Skocz do zawartości

gnysek

Administratorzy
 • Zawartość

  9546
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  58

Zawartość dodana przez gnysek

 1. Seid-Chronicles

  W tym tempie to zdążą wydać trójkę
 2. Seid-Chronicles

  Ten program jest tak stary, że za chwilę będą nastolatkowie którzy się urodzili po jego premierze.
 3. Seid-Chronicles

  Może jeszcze w GMS2 to powstaje
 4. Jeśli chcesz przesunąć o 100 pikseli pod kątem 38 stopni: for(i=0; i<path_get_number(j); i+=1) { px=path_get_point_x(j,i) py=path_get_point_y(j,i) new_px += lengthdir_x(100, 38); new_py += lengthdir_y(100, 38); } }
 5. GMCLANowe Cytaty: Reaktywacja

  Widzisz, a mogłeś zaczekać 5 dni.
 6. GameMaker Studio 1.4 Professional czy warto kupic?

  Co będzie coraz trudniejsze, bo nawet między 2.2.5 a 2.3.0 ludzie mieli tonę problemów.
 7. GameMaker Studio 1.4 Professional czy warto kupic?

  Google aktualizuje co jakiś czas swoje API, wychodzą też nowe wersje Androida. Ostatni raz jak GMS 1.4 wyszedł, to był pewnie Android 9, więc kod od YYG nie obsługuje już nowszych. Do tego, jeśli jakiekolwiek stare API dostanie aktualizację, eksporter od YYG może nie być kompatybilny, bo nie będzie np. obsługiwał jakieś nowej metody w kodzie wymaganej do rekompilacji. Gra po prostu się nie wyeksportuje do androida. I nie był to skok na kasę, bo 1.x został wydany w 2012 roku i po wyjściu 2.x support trwał prawie dwa lata, oraz była spora zniżka na nowego GMa. Większość marud kupiła GMS 1.4 na Humble Bundle za dolara i narzeka. To normalne, że co kilka lat trzeba płacić za licencję, sporo programów dlatego przeszło na subskrypcje, żeby nie być tak drogimi i nie musieć wspierać w nieskończoność starych wersji, tylko mieć jedną najnowszą.
 8. Bonfire

  Chyba idzie zaimportować do 1.4, ale pewnie jakieś funkcje mogą wymagać zmian.
 9. Temat zbiorczy na drobnostki

  Ale wtedy nie masz historii. Wrzucenie do gita jak robisz projekt samemu to jest dwa kliknięcia - commit wszystkiego i push. I masz do tego dostęp na całym świecie. Teraz github ma za free prywatne repozytoria.
 10. Bonfire

  Nie wiem czy było już w temacie, ale widziałem to na discordzie i jest urocze Gra po 8 godzinach prac:
 11. GameMaker Studio 1.4 Professional czy warto kupic?

  Jakbyś wszedł na stronę GameMakera to byś zauważył, że nie da się kupić 1.4...
 12. Temat zbiorczy na drobnostki

  Pomyliłeś GMS2 z GMS1.
 13. Temat zbiorczy na drobnostki

  Jak na moje, to zaktualizowałeś GMa przy okazji A backupy to się robi samemu, korzystając z gita (poza GMS). Spróbuj też na najnowszej becie, albo wywalając katalog options.
 14. Almora Darkosen

  I jak po kilku tygodniach, dalej się kręci?
 15. Temat zbiorczy na drobnostki

  Niestety, też mam ten problem. Ale przełączanie layerów trwa tak krótko, że w mojej grze teraz zrobiłem po prostu kodem jeden layer na każe 25 pikseli i jakoś to nawet działa - aczkolwiek to się sprawdzi tylko w grach jak stare RPG, gdzie postaci są wyrównywane do siatki.
 16. Temat zbiorczy na drobnostki

  W GMS2 nie powinno się używać depth, gdyż są layery i wtedy każdy obiekt trafia na wirtualne layery, oraz kłóci się z tym co jest na layerach (bo one już mają narzucony depth). Depth został dla kompatybilności, ale jego status to "deprecated" i w GMS3 zniknie.
 17. Temat zbiorczy na drobnostki

  Jeśli FPSy nie spadają, to shader powinien się wykonać co klatkę jeśli kod jest dobrze napisany, gdyż one nie są asynchroniczne - musiała by cała gra zwolnić razem z nim. Może nie czyścisz surface i zostają w nim rzeczy z poprzednich klatek i stąd dziwy efekt?
 18. wyjaśnienie kodu

  Z początku chciałem napisać, ze w tej sytuacji ostatnia linijka jest też zbędna, bo przecież hsp = 0, ale to nie prawda - jeśli akurat pozycja gracza jest idealna, ze nie wystąpi ten problem, wtedy właśnie hsp ma wartość która zbliży nas na 0 pikseli do ściany, więc jednak to musi być (chociaż mogło by tam być else). Sprytne.
 19. Czarny ekran po załączeniu gry

  Może cache z poprzedniej wersji GMa
 20. Czarny ekran po załączeniu gry

  A próbowałeś trybu debugowania, żeby zobaczyć czy w ogóle gra chodzi, czy tylko się nie wyświetla ?
 21. Almora Darkosen

  1) zmienić hasło do serwera 2) zaktualizować wszystkie wtyczki do WP (dwie różne strony razem raportują chyba 5 starych wtyczek) 3) wywalić te niepotrzebne
 22. Almora Darkosen

  ale rośnie tak na starego golfa, nowego passata, czy dom z basenem ?
 23. Almora Darkosen

  A można podłączyć do komórki pada i będzie działać, czy tylko dotykowo ?
 24. To znaczy, że źle sprawdzasz pozycję y. Nie wiem, czy origin bloków nie musi być wtedy na ich górze.
 25. Rozumiem, że w 6 jest sprawdzanie, czy poniżej jest platforma (y + <coś>) ? Powinno się wtedy dać przeskakiwać od spodu, bo wtedy platforma jest na y mniejszym od y postaci.
×