Skocz do zawartości

Zablokowane AO: peal.no-ip.org


Blejd

Rekomendowane odpowiedzi

Balans przedmiotów to nietrudna sprawa, jeśli chodzi o te, które oprócz siły wymagają także wiedzy. Wymagania fizyczne powinny być pomniejszone o wymagania wiedzy (teraz przedmioty typu Fear Armor nie dość, że potrzebują sporo siły i zręczności, to jeszcze trzeba mieć wiedzę. Dzięki temu taki przedmiot jest bezużyteczny - 99% graczy wybierze odpowiednik niewymagający wisdom; wojownicy nie inwestują w ten atrybut).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 482
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ale Yoda kombinujesz :jezor: Zajmij sie tym Chaos Landem i wtedy postawisz serwer gry taka jaka Ty chcesz ;)

 

Pozatym, nie wiem po co Ci to party? Rozdzielanie lootu? Trzeba sie dogadac z ludzmi co i jak a nie... wiem ze w niektorych grach gra automatycznie przydziela loot dla poszczegolnych graczy, ale to jest system dla pyskatych dzieciakow, ktorzy nie sluchaja argumentow i niczym sie nie dziela z innymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym, nie wiem po co Ci to party? Rozdzielanie lootu? Trzeba sie dogadac z ludzmi co i jak a nie... wiem ze w niektorych grach gra automatycznie przydziela loot dla poszczegolnych graczy, ale to jest system dla pyskatych dzieciakow, ktorzy nie sluchaja argumentow i niczym sie nie dziela z innymi

Myślałem np. o rzucaniu jak kością, albo passowaniu. Kto nie potrzebuje passuje, kto chce rzuca - kto więcej wyrzuci wygrywa item :P A co z rozdzielaniem kasy? expa? Z party granie w np. dungeonach miałoby sens, bo teraz solowanie Death Spidera przez "wojownika" to nie lada wyczyn. A z party - robimy grupę: Tanker - wojownik, Jeden co go leczy - mag, Łucznicy i magowie za robienie dmg i death spidery padaja równo :D A z takich mobów to już wypadają dobre itemy. ( na kase teraz nie narzekacie bo przez bugi każdy ma po 10000x ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojownik z najlepszym setem i kamieniem Stone of Death bez problemu walczy i z takimi przeciwnikami. No, ale mag - wiadomo - może to zrobić z o wiele niższym poziomem.

Właśnie o to mi chodzi ;p Sam miałem woja na 38 bodajże i zabicie DS'a niestety sprawiało mi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty system 'party' z ktorym nie byloby wiele roboty przedstawialby sie tak:

 

program obliczal ile jest graczy w pewnej odleglosci od potworka ktory zostaje zabity, dzielenie expa miedzy ta liczbe i przydzielenie tej liczby kazdemu graczowi jako exp.

 

Jesli gnysek znajdzie troche extra czasu to aby zachecic graczy do wspolnych polowan dalbym bonus do expa jesli jest np. 4+ graczy na ekranie(lub wyznaczonej odleglosci od zabitego potworka), np. dodajemy 1/3 expa wiecej. Nie zachecamy tym ludzi do logowania sie 20 postaciami bo nawet jesli jest 4 czy 10 czy 20 postaci to bonus jest taki sam, chodzi o te minimum wymaganych graczy aby bonus sie wliczal do expa. Wiadomo ze almora duzo graczy nie ma wiec liczba 3-4 graczy na ekranie spokojnie moglaby taki bonus juz przydzielac.

 

Znajda sie tez osoby ktore powiedza 'nie bo jakies nuby wleza mi na ekran i beda kradnac expa' :P

po 1. wlascieciel serwera mialby sie czym zajmowac (pilnowanie porzadku)

po 2. nuba zawsze mozna ubic.

 

OK koncepcja prosta jest, co na to gracze i GS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK koncepcja prosta jest, co na to gracze i GS?

Ale po co kombinować jak wystarczyłoby zrobić to przydzielanie do party, zapisanie kto jest w grupie i dzielenie wszystkiego miedzy tych graczy? Więcej se roboty narobisz takim czymś niż jakby zrobić to byle jakie, ale party ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co kombinować jak wystarczyłoby zrobić to przydzielanie do party, zapisanie kto jest w grupie i dzielenie wszystkiego miedzy tych graczy? Więcej se roboty narobisz takim czymś niż jakby zrobić to byle jakie, ale party ;/

myslisz ze to bybylo latwiejsze? menu z przydzielaniem graczy, wchodzenie, wychodzenie z party, plinowanie informacji kto jest w party itd?

 

Bo to co ja przedstawilem to zwykly warunek ile jest osob w odleglosci >300 pikseli od potworka ktory wlasnie umarl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Jakima. Teraz jestem na 25 poziomie i chcę kupić jakiś lepszy pancerz w leśnym sklepie, a tu przykra niespodzianka - jakiśtam Armor wymaga 40 Wisdom. :/ Jako że jestem wojem, na nic mi się Mądrość nie przyda, toteż inwestować w ten atrybut nie będę.

 

No i według mnie należy zbalansować "klasy". Jesli się dobrze zastanowić, to na razie opłaca się być jedynie magiem. Pominę już fakt, że machacze różdżkami pocinają na początku gry jak tybetańskie jaki z ostrym bólem zębów. Po prostu zadają oni tak duży dmg, że w późniejszych fazach gry (kiedy jeszcze przywdzieją byle jaki armor dla zminimalizowania odnoszonych obrażeń) kompletnie nic się ich nie ima. Ta kwestia powinna być imo pierwszorzędną w nadchodzącym patchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak? :unsure: spoko, czyli mam troche roboty do zrobienia... :unsure:

 

Kilkunastokrotne wykonanie operacji distance_to_object w jednej klatce spowodowało spadek fps. Na pustym ekranie 30 obiektów wykonujących tę operację obniżyło wydajność z 2000 do 1960. Przy 100 oscylowało wokół liczby 1700. Może faktycznie przesadziłem z tym 'strasznie', ale efekt może być wyczuwalny - szczególnie, że Almora do szybkich gier nie należy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie już pisać o tym co się szybko robi, a co wolno. Ja Wam mówie jako twórca cholernej Almory, że dołożenie PARTY to jest odcholery roboty i wiem to najlepiej ( jak mnie pamięć nie myli nikt mmorpga jeszcze nie zrobił ) i tu nie chodzi o to, że jestem czortem czy coś, tylko po prostu jesteście nieświadomi tego ile to jest zależności i funkcji. Na samym trade spędziełem miesiąc czasu i mimo to jest bug. Almora ma całą masę błędów, niedociągnięć i braku balansu, ale nie wiem czy wiecie, że jest to porzucony projekt i miał powstać nowy. gnysek ku własnej woli zdecydował się na mały update poprawiający drobne aczkolwiek drażniące szczegóły, ale nie oznacza to, że Almora zacznie żyć na nowo. Jest to tylko i wyłącznie odgrzewany kotlet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bueh... Ja w Almorze najchętniej widziałbym:

- częstsze Dropy (!!!)

- brak cofania

- brak wisdom w pancerzach wojowników

- szybsze respawny

 

BTW. Tłumaczycie brak czasu dla Almory aktualnym projektem. To rozumiem, ale:

- najpierw był Darkosen

- potem Infernal Warriors

- potem AtoD

- teraz Triberian

Nie chcę być niemiły, ale takie rozpoczynanie co rusz nowych projektów trochę irytuje :) Sam tak miałem, więc wolałbym, że Triberian był projektem zaczętym i skończonym (ale nie zaniechanym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Twoje poprawki i napisałem do gnyska, aby je uwzględnił :)

Co do projektów, to wszystkie te gry mają dużo wspólnego od strony kodu. My po prostu ujawniamy zamierzenia, a później je zmieniamy. Normalnie to wyszedłby Triberian i nikt by nie wiedział, że miało być coś innego :) To jest błąd, ale niestety czasami korci... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- szybsze respawny

Nie chciałeś powiedzieć wolniejsze? x_X

 

A drop rate popieram - za niski.

 

po prostu jesteście nieświadomi tego ile to jest zależności i funkcji.

Ja jestem =P Aczkolwiek jeżeli wszystko by było odpowiedni zaplanowane i napisane, to nie byłby to może aż tak wielki problem. Tylko że nie wiem jak jest z Almorą (sam mówiłeś że na tej grze się tak naprawdę uczyłeś programowania online );p Sam często spotykam się z tym problemem że napiszę coś - stwierdzam że dobre a potem jak chcę coś dołożyć to się okazuje że to jest do dupy i trzeba przerabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałeś powiedzieć wolniejsze? x_X

!!! Po co wolniejsze? Żeby szybciej się nudzić? Na początku gry tylko jest trudno, ale potem brakuje mobów.

A Triberian bedzie MMORPG ?

Nie.

Przydała by się przynależność wypadającego itemu do gracza który go ubił. Bijesz np. Buga a ktoś podbiega i zabiera te doskonałe rzeczy wypadające z tego oto wielkiego stwora.

W sumie też. Z Evil Planta wypadł mi Magic Hat, a jakieś Dziecko Specjalnej Tibii mi je zabrało (Shandi). Zrozumiałbym jeszcze, że chciał mieć lepszy hełm i jest magiem, ale on magiem nie był i miał lepszy hełm. Po prostu zabrał choć do niczego mu się nie przydało. Jak powiedziałem mu żeby oddał, to odpowiedział "Siema". Blejd, zbanuj go na wieki!!!!!111oneoneone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
A propos, najlepsze miksturki (150 hp i 80 mp) dawno przestały pokrywać potrzeby graczom o wysokich poziomach, którzy mają ponad 300 żyć i 200 punktów many.

 

Możliwe, że dodam takie leczące 25% energii. Może być ?? Szczegóły podam potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...