nie, ale gra się zatrzymuje gdy blokujesz ekran / dzwoni telefon

5. Tak, możesz ustawić tylko poziome/pionowe wyświetlanie (ale jak testujesz i telefon jest źle obrócony to moze sie źle wyswietlac)

6. Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.) Nie da się.

3.) Zapisywanie plików binarnych powinno działać na wszystkich platformach

4.) To zależy od urządzenia. Z tego co wiem każda aplikacja usypia ekran tak samo.

5.) W Global Game Settings możesz włączyć landscape/portrait/oba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi :)

 

3. Pobierasz Android SDK, klikasz "save executable", czekasz 2 minuty

Nie chodzi o to, tylko jak działają zwyczajne save'y w grze na Androida, chociażby w pliku ini? Gdzie to się zapisuje na telefonie? W otwartym folderze jak na komputerze czy jak? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda aplikacja ma własny folder roboczy. Wszystko co zapisujesz odczytujesz MUSI pochodzić z tego katalogu. Oczywiście pojawia się pytanie jak to robią aplikacje typu Menagery Plików. Ano, one wykorzystują inne uprawnienia, a takich 'gry' nie potrzebują. Więc zapomnij o przeglądaniu zawartości urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Sejv jest w niedostępnej częsci telefonu, w folderze aplikacji (ale w zrootowanym telefonie zajrzeć się tam da). Natomiast sam runner ma zapisywane pliki INI w lokalizacji którą widzisz, zeby sobie móc zmodyfikować go :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się dobrze składa ;)

 

Przy okazji, jak to jest w końcu z tym sprzedawaniem gier? Słyszałem, że firmy wcale nie trzeba zakładać, jeśli tworzeniem "utworów" zajmujemy się hobbystycznie, na przykład po pracy. Niemniej zyski ze sprzedaży takich produkcji traktowane są jako przychód z praw majątkowych i należy się z tego rozliczać. Czy się mylę?

 

A jak sprawa wygląda z:

a) zarabianiem poprzez wyświetlanie reklam?

B) sprzedawaniem w Google Play?

c) przyjmowaniem darowizn (w projekcie umieszczona jest gdzieś informacja w stylu: jeśli chcesz wspomóc autora tu jest jego nr konta bankowego...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baca jeden z użytkowników naszego forum zarobił prawie milion zł na reklamach (o ile już nie przekroczył tej liczby :)). Co do drugiego pytania to możesz sobie odpowiedzieć samemu jeżeli masz urządzenie z Androidem. Ile aplikacji legalnie kupiłeś, a ile pobrałeś za darmo z internetu? Niestety piractwo na Androidzie jest jeszcze bardziej powszechne niż na PC. A co do darowizn to nie mam pojęcia, sam bym się chciał dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na jakimś portalu prawniczym widziałem artykuł o darowiznach. Chyba było tam napisane że trzeba mieć na darowizny jakieś zezwolenie. Dlatego jak ktoś coś na ten temat wie więcej to też bym poprosił o dokładniejsze wytłumaczenie tego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiego pytania to możesz sobie odpowiedzieć samemu jeżeli masz urządzenie z Androidem. Ile aplikacji legalnie kupiłeś, a ile pobrałeś za darmo z internetu?

Same oryginały ;P choć zastanawiałem się bardziej, jak wygląda sprawa z odprowadzaniem podatku za sprzedaż w Google Play.

Kiedyś na jakimś portalu prawniczym widziałem artykuł o darowiznach. Chyba było tam napisane że trzeba mieć na darowizny jakieś zezwolenie. Dlatego jak ktoś coś na ten temat wie więcej to też bym poprosił o dokładniejsze wytłumaczenie tego systemu.

Zerknij tu: http://darowizny.wieszjak.pl/podatek-od-da...-vademecum.html

Znalazłem też informację, że nie trzeba odprowadzać podatku z darowizny, jeśli nie przekracza kwoty 4900 zł (od jednej osoby). Nie wiem, co obowiązuje w tej chwili, w każdym jednak razie przy małych kwotach nie musimy się martwić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Google Play czy iOS to przychód zza granicy - podatek odprowadzają tam, jeśli zaznaczysz, że nie jesteś firmą. Oczywiście pod warunkiem, że zarabiasz w walucie obcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Google Play czy iOS to przychód zza granicy - podatek odprowadzają tam, jeśli zaznaczysz, że nie jesteś firmą. Oczywiście pod warunkiem, że zarabiasz w walucie obcej.

co odprawdzają tam, musisz od przychodu odprowadzać 18%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google Play czy iOS to przychód zza granicy - podatek odprowadzają tam, jeśli zaznaczysz, że nie jesteś firmą. Oczywiście pod warunkiem, że zarabiasz w walucie obcej.

 

tam moze i vat odprowadzaja, ale od dochodu musisz ty zaplacic normalne 18% przy deklaracji pit 36

 

@up

first ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Nie musisz, bo to przychód z zagranicy ;) Zapytaj panie w US. Jeśli jesteś osobą prywatną, to oni odprowadzają większy podatek, tak jak w Polsce z reklamami jest, albo z premium SMS - osoby prywatne mniej zarobią, ale nie muszą już podatku odprowadzić. Ja nie będę teraz 18% płacił od tego co w UK zarobiłem, a tam mi nawet przysługuje pełen zwrot podatku bo kwota wolna od podatku wynosi 40k złotych a nie 3k jak u nas ;)

 

Co do podpisywania umów, to wszystko jest drogą internetową i podpisów nie ma. Zresztą jak podasz złe dane, to Twoja strata bo kasa/przelew nie dojdzie, więc musisz podać dobre ;) Ew. niektóre strony robią taki myk, ze biorą ci z konta złotówkę którą po miesiącu oddają, a u nich w systemie się pojawia twój prawdziwy adres i problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

OK, po doczytaniu, powyżej tych ok. 3000 złotych i tak trzeba płacić podatek (dokładniej to się oblicza 18% od wszystkich dochodów i odejmuje ok. 500-550 złotych z groszami (co rok inna stawka) i jeśli wyjdzie na plusie, to to trzeba państwu zapłacić). A to co ja mówiłem to jest VAT [value added tax], że za granicą jest płacony a nie PIT [personal income tax] :)

 

Ogółem wychodzi tak, że ze sprzedaży gier w AppStore dostajemy 57.4% ceny sklepowej po odjęciu marży Apple i Polskiego podatku, a do tego jeszcze za przelew jest opłata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...