Skocz do zawartości

gnysek

Administratorzy
 • Zawartość

  9467
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  50

Zawartość dodana przez gnysek

 1. Można, ale całej gry tak nie załadujesz
 2. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Wieksze DPI? efekt w skali 1:1 był taki jakbym chciał w sumie, nie wiem czy potrzebuję rysować 2x większe obrazki niz finalny, aczkolwiek dopiero startuję z rysowaniem powazniej, muszę przejrzeć jakieś kursy
 3. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Wrzucałem już czy nie? Kupiłem kilka dni temu tablet z LCD - Huion 13 (bez PRO w nazwie), moje pierwsze 20 minut z nim, jeszcze nie ogarniam jak się tego używa:
 4. Glorious: Companions

  Ilustracja bajerancka, efekt pojawiania też, ale sam popup za szybki, a tekst powinien zacząć wypisywać się jak już nieco obrazka sie pojawi moim zdaniem. Teraz o jest jakiś express.
 5. Mam na myśli doładowywanie tekstur po załadowaniu gry (aka lazy load). Zresztą, gra musiałaby się wtedy jakoś pauzować, albo nie byłoby w grze grafik przez jakiś moment. Dlatego są ładowane wcześniej. Web to nie odczyt z dysku, że to trwa 0,001s. Tamto rozszerzenie może faktycznie pomóc, pytanie, czy działa z webem.
 6. Nie ma takiej opcji w GMS.
 7. Dimension Invader - demo

  Poczułem się jakby znów były lata '90
 8. Temat zbiorczy na drobnostki

  Hm, w sumie nie wiem jak GM wczytuje grafiki, ale można by, tam gdzie jest ich lista, podmienić nazwy i dodać jakies ?ver=1 itp. za każdą aktualizacją, to przeglądarka pobierze nową wersję.
 9. Nieostre tło

  Darmowy? To może być ustawienie atlasu "texture page", która ma pewnie 1024x1024 w tym przypadku i obraz jest skalowany.
 10. Niska jakość grafiki w HTML5

  Akurat przypadkiem YAL, jeden z najbardziej kumatych twórców GMa (to ten od GMLIVE) napisał posta na ten temat: https://yal.cc/gamemaker-html5-hdpi-support/
 11. VALHALLA TO NIE OFICJALNA POMOC TECHNICZNA

  WD40 to jest do smarowania i wypychania wody (water dispenser), a nie do rozpuszczania.
 12. Niska jakość grafiki w HTML5

  Sprawdź wartości display_get_width i window_get_width. Może być tak, że przegądarka przy wersji mobilnej ze względu na "retinę", zwraca, że okno jest 3-4 razy mniejsze i musisz powiększyć grę nie do window_get_width, a display_get_width. Takie rozmazanie sugeruje właśnie, że "wyjście" kamery/surface (bo nie wiem czy masz application surface) jest ustawione na 3-4x mniejsze, niż faktyczne okno.
 13. VALHALLA TO NIE OFICJALNA POMOC TECHNICZNA

  To są te takie śmieszne drobne przewody cienkie jak włosy, gdzie w jednym kabelku jest ich kilkadziesiąt ? sensowne wydaje się zrobić jakiś zacisk na koniec i wtedy zlutować i zaizolować.
 14. STEAM sprzedaż własnych produkcji

  - to taki problem założyć konto paypal ? wyrób osobną kartę do płatności internetowych (w banku, albo np. Revoluta) którą doładowujesz tylko przed płatnością, jak się boisz wycieku danych i kradzieży pieniędzy - jeśli przy teksturze nie są opisane prawa autorskie, to zakładałbym, ze jest chroniona prawami autorskimi, bądź napisał do właściciela strony. To nie torrent że sie dzielisz czym chcesz. Przypominam też, że w naszym kraju wypada płacić podatek, co najmniej dochodowy (nie trzeba do 8000zł zarobków ŁĄCZNIE z wszystkich źródeł w roku), a przychód (nie dochód) z gry dłużej niż miesiąc powyżej połowy średniej krajowej oznacza, ze trzeba założyć działalność gospodarczą (do połowy najniższej krajowej masz nierejestrowaną działalność - nadal płacisz dochodowy). W przypadku steam trzeba też z tego co kojarzę zgłosić działalność w USA (nie założyć, tylko ich poinformować, że prowadzimy handel z USA).
 15. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Przesyłanie danych co klatkę czy jakaś interpolacja/przewidywanie ruchów ?
 16. Przesiadka na GMS - Spadek jakości

  Wymierzanie, to zabawa alarmami/zmiennymi które je zastąpią.
 17. Niska jakość grafiki w HTML5

  Można własne paski robić, gdzieś mają tutorial. Sprawdź też, jaki jest rozmiar canvasa na starcie - może trzeba ręcznie edytować plik .html ?
 18. Niska jakość grafiki w HTML5

  1) używaj web gl i włącz interpolację 2) z tego co widzę, on nigdy nie skaluje gier w górę, tylko w dół
 19. Przesiadka na GMS - Spadek jakości

  s_lydka2=s_wer_lyda_pr1; s_lydka2_sub = 2; /// draw draw_sprite(s_lydka2, s_lydka2_sub, x, y);
 20. Przesiadka na GMS - Spadek jakości

  Jeśli to pomogło to tak.
 21. Przesiadka na GMS - Spadek jakości

  Ostatni przycisk w okienku z miniaturkami sprite: https://docs.yoyogames.com/source/dadiospice/001_advanced use/more about sprites/editing sprites.html Generalnie, nie ma takiej opcji, żeby był spadek wydajności w GMS 1.4, jeśli gra jest dobrze zrobiona. Za dużo rzeczy tam robiłem, żeby nie stwierdzić, że od GM 8.1 jest wszystko kilka razy szybsze i bardziej zoptymalizowane.
 22. Przesiadka na GMS - Spadek jakości

  Pre-multilpy alpha zrób na każdym sprite. Przesiadanie się dziś z GM 8 na GMS 1.4 jest jak przesiadanie się z Windowsa XP na 7. I nie rób grafik większych, niż rozmiar tekstury, albo je podziel wtedy na szerokość tekstury właśnie. To wygląda też, jakbyś jakiś tryb na GPU włączył z kodu. Przejrzyj dobrze, czy gdzieś takich rzeczy nie robisz (ustawiani interpolacji, blendingu itp.)
 23. pole widzenia

  Drugi sposób to zapewne zrobić direction = direction % 360;
 24. Bonfire

  Zgłaszasz do Pixel Awards ? Myślę, że przy takiej jakości gry warto zgarnąć statuetkę, daleko nie masz po odbiór https://www.pixelheavenfest.com/pixel-awards-europe/
 25. Prestashop - jak to zrobić? cz.1

  Idealnego wyglądu jak chcesz nigdy nie wyklikasz, zawsze wymaga programowania.
×