Skocz do zawartości

Nad czym aktualnie pracujesz?


ANtY

Rekomendowane odpowiedzi

a wiesz, ze to świetny pomysł? okej, transformuję tę grę w "Alice on schrooms!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"schrooms"

taka nazwa była w oryginale, i mimo marudzeniom, nie ugnę się, tak zostanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokończyłem ikonki w GUI i praktycznie skończyłem okienko od statów. W przyszłości zrobię, że jeśli jest aktywne okno od invetory, statów lub czarów to tam gdzie widać jeszcze grę będzie czarne tło do opisu przedmiotu, cechy lub czaru i nie będzie można wtedy wykonywać akcji w planszy (taka ala pauza).

 

Jutro pokażę nowe budynki.

 

rpgscreen12.png

 

I jeszcze zagadka :lol:: Jak zrobiłem częściowe wyświetlanie tekstu w statach bez osobnych obiektów dla każdej linijki, sprite'a/obiektu zasłaniającego, surface'ów i warunków/pętli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyliczyłeś i uporządkowałeś liczbę "#" - każda następna linijka to "skok" (różne warianty można zastosować, jeśli znane są pozycje łamania wiersza - problem jest dosyć prosty) do następnego takiego znaku?

 

Raczej zupełnie inaczej zrobiłem :). W draw_text w alphie dałem:

 

GML
//każda linijka ma inną liczbę, np. ta ma 40 bo jest na samej górze, ostatnie mają ponad 1000.

//Liczba 520 to dolna granica pokazywania się tekstu

sign(40+przesuniecie_y)*(-sign(przesuniecie_y+40-520))

//przesuniecie_y - to co zmieniamy np. suwakiem</span>

:D

 

Nie dałoby się możliwie zredukować tych ramek po bokach i na dole? W sumie to nie wnoszą za dużo, a jak otworzy się jakieś okienko to nie wiele widać na planszy.

 

Zastanawiam się czy nie usunąć tych bocznych pasków bo w zasadzie to w jednym górnym rogu ma być avatar z paskiem życia itd. Ale dolny pas zostanie takiej grubości. A co do małej widoczności przy otwartym okienku to napisałem wcześniej, że będzie widoczne tylko czarne tło dla opisu itd. więc znaczenia to nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dupy to logo.

+1

 

Bedziom nawet gdyby to podciągnąć pod paintart (:P) to i tak to gówno jest! Zrób coś co zajmie ci więcej niż 10 minut i skończ z chwaleniem się że znów zrobiłeś gówno! Które i tak już obrzydło nam wszystkim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

archers.png

 

Po powrocie z niegościnnej Ukrainy postanowiłem lekko oderwać się od mojego "głuffnego" projektu i zrobić coś prostszego. Mała minigierka w której naszym celem jest unikanie strzał, ew. blokowanie ich tarczą. I tyle, mega proste, prawda? :D

 

 

Jak ktoś umie zrobić ładną, komiksową grafikę, to nie obraziłbym się, gdyby dał mi znak na PW. ;> Pomoc zawsze się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...