Skocz do zawartości

[APP] GM Extractor


Snake

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: GM Extractor

Wersja: 2.0

 

Gatunek: Program

 

Opis: Wyciąga zasoby takie jak ikona, paski ładowania (back i front), obraz ładowania, sprity, backgroundy i soundy z projektów GM.

Chciałem dodać wyciąganie skryptów ale przypomniało mi się, że w GM można spokojnie wszystkie naraz zapisać więc... :P

 

Lista zmian:

 

Wersja 2.0:

  • Możliwość wyciągania zasobów z plików GM5.3a i GM7.0 (.gmd i .gmk)
  • Zmieniony interface
  • open source ;f

Wersja 1.1:

  • Optymalizacja kodu. Teraz wyciąganie zasobów z pliku jest o ~65% szybsze ;D Jeśli ktoś ma poprzednią wersję to odczuje tą różnice ;P
  • Poprawiono drobne bugi ( np. zatrzymanie wyciągania plików przez zaznaczanie tekstu w logu )
  • Inne nie znaczące zmiany ( np. zmiana ikony itp. )
Download: http://sgames.ovh.org/blog/?file_id=4

Rozmiar pliku: ~100KB

 

Autorzy:

Programowanie:
Snake

Fabuła ( a raczej pomysł ):
gnysek

Screeny:

gme_screen.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dekompilator podkłada białą ikonę do projektu. A Ty najwidoczniej wyciągałeś zasoby ze zdekompilowanej gry ;)

Snake, Ty zawsze robisz ciekawe programy haxorskie, ale radzę Ci pokazywać mniejszej grupie osób lub wcale, ponieważ narażasz swoje programy na korzystanie przez script-kiddies i któregoś dnia te programy odwrócą się przeciw Tobie ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gnysek: Heh, a może jeszcze dodatkowo wysyłać sobie te gry na serwer / maila ? Wysłałbyś mi Almorę i nawet byś o tym nie wiedział xD Nie mam zamiaru nikogo szpiegować :P

 

@Kryniak: Dzięki. :) A tam, jeszcze nie stworzyłem ChronoSworda więc mi to wisi ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

@piczer: To jest program do gm6 nie exe, zatem nie możesz czyjejś grafiki wydobyć.

 

@Snake: wysyłanie całej gry by trwało długo, a wysłanie takiego info to tylko link z getem w tle, jakieś 0,5 sekundy i tyle. Zero śladu. No chyba, że firewall by się skapnął :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snake jak byś lekko zmodyfikował program to by się udało z exe?

Zasoby w exe są inaczej trzymane niż w GM6, więc nie da rady. Poza tym, po co mam coś takiego robić.

 

@gnysek: Przestań mnie namawiać ;D

 

@Kryniak: Cóż... ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja.

 

Zmiany:

- Optymalizacja kodu. Teraz wyciąganie zasobów z pliku jest o ~65% szybsze ;D Jeśli ktoś ma poprzednią wersję to odczuje tą różnice ;P

- Poprawiono drobne bugi ( np. zatrzymanie wyciągania plików przez zaznaczanie tekstu w logu )

- Inne nie znaczące zmiany ( np. zmiana ikony itp. )

 

Download:

https://gmclan.org/up541_4_GME.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Update. Zdecydowałem się od zera napisać ten program w C++, bo wcześniej pisałem go w Delphi, którego nie chcę się już tykać ;D Jako że nie będę już tego projektu rozwijał, a src zawsze się tam komuś przyda, to dołączam również kod źródłowy programu (na licencji GPLv3)

 

New features:

  • Możliwość wyciągania zasobów z plików GM5.3a i GM7.0 (.gmd i .gmk)
  • Zmieniony interface
  • ...no i teraz projekt jest open source ;f

 

Screen:

gme_screen.PNG

 

Download:

http://sgames.ovh.org/blog/?file_id=4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

O źródełka... można zatem pomyśleć nad programem usuwającym z kodu GMLowskiego komentarze, a nawet zbędne spacje, nieznaczne, ale wzrośnie wydajność takiego kodu i zmniejszy się rozmiar exe, bo w końcu kod nie jest kompilowany tylko zapisany z komentarzami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tak się spytam: to wyciąga zasoby z EXEca czy z pliku gm6/gmk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...