Skocz do zawartości

Nad czym aktualnie pracujesz?


ANtY

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności
archers.png

 

Po powrocie z niegościnnej Ukrainy postanowiłem lekko oderwać się od mojego "głuffnego" projektu i zrobić coś prostszego. Mała minigierka w której naszym celem jest unikanie strzał, ew. blokowanie ich tarczą. I tyle, mega proste, prawda? :D

 

 

Jak ktoś umie zrobić ładną, komiksową grafikę, to nie obraziłbym się, gdyby dał mi znak na PW. ;> Pomoc zawsze się przyda.

BOŻE JAKI PLAGIAT

 

http://forums.tigsource.com/index.php?topic=20412.0

 

QcSIO.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyk o plagiat, hooray. Bo niemożliwym jest, że można zrobić podobną grę, prawda? Threef sam pisał, że rownież robił coś w ten deseń, ale my źli plagiatorzy jesteśmy! Oh, nie! Na pohybel.

 

Anyway, pobrałem, zobaczyłem i... no, fajno. Prawie to samo. U mnie przeciwnicy są statyczni i ogólnie jest bardziej ubogo. Robić dalej będę, bo chcę i zabijam w ten sposób czas.

 

Peace. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest raycasting. Gdy strzela, tworzę tymczasowe ciało które imituje uderzenie. Problem w tym, że nie mam pojęcia jak zwrócić indeks ciała z którym "pocisk" koliduje. ; )

podczas tworzenia każdego body ustal im custom value na wartość id instancji. Takich zmiennych każde ciało może posiadać 4. Zastanawia mnie właśnie jak rozwiązałeś tą imitację lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m@rcinxx: Naprawdę dobrze. I nie chodzi tu o grafikę, ale o fakt, że udało ci się złożyć wszystko w całość doprowadzając do obecnego efektu.

(Btw. gdybyś chciał, mogę ci pożyczyć grafikę ze starego projektu (http://warsztat.gd/screens.php?x=view&id=6990) - a zapewniam cie że materiału jest więcej niż na screenie, napisz do mnie)

 

Co do tego tds'a, przyszła pora na implementacje światła. ; )

tds_swiatlo2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Nie ważne jak genialne będzie to co zrobiłeś

 

Zawsze przyjdzie Exigo i jedną grafiką z tdsa postawi wszystkich do pionu

 

Właśnie analizuję piksel po pikselu żeby stać się lepszym człowiekiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

@marcinxx: super, proszę nie porzucaj tego projektu.

A exigo, no cóż... wygląda świetnie, ale czy będzie nam w to dane kiedykolwiek zagrac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za bardzo pozytywne komentarze! :lol:

Dzisiaj powinienem dać trochę nowych grafik itemów. Teraz zanim zrobię itemy, czary i npc będę musiał wprowadzić wszystkie efekty czarów i modyfikatory, to będzie jeden z trudniejszych kroków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...