Skocz do zawartości

2012


PsichiX

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: 2012 (wczesniej bylo "Escape" ale to lepsze ;p)

 

Gatunek: Action

 

Opis:

Jest rok 2012, na ulicach Nowego Jorku panuje wzmożony ruch, słychać śmiech, ludzie na wzajem sprawiają sobie drobne psikusy, w końcu jest 1 kwietnia - Prima Aprilis. Piękny wiosenny dzień. Ty akurat opuszczasz hotel po spędzonej w nim nocy, lecz wychodząc słyszysz dźwięk syreny alarmowej, dobiegający z zewnątrz. W telewizorze w holu hotelu prezenterka telewizyjna nadaje informację o alarmie najwyższego stopnia niebezpieczeństwa:

Jak donosi NASA, ku Ziemi leci asteroid, którego siła uderzenia jest zdolna zniszczyć ludzkość. Czemu nic o tym nie wiedziano? Naukowcy z NASA tłumaczą się w ten sposób: "Dostrzegliśmy ten asteroid kilka lat temu, lecz wtedy nie stwarzał on żadnego zagrożenia, gdyż z wyliczeń wynikało że minie on ziemię i jedynie zadraśnie się o naszą atmosferę. Jednak nieoczekiwanie inne ciało niebieskie uderzyło go kilka minut temu naprowadzając go jednocześnie prosto na nas. Rok temu odkryliśmy w ponad kilkuset miejscach na Ziemi starożytne podziemne budowle, w kształcie piramidy, mające funkcję bunkrów". Teraz prosimy aby wszyscy skierowali się do najbliższego 'portalu' - bramy tejże budowli. O ich dokładnym położeniu będzie sygnalizować sygnał świetlny lasera. Nalegamy aby wszyscy się pospieszyli, to nie są żarty - na ocalenie siebie mamy tylko 4 minuty. Dziękuję za uwagę, niech Bóg ma nas w swojej opiece..."

Teraz jedyne co musisz zrobić to dostać się za wszelką cenę do 'portalu', wskazywanego przez sygnał lasera na niebie. Unikaj meteorytów uderzających w ziemię i budynki, oraz na gruz i odłamki. Jeśli uda Ci się dotrzeć tam 30 sekund przed czasem to masz szansę uratować Ziemię w niezwykły sposób - w jaki? Tego dowiesz się sam.

 

Autorzy:

Programowanie:
PsichiX

Fabuła:
PsichiX

Grafika:
PsichiX oraz legalne zasoby z internetu

Muzyka:
Quosik

Download:

To co udało się odratować z najnowszej wersji: https://gmclan.org/up1105_3_2012_XeDI.html

 

YoYoGames: http://www.yoyogames.com/games/show/58613

 

Test nowego modułu graficznego: https://gmclan.org/up1105_3_XeDI_GraphX.html

 

Forum GMC: http://gmc.yoyogames.com/index.php?showtopic=404902

 

Filmy:

Massive Destruction System, czyli jak wygląda masowa rozpierducha :)

http://pl.youtube.com/watch?v=1zsXCGxKxH0

 

Fragmenty muzyki:

2012 Soundtrack - Walk Among The Meteors

2012 Soundtrack - So Close To The Truth

 

Screeny:

(Nowa wersja)

s01jd0.png

s03nj8.png

s04us5.png

Nearest Explosion, part 1

Nearest Explosion, part 2

 

(Stara wersja)

City

Meteors, part1

Meteors, part 2

Meteors in action, part 1

Meteors in action, part 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 427
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Trzeba powiedzieć, że Xenon sprawuje się dobrze, grafika jest znakomita, zbijesz na tym furorę :).

Grafika: 5/5

Muzyka: 5/5

Gryw.: 5/5

5 gwiazdek. :).

LOLOL!!! Czy tam jest jakaś grywalność? Pokaż mi chociaż 1 muzyczkę lub dźwięk! Grafika? Tylko 4, więc... Żal. Ciekawe, czy wogóle ściągnąłeś <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, na razie to jest tylko test sterowania, wstępny wygląd otoczenia, oraz test efektów kamery. Kolizji z budynkami nie ma bo trzeba im najpierw dorobić system zniszczeń, a potem kolizji. Wciaz się zastanawiam czy dać efekty graficzne typu blury i bloomy, gdyż nie chciałbym aby ktoś zdekompilowal i korzystał z tych efektów heh. Fabuła banalna to wiem, ale chodzi mi przede wszystkim o dynamizm, akcje i efekty a nie o super fabułę ;p a nasz bohater będzie miał pewną moc więc mocnej akcji będzie sporo :) tak się zastanawiam czy dodać tez ratowanie innych ludzi dzięki czemu można by było zrobić punktację i wysyłanie na serwer :) co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, na razie to jest tylko test sterowania, wstępny wygląd otoczenia, oraz test efektów kamery. Kolizji z budynkami nie ma bo trzeba im najpierw dorobić system zniszczeń, a potem kolizji. Wciaz się zastanawiam czy dać efekty graficzne typu blury i bloomy, gdyż nie chciałbym aby ktoś zdekompilowal i korzystał z tych efektów heh. Fabuła banalna to wiem, ale chodzi mi przede wszystkim o dynamizm, akcje i efekty a nie o super fabułę ;p a nasz bohater będzie miał pewną moc więc mocnej akcji będzie sporo :) tak się zastanawiam czy dodać tez ratowanie dzięki czemu można by było zrobić punktację i wysyłanie na serwer :) co o tym myślicie?

No a co my, to Ty robisz tę grę :D A kto ma Ci zdekompilować? Przecież grafika nie jest najważniejsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Japanstache: dokładnie :D meteoryty będą uderzać podczas gry w ziemię, powodując eksplozje i kratery a dodatkowo w budynki powodując ich niszczenie i odlatywanie odłamków :D żeby było realnie. Trzeba będzie więc uważać na uderzające meteory i odłamki i gruz z budynków ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ocenię, bo nic ciekawego tu nie widzę. Takie coś to ja sobie mogę zrobić w kilkanaście minut bez Xenona. ;p Ja chcę wreszcie zobaczyć jakąś próbkę możliwości tego Twojego enginu, a nie takie cuś. :(

Wciaz się zastanawiam czy dać efekty graficzne typu blury i bloomy, gdyż nie chciałbym aby ktoś zdekompilowal i korzystał z tych efektów heh.
Hm, więc jednak nie dodajesz ich do Xenona?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@max: do xenona jasne że dam, do pełnej wersji silnika, ale do tej gry mam wątpliwości aby je dać. Hmm, dałem wersję alpha do przetestowania a nie jako demo. Widać że chyba nikt nie zobaczył tego bajeru z nietypową kamerą - to ze zmiana kąta nachylenia kamery, nazywanym przeze mnie kątem gamma. Ten efekt jest dostępny w wersji silnika która dałem do dem tu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe screeny z meteorami w wersji alpha:

01ju8.png

02nm5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ranma: podciagne pod komplement. Silnik nie jest jeszcze pełną wersja i nie wytłumaczyłem na razie w żadnym tutku jego kluczowych elementów więc się sam nie dziwię że jest mało znany / używany.

@Markuz: przy modelach meteorow wzorowałem się na filmie Armageddon a tam meteory były niczym innym jak kulami ognia zarzacymi się na biało otulone żółtawa poświata ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...