Skocz do zawartości

Nad czym aktualnie pracujesz?


ANtY

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem zacne.

 

Na początku po włączeniu trochę się przestraszyłem, na ekranie startowym świetnie narysowane postacie jednak napis byle jaki (wiem, że na razie jest zrobione byle jak, bo to alpha). Dobra, włączam gierkę.

Szkoda trochę, że instrukcje dałeś w GameMakerowych informacjach (Game Information). Ale to alpha więc też rozumiem.

 

Widzę mapę, grafika jest bardzo dobra. Nie podoba mi się światło pochodni, bo nie świeci poniżej pochodni (tzn. jest taki księżyc, a tak być nie powinno, powinno być koło, z kreską na dole tam gdzie trzon pochodni). Początkowo przypomniała mi się Prince of Persia (stara, na NESa). Hehe..

Gadam z gościem wszystko ok. Trochę przeszkadza mi sterowanie, ale o tym jeszcze potem. Przechodzę do kolejnego pomieszczenia i niby wszystko ok. Tylko dlaczego na ścianie pojawia się zerwany plakat i tracę życia? Dopiero pod koniec grania, zauważyłem, że to kolce. Moim zdaniem powinny być trochę bardziej ostre i proste ;) Przydała by się też animacja ich wysuwania oraz śmierci (o czym na pewno wiesz, ale to alpha). Przeszkadzają też okienka. Za pierwszym razem podpowiedzi są ok, ale gdy grasz po raz któryś fajnie by było to wyłączyć.

Walka. Niby fajnie się strzela. Tylko walki są trochę zbyt szybkie, przez co trudne (przynajmniej na początku). Ogólnie cała gra jest troszeczkę zbyt szybka (ale to może tylko moje zdanie). Ciężko się również steruje, nie wiem czego to wina. Postać chyba zbyt wysoko skacze, nie wiem..

 

Muzyka. Na początku dobra, taka monotonna, oddająca klimat tego lochu. Jednak po chwili (dość szybko) się nudzi. W jednym momencie słyszałem coś innego, ale szybko początkowa muzyka wróciła i musiałem słuchać znowu tego samego. Moglibyście rozwinąć ten utwór żeby był trochę dłuższy. Było by już coś ciekawszego i nie znudziło by się tak szybko.

No.

 

Ogólnie to gra mi się podoba. Początkowo może się wydawać trudna i dziwna. Ale gdy już zdobędziemy broń całkiem fajnie się pokonuje wrogów. Niczego więcej się nie spodziewałem po alphie i niczego więcej nie dostałem, poza całkiem dobrym gameplayem i grafiką.

Mam nadzieje, że zrobisz też coś później z pojawiającymi się wrogami gdy już raz się ich zabiło. Kilka razy się zdziwiłem jak przebiegłem do następnej mapy i pojawiłem się przy checkpoincie bo coś mnie zabiło.

 

Całkiem dobry zalążek gry,

Pozdrawiam, Zypcio :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem post-efekty. "Predator vision" na pixel shaderze (hlsl), poniżej:

https://gmclan.org/uploader/3290/termowizja.jpg

(z czasem dorobię warunki z gradientami, żeby "ocieplić" to co trzeba);

Jest też refrakcja na podstawie bumpmap, coś a la szkło, tylko że trzeba ją zobaczyć w ruchu. Ale na screenie też coś widać. ; )

https://gmclan.org/uploader/3290/refrakcja.jpg

Plus jeszcze motion blur, otrzymany gratisowo/przypadkiem (gra ma wyłączony auto-draw i wszystko jest wrzucane do surface'a ze względu na te efekty), więc zawsze można czyścić "nie do końca" zostawiając trochę brudu w postaci rozmycia, oraz bloom. Tak, o, jako ciekawostka. ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Na 1 screenie wygląda mi że tak

 

Ogólnie najpiękniejsza gra na forum i kibicuję jej z całego serca

 

Od kiedy zobaczyłem tego żołnierza w hełmie złożonego z części który ruszał się jak żywy uznaję Exigo za kozaka pierwszego formatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Na 1 screenie wygląda mi że tak

 

Ogólnie najpiękniejsza gra na forum i kibicuję jej z całego serca

Cinders :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzenie postaci:

 

rpgscreen22.png

 

Wygląd skończony w 90%, brakuje tylko awatarów do wyboru. Pisania jest jeszcze trochę bo trzeba dorobić skrypty, które zmieniają bonusy w zależności od rasy, profesji.

 

Edit: dorobić może jakąś teksturę pod przyciskami ?

Edit2: Na miniaturze obwódki się robią takie fajne przezroczyste więc w normalnym rozmiarze też tak zrobiłem :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli wyjaśnienia, dobrze mówicie - kamera przemieszcza się w określonej odległości pomiędzy graczem, a celownikiem. Pod prawym przyciskiem natomiast zbindowana jest funkcja celowania jak w przypadku większości fps'ów, tylko że tu mamy 2d, więc rekompensuje to zwiększającym się przybliżeniem i dystansem kamera-gracz.

Skoro postuje, to mała poprawka: zmieniłem gamę kolorów tego thermala na ten "drugi" typ (jak tu http://www.x20.org/uploads/81927172new-8%5B1%5D.jpg) i "ociepliłem" to co żywe. Teraz już nie ma takiego oczopląsu (przynajmniej mi się tak wydaje).

https://gmclan.org/uploader/3290/thermalvision2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie :P to będzie taki prosty TTP o robocie zabawce, jeszcze nie mam pomysłu o czym dokładniej będzie gra.

Traktuje ją jako trening przed tworzeniem Utopii w pełnym 3D.

Jeszcze są pustki, może jutro uda mi się ładnie urozmaicić to dam screena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli wyjaśnienia, dobrze mówicie - kamera przemieszcza się w określonej odległości pomiędzy graczem, a celownikiem. Pod prawym przyciskiem natomiast zbindowana jest funkcja celowania jak w przypadku większości fps'ów, tylko że tu mamy 2d, więc rekompensuje to zwiększającym się przybliżeniem i dystansem kamera-gracz.

Skoro postuje, to mała poprawka: zmieniłem gamę kolorów tego thermala na ten "drugi" typ (jak tu http://www.x20.org/uploads/81927172new-8%5B1%5D.jpg) i "ociepliłem" to co żywe. Teraz już nie ma takiego oczopląsu (przynajmniej mi się tak wydaje).

https://gmclan.org/uploader/3290/thermalvision2.jpg

Thermal boski. Perfekcyjny wrecz, mimo ze ten poprzedni byl bardziej realny. Ale teraz wyglada lepiej niz w nowym alien vs predator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

@Marcinxx: nie lepiej dać legs i arms razem? Żadko bywa, żeby ktoś nosił różnokolorowe rękawy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Morro jest pełen racji

 

Projekt jest wspaniały m@rcinie i jestem pod wrażeniem jego rozbudowania, tym samym zmieniam zdanie co do jego ograniczoności i małej innowacyjności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Morro - masz rację ale tak z ciekawości wszedłem na angielskie strony o rpg i tam jest "Constitution" :D,

a jak wszedłem na wikipedię to było:

"Constitution aka Stamina, Endurance, Vitality, ...

A measure of how resilient a character is. Constitution often influences hit points, resistances for special types of damage (poisons, illness, heat etc.) and fatigue. Many games combine Constitution and Strength."

Więc będzie "Konstytucja" xd.

 

@ Japan i Wojzax - dzięki ;),

 

@ Jakim - dzięki ;). Co do cyferek i ramek to poprawię za niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...