Skocz do zawartości

wasz pierwszy kod


ToMoEX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności

Pierwszego kodu, to nie pamiętam, ale mogę pozakać jaki najstarszy mi się zachował. Dlatego zaznaczyłem drugi plik z rzędu, ponieważ to był mój pierwszy projekt i widocznie musiałem go później zmodyfikować.

 

zrzutst3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera pamięta, wiem, że *przygodę* z GM zacząłem jak miałem 9 lat chyba =D, pobawiłem się trochę klockami (to była dokładnie ta wersja, którą widać na screenshocie ranmusa - pamiętam to xD!), gówno mi wyszło, więc się wkurzyłem i więcej tego badziewia nie tknąłem :D. w każdym razie z pomocą taty (a może to był tato, z pomocą drącego japę LittleFisha), zrobiliśmy movement i strzelanie do wroga O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy kod zrobiłem w swojej grze Pakermen i był on na sprawdzanie, który jest obecnie room i dobieranie do niego odpowiedniego dźwięku. Wiem, że był on badziewnie napisany, było to coś takiego:

if room == 1 sound_play(level1);

itd. itd.

Nie pamiętam czy to było dokładnie tak, czy inaczej, ale coś takiego to było ;f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

if keyboard_check(vk_right)
{
  x+=32
}

 

Mniej więcej coś w tym stylu. Pamiętam, że chciałem zrobić ruch przyciągany do siatki, ale efekt tego skryptu chyba nie do końca mnie zadowolił ;). Jednym z późniejszych skryptów był system ładowania poziomów (nawet się na forum o to pytałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...