Skocz do zawartości

gnysek

Administratorzy
 • Zawartość

  9096
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  20

Zawartość dodana przez gnysek

 1. Przetwarzasz dane - więc podlega. To nie jest tak, ze sobie interpretujesz jak chcesz. Owszem, jak od znajomego dostajesz numer to masz ustne oświadczenie, ale to też jest przetworzenie i otrzymanie zgody Tak samo jak z robieniem zdjec obcym osobom. Można robić, ale nie mozna udostepniać, bo nie masz zgody. Numerów z notesu też nie powinieneś rozdawać na prawo i lewo.
 2. Rodo nie dotyczy firm. Rodo dotyczy przetwarzania danych osobowych przez kogokolwiek. Jeśli przetwarzasz jakieś dane (email, imie, nazwisko, cokolwiek), albo zbierasz statystyki użycia/wyświetlasz reklamy, to musisz mieć regulamin, opisujący zasady, w jaki sposób je przetwarzasz, oraz, że każdy ma prawo do wglądu, eksportu, usunięcia itd., oraz komu te dane udostępniasz.
 3. [ZLECENIE] Prosta gra tekstowa MMO

  Napisałeś, że chcesz kod do gry tekstowej. Podesłałem Ci gotowy i darmowy przykład wysyłania danych między graczami (w tym tekstu). Brakuje tylko wyświetlania/zapamiętania tego tekstu. A wystarczy zrobić: global.text = ''; i potem tam gdzie odbierasz pakiet global.text += "\n" + string(_odebranyPakiet); i w draw: draw_text(5,5,global.text); Wszystko jest już gotowe
 4. [ZLECENIE] Prosta gra tekstowa MMO

  No to chyba jednak chcesz co innego niż mówisz
 5. [ZLECENIE] Prosta gra tekstowa MMO

  https://marketplace.yoyogames.com/assets/6041/yoyo-games-lan-platformer masz gotowe demo od YYG jak zrobić networking.
 6. [ZLECENIE] Prosta gra tekstowa MMO

  No ej, każdy nowicjusz potrafi przecież zrobić przeglądarkowe MMO, jak dostanie silnik czatu w GM. 1) nie da się tego zrobić w samym GM i nie opłaca. Jak robisz taką grę, to często musi mieć aktualizacje, więc za kazdym razem musisz na nowo generować całe pliki JS i pliki graficzne, będą duże problemy z cache w przeglądarce, oraz za kazdym razem użytkownik musi pobierać kilkanaście MB danych na nowo 2) lepiej pisać to w czystym JS + PHP/node/ruby/cokolwiek, bo i tak spora część pracy musi być po stronie serwera i tego w ogóle w GM nie napiszesz. GM nie potrafi działać po stronie serwera. Chyba, że masz za dużo pieniędzy i stać cię na graficzny serwer z windowsem za 200-300zł miesięcznie. 3) a nie myślisz, że skoro ktoś KILKA(NAŚCIE) MIESIĘCY pisał te dziurawe skrypty, to napisać coś w kilka dni będzie jeszcze bardziej dziurawe? Stawiam zgrzewkę Lecha, że wszystko tam jednak działało, ale miałeś złą wersję PHP na serwerze, albo nie włączone jakieś rozszerzenie, a na podstawie treści błędu nie umiesz wydedukować co jest źle, bo masz niemal zerowe pojęcie o programowaniu. I to jest dowód na to, że nie rozszerzysz tego co byśmy stworzyli, skoro (zapewne) głupiego błędu w czyimś skrypcie nie potrafisz zlokalizować, zdebugować, a już nie mówię naprawić.
 7. [ZLECENIE] Prosta gra tekstowa MMO

  Robienie w GM gry przeglądarkowej to jak wożenie piasku matizem. Można, ale po co? Są gotowe skrypty PHP ala Ogame w sieci, pobierz, zainstaluj na serwerze i gotowe. Wydasz 20zł za hosting, a nie 800zł.
 8. Graficy od tekstur i animacji

  1. nie pomogę bo się nie znam 2. jest legalne jeśli tekstura jest darmowa i jej prawa autorskie pozwalają (tzn. jeśli nie ma informacji o prawach autorskich, to zapewne nie można, bo jak coś jest darmowe to zawsze o tym wyraźnie piszą).
 9. [ZLECENIE] Prosta gra tekstowa MMO

  Znaczy chcesz zrobić czat ?
 10. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Znam stronkę, kilka razy sie zastanawiałem czy nie przysiąć i nie zrobić z tego zasobu do marketplace na podstawie tamtych materiałów, ale odrzuciło mnie, że pewnie ze 2-3 dni to zajmie.
 11. Nad czym aktualnie pracujesz?

  jakbym miał grafika, to bym farmer frana skończył. Co prawda dziś tamten kod się już średnio nadaje, bo połowę rzeczy można prościej napisać, ale wiem jakbym to zrobił i co bym w grze dodał (a dodał wszystkie fajne rzeczy z Stardew i Story of Seasons, oraz HMów zanim zaczęto je robić w USA).
 12. Dwa Nagie Miecze

  Dwuskładnikowe uwierzytelnianie. Wiem, że to wymaga podania googlowi swojego nr. telefonu, ale to jest naprawdę niemal nie do obejścia.
 13. Czy warto obecnie kupić GMS2?

  Tu się zgodzę. Jak chcesz taki pomost między GMS a Unity w 3D, to właśnie Godot.
 14. Czy warto obecnie kupić GMS2?

  3D w GM to jak kamera cofania w maluchu. Nie istnieje
 15. Błąd w linii "-1" WTF?

  Ten błąd pojawia się bodaj, gdy tworzysz obiekt który w create ma instance_destroy(); - w następnej linijce przypisujesz do niego zmienną a jego już nie ma. Bez kodu ciężko jednak stwierdzić.
 16. Odtwarzanie muzyki

  Muzyczka to krótki dźwięk, czy dlugi utwór audio?
 17. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Porządnego klona HM w 3D nikt nie zrobił. Są jakieś gry co mają sadzenie roślin, ale tak samo im blisko do harvest moona jak do kazdej innej gry. Co do Stardew... kto jest na forum wystarczjaco długo, pamieta, ze robiłem taką grę. I pewnie jakbym miał grafika, to dziś moja gra a nie stardew by zarabiała Takze na polu 3d jest jeszcze miejsce, ale trzeba zrobić naprawdę dobrego klona (w sensie - wziać wszystko co najlepsze z Back to Nature i dodac z pozostałych ciekawe rozwiazania). Ja nawet mam troche pomysłow jak to zrobić, jaki pacing utrzymać (3 lata gry, w kazdym tygodniu coś nowego czeka na gracza do odblokowania).
 18. Ignis

  znam gry AAA które mają gorsze artworki. Tak o 90% gorsze.
 19. ja też robię tak, że gui wykrywam w begin stepie, jak się coś kliknie to ustawiam glolbal.gui_clicked = true;, a w end stepie albo na początku begin stepa (jeśli tylko jeden obiekt sprawdza eventy GUI) znów ustawiasz global.gui_clicked = false;
 20. Nad czym aktualnie pracujesz?

  No to nawet wiesz o jakiej grze myślę Co do kupowania różnych parcel to może aż tak to nie, ale w ostatniej części Story of Seasons na 3DS (to jest oryginalna seria która kiedyś miała nazwę Harvest Moon, ale potem ludzie z USA stwierdzili, ze sami będą robić gry o tej nazwie, zamiast tłumaczyć z JP), można np. budować i swobodnie przestawiać budynki na farmie, a także budować stoły, krzesła, szafy, płoty, ozdoby i ustawiać je na farmie i w mieście, czy nawet szyć ubrania i handlujesz tym wszystkim z zagranicznymi krajami (popyt/podaż), odblokowując sobie nowe możliwości (np. nowe zwierzęta, sadzonki czy materiały budowlane).
 21. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Ja już wiem jaką bym zrobił grę z taką grafiką. Ale musiałbym ogarnąć do tego Unity, a chyba nie mam tyle czasu. Albo pieniędzy na ludzi i grafikę.
 22. Pole tekstowe - gryzie się z panelem.

  Dokładnie, w nowych wersjach GMS, draw_set_alpha() wpływa też na draw_sprite, więc może znikać dużo rzeczy. Ogólnie, draw_sprite korzysta z draw_get_alpha() zamiast z image_alpha. Z tego drugiego korzysta draw_self().
 23. Temat zbiorczy na drobnostki

  IDE jest 64bitowe, ale gry chyba nadal 32
 24. Jak stworzyć nieskończoną pętlę?

  A po co nieskończona pętla? Taka pętla nigdy nie narysuje nic na ekranie, bo wykonuje się nieskonczenie długo
 25. Tak myślę, że maska kolizji powinna być tylko na tym jasno-beżowym elemencie.
×