Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

• Uzjel

GMClan wrócił!   12.08.2017

GMClan.org już działa, więc jeżeli ktoś wchodził przez adres forum.gmclan.org to może już wrócić do starych zwyczajów. Jeżeli strona wam się nie wyświetla to wyczyście cache i ciasteczka.
    • gnysek

Świętujemy urodziny GMCLANu ?   16.08.2017

Wypowiedzcie się! http://forum.gmclan.org/index.php?/topic/34002-15-lat-gmclanu-świętujemy  
Borek

Almora Darkosen (mobile)

Rekomendowane odpowiedzi

Konrad-GM    0
Co tu dużo mówić, w końcu Almora doczekała się większej aktualizacji :) Teraz można dłużej pograć ;)

Zapraszam: Almora Darkosen Google Play

Przyjemna gra, mimo, że nie zaobserwowałem aby zacinały się przyciski tak jak w poprzedniej wersji, to uciążliwe sterowanie wciąż pozostaje. Chodzi o gimnastykę kciuka, a tak za długo pograć się nie da :P

Edit: Nie myślałeś może o pojawiającej się gałce sterowania na lewej połowie ekranu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ignatus    4

Gra której od dawna bardzo kibicuję i na pewno pogram bo to kawał porządnej roboty

Tylko jedno się rzuca w oczy- nic się nie da zrobić z animacją głównego bohatera?Teraz rusza się jakby miał złamany obojczyk i obie ręce w gipsie;p

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Borek    0
Przyjemna gra, mimo, że nie zaobserwowałem aby zacinały się przyciski tak jak w poprzedniej wersji, to uciążliwe sterowanie wciąż pozostaje. Chodzi o gimnastykę kciuka, a tak za długo pograć się nie da :P

Edit: Nie myślałeś może o pojawiającej się gałce sterowania na lewej połowie ekranu?

Kwestia przyzwyczajenia, w sumie chyba jako pierwszy zgłosiłeś problem z gałką :) Na pojawiającą się gałkę jest za mało miejsca, bo i tak walczyłem żeby jakoś to wszystko pomieścić :) A grasz na tablecie czy telefonie? ile cali?

Gra której od dawna bardzo kibicuję i na pewno pogram bo to kawał porządnej roboty

Tylko jedno się rzuca w oczy- nic się nie da zrobić z animacją głównego bohatera?Teraz rusza się jakby miał złamany obojczyk i obie ręce w gipsie;p

W Almorze zawsze taka animacja była :D Taki urok gry hehe. Dzięki! :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Matrix_    0

Troszkę nudno się na początku gra, złodzieja się nie da zabić to same robaki się bije. A z wiedzmami na 4lvl dalej jest trudno, trochę za dużo ich w jednym miejscu :-D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Konrad-GM    0
Kwestia przyzwyczajenia, w sumie chyba jako pierwszy zgłosiłeś problem z gałką :) Na pojawiającą się gałkę jest za mało miejsca, bo i tak walczyłem żeby jakoś to wszystko pomieścić :) A grasz na tablecie czy telefonie? ile cali?

Na telefonie, z dość niewielkim ekranem, bo 5 calowym :P Gałka pojawia się na samym rogu ekranu, co trochę utrudnia sterowanie :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
gnysek    24

Temat MMO był wałkowany wiele razy, jest problem z serwerem - raz ze skalowaniem (wydajnością łącza), dwa z obsługą (najlepiej jakby serwer wymagał do działania tylko konsoli, bez trybu graficznego, a tego GM:S nie oferuje). Co prawda wraz z GM:S byłaby opcja, że roomy czyta się łatwo z XMLa (a więc łatwo aktualizuje grę) i można sprawdzać kolizje w kwadratach dość szybko, ale nie wiem czy to jest w ogóle opłacalne... znaczy chyba lepiej by było własny silnik napisać niż korzystać dalej z GM:S (zwłaszcza, że można by wtedy zrobić wszystko obiektowo, więc łatwiej by się obsługiwało np. itemy itd. bo można by skorzystać z metod/własności i dziedziczenia do trzymania atrybutów, czy dla questów/dialogów linkować kolejne kroki). Obawiam się, że bez full - time i ze 2-3 programistów + jednego grafika nie da rady nigdy zrobić tego na więcej niż zrobiliśmy do tej pory. Oczywiście nie powiem też, że na 100% nie, bo może jednak kasa się kiedyś na to znajdzie (albo Borek sam zdecyduje się na taki krok, bo w końcu to wciąż jego gra, do której ja mam raptem prawa programować wersję bardziej fabularną, ale nie wydawać bez jego namaszczenia i zatwierdzenia, czy też czerpać z tego kasę samemu).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
gnysek    24

Networking nie jest bezużyteczny w GMS. Jest do gier kooperacyjnych, gdzie jedna osoba jest graczem-hostem, a kilka się do niego dołącza. Np. 4 vs 4.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Matrix_    0
Networking nie jest bezużyteczny w GMS. Jest do gier kooperacyjnych, gdzie jedna osoba jest graczem-hostem, a kilka się do niego dołącza. Np. 4 vs 4.

Ja jak takie coś robiłem to od razu miałem lagi :-)

A rozwiązanie z przeniesieniem do unity? Tam chyba multi jest na lepszym poziomie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Threef    4

Nie, i pewnie będzie jeszcze gorsze. gnysek opisuje sytuację gdzie serwer nie daje rady z ilością danych jakie napływają do hosta. MMO RPG to nie jest gra dla 5 graczy na mapie, bo to wtedy nie jest MASSIVE MULTIPLAYER ONLINE. Unity będzie miało te same problemy a prawdopodobnie jeszcze większe o ile serwer nie będzie konsolą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Borek    0

gnysek ma absolutną rację, pisanie serwera MMO w GM kompletnie nie ma sensu. Jest sens natomiast, żeby zrobić tryb coop dla 4 graczy, ale to wiąże się z przerobieniem praktycznie połowy gry :)

Byłby czas, to by się zrobiło coop, kto wie, może w przyszłości... Tak czy inaczej nie zapominajcie, że jeszcze będą Aliensy :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Borek    0
Będą Aliensy? : DDDDDDDDDDDDDDDDD Dawaj je no mi tu hihihihi.

Spróbuję z nimi na Greenlight wyskoczyć na Steam, ale to jeszcze trochę czasu, bo muszę przepisać je na nowego GMa i nowy networking...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Uzjel    11

100lat, ale twoje i nasze prawnuki będą mogły zagrać :) Nie można na jutro? Masz jakąś grywalną wersje?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Borek    0
100lat, ale twoje i nasze prawnuki będą mogły zagrać :) Nie można na jutro? Masz jakąś grywalną wersje?

Hehehe mam, ale napisana w GM 8 jeszcze, tak czy inaczej jest grywalna.

W zasadzie to mam dwie wersje, bo jedna to ta w którą grali wszyscy na necie, a druga to jej ulepszona kontynuacja, której już nie wypuściłem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Matrix_    0
Hehehe mam, ale napisana w GM 8 jeszcze, tak czy inaczej jest grywalna.

W zasadzie to mam dwie wersje, bo jedna to ta w którą grali wszyscy na necie, a druga to jej ulepszona kontynuacja, której już nie wypuściłem.

Nie grałem, ale wrzucaj!

Mielibyśmy w co grać :-D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ignatus    4

Dziś ściągnąłem i chwilę pograłem.W kwestii wykonania majstersztyk techniczny,coś pięknego.Jak długo to ogólnie tworzyliście?więcej?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.