Skocz do zawartości

Jakim

Użytkownicy
 • Postów

  1107
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Treść opublikowana przez Jakim

 1. Robią, jak zechcą ;). Mój punkt jest taki, że to twórca koniec końców decyduje, w jakim formacie i z jaką kompresją wyląduje plik audio. Jeżeli gra ma trafić np. na Androida, to jest duża szansa, że trzeba będzie obciąć trochę na jakości. Jeżeli nie trzeba przejmować się rozmiarem, to oczywiście jest najlepiej wrzucić próbki najlepszej jakości. Dlatego też najlepiej jest takie udostępniać, kompresja stratna nie jest procesem odwracalnym. I tak, część silników umożliwia różne poziomy kompresji w zależności od builda. Natomiast tym nie należy się przejmować.
 2. Dla większej dynamiki można by dorzucić parę głębszych wyciszeń i od czasu do czasu pozmieniać coś w strukturze akordow ;).
 3. Zwykle stosuję zasadę, że renderuję wszystko w najlepszej jakości (najlepiej bezstratnie: WAV/FLAC). Od drugiej strony zależy, z jaką kompresją wyląduje plik audio w grze. Twój DAW powinien także mieć taką możliwość eksportu.
 4. By określić "bliskość" kąta C do kąta A, musisz zbadać wartość bezwzględną różnicy między kątami C - A. Jeżeli wpada do przedziału od 0 (włącznie) do 90 stopni (wyłącznie), to C i A są "blisko". Jeżeli miara |C - A| jest natomiast większa od 90 stopni, bliżej jest do B. Uwaga! Różnica między kątami powinna być wielkością z przedziału (-180°, 180°].
 5. Żeby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba wiedzieć, w jakiej relacji jest kąt C do reszty i co rozumiesz poprzez "kąt C jest bliżej kąta A". Chodzi Ci o miarę kąta?
 6. Jakim

  Krabonszcz

  Coraz bardziej dopieszczone te artworki, podoba mnie się.
 7. Klimacik jest, natomiast ogólnie mam dwa zastrzeżenia: melodie miejscami wydają się trochę randomowe (nie utrzymują napięcia), w pewnych miejscach robi się chaos (natłok wielu instrumentów), niektóre instrumenty walczą w spektrum o dominację. Do gry spoko!
 8. Właśnie tak, właśnie nie. Bum sialalala.
 9. Jeżeli tylko nie będzie mieć ważniejszych eventów, wpadnę, nawet jeżeli to będzie w Szczecinie (z Katowic się trochę jedzie). Przy okazji, ktoś ze Śląska się wybiera?
 10. Z tego, co zaobserwowałem, wiele osób męczy się z Android Studio (w tym ja), zamiast tego używam starego SDK Managera: http://dl.google.com/android/android-sdk_r23.0.2-windows.zip i wszystko się kompiluje.
 11. Nie pociąga mnie estetyka lwa_leona (tego rodzaju) i po prostu uważam, abstrahując od personalnych asocjacji, że taki obrazek jest po prostu nieadekwatny w tym miejscu i w tym kontekście. tę bezsensowną dyskusję ;) DOWN: Chill out, ziom.
 12. Jakim

  Marbles

  Ad 1. Hm, to musisz zmniejszyć w przeglądarce okienko gry (CTRL oraz minus na chrumie). Ad 2. Masz rację, za mało widoczne jest ta zmiana, spróbuję to jakoś podkoloryzować i zaznaczyć bardziej. Ad 3. Bo na razie są tylko trzy poziomy testowe ;). Z niewiadomych mi przyczyn HTML5 zawiesza się przy innych obiektach jak teleporty, a czwarty poziom zawiera jeden z takich obiektów (naprawię to na dniach). Ad 4. Macie pomysł, czym zastąpić prawy przycisk myszy na Androidzie?
 13. Tytuł: Marbles Gatunek: Logiczno-zręcznościowa Autor: Jakim Grafika: strzelec Dźwięk: Jakim (prowizoryczne) Muzyka: Jakim (prowizoryczna) Opis: Marbles to klon starej gry logiczno-zręcznościowej z 1991 roku pod tytułem , której celem jest umieszczenie w każdym kole czterech kul tego samego koloru. Kulki poruszają się po specjalnych szynach, natrafiając również na różne obiekty takie jak: teleporty, strzałki wymuszające ruch w określonym kierunku czy blokery przepuszczające kulki wybranego koloru. Każda kulka rozpoczyna swój ruch z głównej szyny, z której dostaje się do koła. Grę utrudnia fakt, że po szynach mogą poruszać się maksymalnie cztery kulki, a czas na wpuszczenie kulki z głównej szyny jest ściśle ograniczony. Czasem zdarza się, jak na załączonym obrazku, że na planszy usunięte mogą zostać tylko kulki określonego koloru albo kulki w określonym układzie. Lewym przyciskiem wypuszczamy kulę z koła, prawym - obracamy koło o 90 stopni. Zrzuty ekranu: Online: jakim.itch.io Uwagi: game_end() zawiesza grę, także po przegranej lub przejściu gra się zwyczajnie zamrozi. Klawiszem page down możemy pominąć poziom (dla leniwych).
 14. Dla ludzi, którym nie chce się niczego ściągać na dysk (i słusznie!): https://jakim.itch.io/digital-matches
 15. Już dodaję opcję ukrywania rozwiązania! EDIT: oczywiście, że nie ma wiele do roboty; mnie się po prostu nudziło ;).
 16. Tak, totalnym randomem. No, pseudorandomem. Kliknij END, by wylosować sensowniejszy układ.
 17. Cześć wszystkim! Użytkownicy zapałek zapewne kojarzą zagadkę polegającą na przestawieniu jednej zapałki tak, aby z niepoprawnego równania utworzyć poprawną równość: Chcesz pochwalić się znajomym swoją umiejętnością rozwiązywania takich zagadek lub może sam chcesz ułożyć tego rodzaju łamigłówkę, ale nie chce ci się myśleć? Teraz możesz tego dokonać z pomocą CYFROWYCH ZAPAŁEK! Sterowanie (prowizoryczne): spacja - wybierz liczbę dodawanych liczb, home - losuj, end - losuj liczby, control - pokazuj rozwiązania, enter - tryb edycji, tab - przeskocz do kolejnej cyfry, shift - przeskocz do kolejnego znaku, 0..9 - wstaw liczbę, + i -* - wstaw znak. Można używać myszki: lewy przycisk myszy ustawia zapałkę, prawy - zabiera. Aplikacja nie umożliwia przestawiania zapałek cyfr na znak odejmowania i vice versa. DOWNLOAD (2 MB): zapalki.zip ONLINE (itch.io): jakim.itch.io * - to jedyne, co widzę!
 18. Nieśmieszne, przecież wszystko się zgadza.
 19. Jakim

  Moja twórczość

  Jakim idzie w mikrotonalne eksperymenty. Poza tym: techno.
 20. Jakim

  LastFM statystyki roku

  http://www.last.fm/user/Trackman068/listening-report/year Spadek formy.
 21. Przyzwoite! :) Podoba mi się przegląd z Twojego soundclouda. Chociaż miejscami czasami te filmscore'y są generyczne.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...