Skocz do zawartości

2012


PsichiX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 427
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Niestety to wina GMowego okna - dziwnym sposobem blokuje OGLa, a w normalnym oknie napisanym w c++ i podpietym pod niego silnikiem smiga O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Myślę, że o wiele łatwiej dla ciebie by było napisac tą grę w C++ niż w GMie, nawet kombinowania będzie o wiele mniej "

Źle myslisz..

 

"czyli po prostu napisać grę w C++?"

to jedna z opcji... Można też pokombinować z optymalizacją (frustrum culling na jakiś AABB+octree ) i wtedy powinno być Ok mimo użycia gm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Will, co prawda zaimplementowane są w silniku occlusion culling, octtree i jeszcze jedna metoda polegająca na wyświetlaniu tylko tego co mieści się w polu (kącie) widzenia (nie wiem jak to nazwać, ja mówie na to "angle field"). Ale użyłem tu tylko ostatniej metody (nawet dwukrotnie zwiększyła szybkość działania). Spróbuje jeszcze z dodatkowym oknem w osobnym wątku (a że nie musi obsługiwać zbędnych komunikatów bo będzie tylko do renderingu, to na szybkości zyskam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Will, argumenty? Bo na prawdę, nie wiem o co ci chodzi..."

Zobacz na kod źródłowy gry w języku obiektowym w porównaniu do gm.

 

Jeśli skorzystasz z 2 pierwszych wzrośnie jeszcze szybciej. Testy na kolejnych węzłach będą bardzo szybkie a odpadnie w cholerę geometrii. Powinno się obejść bez dodatkowego wątku, który przyda się dla zasobów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pental, mi głównie chodzi o czas, musze skonczyc ta gre w terminie, a pisanie jej w c++ przedluzy sie o miesiac przynajmniej (w koncu trzeba zrobic ja od poczatku, dodatkowo ta obsluga komunikatow... trzeba wszystko przemyslec zanim sie zacznie kodzic, a w GM masz to zalatwione). Nie ukrywam ze ta gra bedzie moja ostatnia gra pisana w GM, bo wzielem sie ostro za silnik i w przyszlosci bedzie on calkowicie pod c++, zas do GM zrobie po prostu wrapper. GM dotad bylo mi potrzebne tylko do obslugi komunikatow i grafiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"GML, Will. Ale C++ z kolei pozwala nam wiele "rzeczy" sobie skrócic, a i oferuje o wiele więcej ciekawych rozwiązań."

Przykro mi, że nie potrafisz tego zrozumieć ;/ Wymień te "rzeczy" , które można sobie skrócić dzięki c++...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

2.8 GHz

512 MB RAM

przedpotopowa karta grafiki z 64 MB VRAM i bez shaderów :x

 

LEVEL 0:

--------------

MB 0%, Bloom off, window: 5-6 FPS

MB 0%, Bloom on, window: 1 FPS

MB 50%, Bloom off, window: 3-4 FPS

MB 50%, Bloom on, window: 1 FPS

MB 0%, Bloom off, fullscreen: 3-4 FPS

MB 0%, Bloom on, fullscreen: 1 FPS

MB 50%, Bloom off, fullscreen: 2-3 FPS

MB 50%, Bloom on, fullscreen: 1 FPS

 

LEVEL 5:

--------------

MB 0%, Bloom off, window: 4-5 FPS

MB 0%, Bloom on, window: 1 FPS

MB 50%, Bloom off, window: 3-4 FPS

MB 50%, Bloom on, window: 1 FPS

 

LEVEL 10:

--------------

MB 0%, Bloom off, window: 2-3 FPS

 

Podczas wyświetlania tych skrzynek komputer strasznie huczał, aż się bałem, że wybuchnie :D

 

Aha, Bloom u mnie wygląda jak całkowicie biały screen ;x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartas: a jaka masz konfiguracje sprzetu? to mi pomoze dowiedziec sie co jest nie tak :)

@Korodzik: No ladnie, a jaka to karta dokladnie (nazwa)?

Bo przedewszystkim moduł dziala na Radeonach i GeForce'ach. Teraz trzeba go dostosowac do reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: a system masz 32 czy 64 bitowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SEbus - nie instaluj 64 bitowki, ja kupilem i tak naprawde wyzucilem kase w bloto Oo, musialem az iz mialem te 6 gb pamieci, ale potem po 2 tyg zaczal sie strasznie mulic, i nic sie nie dalo robic :(

Żal mam 64bity z 2 lub 3 miechy, nie uważam, że to strata sianka ;[ nawet nawet systemik (:P)

 

Okienkowe(60fps)

Full Screen(30fps)

PS: nie wiem ocb, ale jak spuszczę okienko i potem je szybko włączę to nawet do 1k FPS dochodzi a jak "patrze" to max 60 i to tylko 60... nie mogę więcej...

 

@OFF-TOP: projekt QuadDLL {QuadEngine,QuadSFX,Quad3D} upadł! pliki zostały usunięte przez tatę, po czym sformatował kompa ;(

PS: ale zaczynam nowy projekt TroEngine(1 moduł bez żadnych innych dodatkowych(particle, physics, wszystko w jednym ;P)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
@Korodzik: No ladnie, a jaka to karta dokladnie (nazwa)?

Bo przedewszystkim moduł dziala na Radeonach i GeForce'ach. Teraz trzeba go dostosowac do reszty.

 

NVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8x (Microsoft Corporation)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HP Pavilion dv9000

RAM: 3.00 GB

Procek: Intel CORE2DUO 1.66 GHz

Grafika: NVIDIA GeForce 8400M GS 256MB

System: Microsoft Windows Vista Home Premium 32bit

 

Problem jak już mówiłem: Unexpected error occured while running the game występujący po wybraniu trybu ( window/fullscreen ). Nie działa na obu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, czyli na to wygląda że do gry użyje zarówno GMowego renderingu jak i modułu graficznego silnika, do wyboru. Bo gra musi działać na każdym kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...