Skocz do zawartości

gnysek

Administratorzy
 • Zawartość

  9234
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  29

Zawartość dodana przez gnysek

 1. Webbrowser nie jest oparta o jakiegoś starego Explorera bez trybu porno?
 2. Glorious: Companions

  Jak będzie wersja na którąś konsole, mogę napisać na ps-plus.pl
 3. Temat zbiorczy na drobnostki

  Masz chyba też zakładki ( bookmarks ), poczytaj w manualu.
 4. Temat zbiorczy na drobnostki

  Nie musisz zamykać okna - jak odpalasz projekt to i tak się on zapisuje. Ba, nawet jak masz otwarte okno i klikniesz zapisz (skrót czy ikona), to też sie zapisze to co masz otwarte. Generalnie, to chyba nawet nie da się poza ctrl+z anulować zmian to się w gms 1.2 albo 1.3 pojawiło.
 5. Przejdź na kanał beta w zasobniku przy zgearze, na ikonie GMS.
 6. W dokumentacji jest opisane, że jak testujesz grę, to zawsze ziarno jest ustawiane na takie samo, zeby łatwiej było debugować. Musisz dać randomize() w create i powinno działać. Oczywiście, zamiast testować swój długi kod, wystarczy randomize(); show_debug_message(irandom_range(0,12)); I odpalić grę parę razy dla pewności. Jak będą inne, to wszystko działa. Btw, sprawdź czy używasz wersji 1.4.9999 - ale pamiętaj, że GMS 1.4 nie jest już wspierany od niemal roku.
 7. oblicz dokładnie co wychodzi z tego zaokrąglania floorem, być może powinno być tam ceil, bo w szerkości roomu brakuje 1-2 pikseli ? tak to wygląda, że Twój obiekt skacze do nowej linijki o jeden grid za szybko i tak samo w wysokość, co zatrzymuje generowanie (w ogóle ja bym ten warunek zmienił na if x >= room_width i tyle, powinno dac ten sam efekt, jak room ma rozmiaru podzielnego no to najwyżej narysuje Ci pół obiektu a pół poza ekranem).
 8. CA2018 - Wyniki!

  Yep. Powinna być dyskwalifikacja
 9. Błąd z "or"

  Nie do x, do innej zmiennej! Bo przesuniesz obiekt.
 10. Temat zbiorczy na drobnostki

  with (obj_jednostka) { draw_text(x+20,y+20,number); }
 11. CA2018 - Wyniki!

  znów nie wygrałem
 12. System logowania / Chmura w GM

  zdaje mi sie, ze zadna z gmclanowych produkcji nie zapisywała danych w bazie/na serwerze, ale lokalnie w plikach, na komputerze na którym stał ów serwer.
 13. Problem z kompilacją na androida

  Przypominam, że support dla 1.4 skończył się w sierpniu 2019, wiec jeśli coś nie działa to: a) jeśli nie jesteś na wersji 1.4.9999 zainstalują ją (tylko kanał beta) b: jeśli na niej jesteś i nie działa, to może być winą zmian w architekturze androidowej i nic już nie poradzisz ale z tym adb bym sprawdził, bo też miałem takie jajca, że nie widziało urządzenia, albo szybko rozłącząło (to była jakaś Xperia). Przed każdym odpaleniem musiałem z konsoli odłączyć sprzęty, odpiąć i podpiąć USB.
 14. Draw GUI pod spodem

  zrobić event pre-draw (i odznaczyć "clear background color") ? pre-draw chyba będzie wymagał dodania pozycji viewa do rysowania, ale sprawdź. Ja tak jakieś surface rysowałem w którymś projekcie.
 15. Wifi i mikrofon

  Mikrofon musisz ręcznie przestawić albo z paska koło zegara, albo z urządzęń - mam ten sam problem na windowsie/linuksie. Jak podłączę słuchawki z mikrofonem i drugi monitor, to mam nagle dwa monitory i 3 głośniki (PC, słuchawki, kabel HDMI). Trzeba to ręcznie zmienić - komputer wszystko widzi, ale się sam nie przełącza. Windows 10 zapamiętuje ustawienie, wiec jak odłączas sprzęt generalnie wraca do poprzedniego, a jak podłączasz to znów przełączy na tamten wybór (chociaż czasem różnie z tym bywa - zawsze warto się upewnić). Do tego każdy program/gra potrafi mieć swoje ustawienia dźwięku, gdzie można wybrać źródło niezależnie od Windowsa, też warto sprawdzić (nawet przeglądarki mają takie coś, jak korzystasz ze streamu dźwięku/wideo).
 16. Jak chcesz naprawdę na skróty, to ustawiaj obiekty solid i rozciągaj je na całą wysokość danej ściany. W przypadku powyższego screena, można na 5 obiektach zrobić całe kolizje w grze zmieniając x-scale / y-scale . Jak etapy nie są ogromne, albo dodasz deaktywację poza ekranem, to naprawdę wdajnościowo nie będzie problemem, a cały powyższy problem poleci do kosza.
 17. Temat zbiorczy na drobnostki

  No tak, w każdy stepie ustawiasz ammo na weapon[waponh, 1], czyli 20. Chyba chciałeś tak: if mouse_check_button(mb_left){ if weaponh > 0{ if ammo > 0 { weapon[weaponh, 1] -= 1; } } } Pamiętaj, w GM nie ma referencji, jak kopiujesz to wartość zmiennej, ale to są dwie różne zmienne.
 18. [GMS1.4] Przeglądarki

  Uuu, z oauth lekko nie będzie. Moja propozycja: 1. łączysz się w tle ze swoją stroną i tworzysz jakieś nowe, randomowe ID, dodajesz je do bazy danych [ID | result | tokeny] i ustawiasz result na 0. 2. otwierasz w przeglądarce stronę, np. mojastrona.pl?user=<wczesniejsze ID>. Tworzysz sesję php, zeby tego usera widzieć. 3. przekierowujesz na oauth 4. jak logowanie sie skończy, wracasz na swoją stronę 5. ustawiasz w bazie "UPDATE tabela SET result = 1 WHERE randomowe_id = <twoje id>". Wyświetlasz komunikat "możesz wrócić do gry". Gra cały czas w tle robi, np. co 2-3 sekundy zapytanie do serwera, typu: mojastrona.pl?check=<wczesniejsze id>. Jak dostanie 1, to przy okazji dajesz tokeny i tyle. Tak to generalnie działa chyba w apkach, gdzie się logujesz przez www (a przynajmniej ja tak to widzę). Oczywiście warto dodać jakieś zabezpieczenia, żeby randomowo nie móc podać id i się zalogować na kogoś, jak już wszystko działa. Dane w tabeli result bym kasował po godzinie, max 24h.
 19. Temat zbiorczy na drobnostki

  Wszystko zależy od ustawień masek kolizji spritów, ale generalnie... step i collision są wykonywane tyle samo razy (tzn. liczba klatek / sekunda). W stepie można jakoś ograniczyć event kolizji czasem, więc może być wydajniejsze. Co do dokładności - no to zalezy własnie od ustawień spritów (jednego z nich, bo jak jeden jest pixel-perfect a drugi nie, to i tak pixel-perfext sprawdzanie będzie).
 20. Poruszyła was jakaś scena w grze 2D?

  This War of Mine i Valiant Hearts (głównie przez historycznie wycinki, wielu rzeczy nie wiedziałem).
 21. Nad czym aktualnie pracujesz?

  też drugi
 22. [GMS1.4] Przeglądarki

  Nie rozumiem jaki jest problem w wykonaniu geta za pomocą http_request ? przecież efekt po stronie serwera będzie taki sam, jak otworzenie w przeglądarce ? chyba, że chcesz jakiś JS wykonać? musisz podać wiecej szczegółów, bo ja też uważam, że http_request wystarczy.
 23. Sprzedaż aplikacji - 2 pytania

  Pamiętaj, że jeśli już pracujesz, to prowadzenie działalności jest prostsze, bo części zusów nie trzeba płacić Z tego linku wynika też, że faktycznie możesz co miesiąc te 1050 zarobić bez rejestrowania firmy: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-nierejestrowana-dzialalnosc-jako-dodatkowe-zrodlo-przychodow - w sumie jak przekroczysz próg to i tak opłaci się założyć firmę, bo na zusach naprawdę niewiele stracisz a zyskasz np. odpisy (programista dużo nie odpisze, ale ja z 500zł zyskuję, głównie na hostingu, komórce i samochodzie).
 24. Sprzedaż aplikacji - 2 pytania

  1. To zależy co napiszesz w licencji tak naprawdę. 2. To nie jest prawda. Zgodnie z polskim prawem, jeśli masz zarobek w sposób ciągły, a nie masz umowy o pracę/zlecenie, to jest działalność gospodaracza i MUSISZ założyć firmę. Jeśli jednak zarobek jest jednorazowy, wystarczy opodatkować te pieniądze podatkiem 18%. Nie ma czegoś takiego, że "google daje", bo Google jest firmą z Irlandii, więc daje na tamtejszych zasadach, ale jak pieniądze dotrą do polski to zasady zaczynają być polskie. Tutaj też częsta pułapka - kwota wolna od podatku, czyli 3091zł. To nie jest tak, ze jak pracujesz a dodatkowo sprzedasz program, to do 3091 nie płacisz podatku. Podatek dochodowy jest od WSZYSTKICH pieniędzy razem wziętych zarobionych w danym roku. Tak więc ja np. w tym roku z pierwszej faktury sobie 3019zł odjąłem i nie płaciłem podatku, ale od reszty już 18% poszło (do tego VAT, ZUS). Niektórzy uznają, że jak kasa od google jest raz na miesiąc, to nie prowadzisz ciągle działalności w PL i to już zalezy od interpretacji lokalnego US tak naprawdę, w niektórych faktycznie na 18% byś ujechał. Zwłaszcza, że teoretycznie nawet polski vat zapłacono. Jest jedno rozwiązanie na granicy legalności - jeśli pieniądze są zarobione w walucie obcej i do sprzedaży doszło zagranicą kraju, no to jak dostaniesz przelew można to uznać za zarobek zagraniczny (jakbyś był zatrudniony tam). Wtedy na polskim PIT wpisujesz to jako przychód z zagranicy 0%. ALE jak zrobią dokładną kontrolę i poproszą o umowę zagraniczną, wszystko się posypie i zapłacisz 75%. Na kontrole mają bodaj 5 lat
 25. Cinders

  <suchar> Na walentynki dla ukochanej - KupCiuszki </suchar>
×