Skocz do zawartości

Sutikku

Użytkownicy
 • Zawartość

  731
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Sutikku w Rankingu w dniu 21 Marzec 2018

Sutikku posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

2 Neutralny

O Sutikku

 • Tytuł
  Forum Infiltrator
 • Urodziny 04/07/2001

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Previous Fields

 • Nagrody
  Najlepsza zapowiedz (CA 2015)
 • Użytkownik GameMaker Studio
  Nie
 • Użytkownik GameMaker 8
  Nie
 • Użytkownik GameMaker 7 i wcześniejszych wersji
  Nie
 • Użytkownik Unity
  Nie
 • Uytkownik Godot
  Nie

Profile Fields

 • Płeć
  Male
 • Interests
  Anime&Manga

Ostatnie wizyty

16363 wyświetleń profilu
 1. VALHALLA TO NIE OFICJALNA POMOC TECHNICZNA

  Inne działające zdjęcia są w jpg, te też się z takim rozszerzeniem zapisują.
 2. VALHALLA TO NIE OFICJALNA POMOC TECHNICZNA

  Niektóre zdjęcia zrobione z telefonu otwierają się w googlowskiej aplikacji zdjęcia, a w zwykłej galerii już nie. Nie da się ich udostępnić przez messenger (Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później). Po zgraniu na pc też nie da się ich odtworzyć. Pobrałem jakiś losowy program do fixu jpgów (stellar repair photo) i nie pomogło. Nieco dziwne, ktoś ma pomysł?
 3. Pochodna przyciągania wielu obiektów

  Fakt z tymi maskami, dawno nic nie gierkowałem i nie myślę jak gamedev xx Tylko jak te siłę przyciągania przełożyć na kierunek ruchu, czy w ogóle sam ruch? Mamy np 3. obiekty, dla porównania Ziemia, Księżyc i lecąca pomiędzy nimi asteroida. Dla Ziemi i księżyca lecąca asteroida nie będzie miała wielkiego znaczenia, ale Asteroida powinna zakręcać w stronę ziemi aleee z pewną poprawką w stronę księżyca. Jak to zaaplikować? Można przyjąć, że na początku żaden z obiektów się nie porusza, i są ustawione w linii Ziemia - Asteroida - Księżyc.
 4. Nazwa tematu nic nie mówi, ale chodzi mi o osiągnięcie efektu podobnego do grawitacji (w skali kosmosu). Gdzie wszystkie obiekty na siebie oddziaływają, zależnie od odległości i masy obiektu (czy tam jakiejś zmiennej). Wpadłem na pomysł żeby zrobić maski tak duże by wszystkie obiekty miały kolizje ze sobą (pewnie będą problemy optymalizacyjne no ale) ale nie wiem jak uwzględnić jeszcze te dodatkowe zmienne (tj. odległość i masa). Ktoś mądrzejszy ma jakiś pomysł?
 5. Głosuję na bezdomnych
 6. VALHALLA TO NIE OFICJALNA POMOC TECHNICZNA

  Przed i po aktualizacji taki błąd występuje, Samsung Galaxy J5, widziałem w internecie, że niektórzy też mieli taki problem, ale tam mowa o paru sekundach, może do dziesięciu, a tu mowa o plus minus 30 sekund. Myślałem grzebać coś w ustawieniach, ale bajery typu geo-tagi mam wyłączone, żadnego stabilizatora ekranu nie mam, więc nie wiem.
 7. VALHALLA TO NIE OFICJALNA POMOC TECHNICZNA

  W nowym telefonie przedni aparat się nie włącza od razu. W sensie po włączeniu aparatu, snapchata, cokolwiek, zanim przednia kamerka się jakby zainicjuje to mija pół minuty i przez te pół minuty jest czarny ekran, czy tam to co było na tylnym aparacie (jeśli zmieniłem z tylnego na przedni), a potem jest wszystko okej. Nigdzie w internecie nie znalazłem o co może chodzić.
 8. Myśląca sztuczna inteligencja, z charakterem

  Cóż, ja uważam tak samo, że ludzki umysł mógłby być odtworzony cyfrowo (właściwie pasowałoby cały układ nerwowy przenieść, bo jak się okazuje nawet bakterie w jelitach mają wpływ na nasze zachowanie) i byłby owiany w samoświadomość i wolną wolę (w tym sensie jak to rozumiemy). Ciekawe jak by na to zareagowały religie, kościół, islam itd.
 9. Myśląca sztuczna inteligencja, z charakterem

  Trudno mówić o tym czy sztuczna inteligencja może mieć świadomość i wolną wolę, kiedy nie wiemy czym ta świadomość jest i skąd się bierze. A pytania w stylu czy zeskanowany ludzki mózg odtworzony w maszynie będzie świadomy, nurtowały mnie od zawsze, natomiast na razie to chyba bardziej filozofia niż biotechnologia
 10. Przeszukaj ustawienia GM, gdzieś jest podana ścieżka, gdzie jest ostatnie 5 zapisów (mówię jak było w gms 1.4). Defaultowo to chyba %appdata%, albo local appdata i będzie nazwa projektu.
 11. Zastanawiam się ostatnio nad pewnym pomysłem. Stwórzmy rozmawiającą sztuczną inteligencję, (z pomocą sztucznych sieci neuronowych, tensorflow, i opracowanych już modeli). Są już dziś modele pozwalającą, na coś w rodzaju pamięci sztucznej inteligencji, LSTM, o ile dobrze to rozumiem. A gdyby tak, sztuczną sieć neuronową, zapuścić w pętle, by niejako prowadziła rozmowę sama ze sobą (myślała?), i zapamiętywała to. Czy nie byłaby to wierna imitacja myślenia, a już krok bliżej jakby świadomości? Gdyby taka sieć nie była od czasu do czasu "poprawiana", to od takiego myślenia sama ze sobą, za pewne stałaby się bardzo trudna do komunikacji dla nas. Ale podejrzewam, że gdyby zostawić dzisiejszego 10 latka samemu sobie na 50 lat, to też kontakt z nim byłby dla nas utrudniony. A gdyby takiej sieci, dodać coś w rodzaju hormonów? Dodać zmienną (lub zmienne), która miałaby zakres od 0.0, do 1 i byłaby podawana na wejściu, i sieć by potrafiła tą wartość stopniowo zmieniać, a zależałoby jej, by wartość ta utrzymywała się na jak największym stopniu/po środku. Możnaby taką sieć nauczyć na początku, co ją uszczęśliwia, a co denerwuje. Taka sieć teoretycznie byłaby w stanie się uzależnić od czegoś! Pracuje ostatnio nad domowym robotem, stąd takie rozmyślenia. Może ktoś interesuje się sztuczną inteligencją, sieciami neuronowymi itp. i chciałby dorzucić swoje 5 groszy do tematu.
 12. Tak, jest trochę zabawy z wyliczaniem średniej kwadratowej, ale tak.
 13. Może ktoś będzie miał wiedzę by mi pomóc, ja nie mogę znaleźć rozwiązania w internecie jak na razie. Korzystając z PyAudio i wave, nagrywam 4 sekundowe nagrania w pętli i te kawałki potem zamieniam na tekst. Ale gdybym np. zaczął mówić w 2 sekundzie, albo mówił coś dłuższego niż 4 sekundy, to nagranie będzie niejako ucięte. Chciałbym żeby zaczynało nagrywać kiedy zacznę mówić, i przestało jak skończę, albo żeby nagrywało cały czas i nie przerywając izolowało wypowiedzi z nagrania. Wie ktoś z czego tu powinienem skorzystać? Ta pierwsza opcja z pobudzaniem na głos wydaje się prostsza i oszczędniejsza, ale nie wiem za pomocą czego to zrobić.
 14. Python, podstawowe używanie stron internetowych

  Dzięki wielkie za pomoc, działa elegancko, poczytam sobie jeszcze co poniektóre funkcje robią tak dla zrozumienia, ewentualnie tu dopytam.
 15. Python, podstawowe używanie stron internetowych

  Hm, to może podejdźmy do tematu w nieco inny sposób. Chciałbym z https://perelki.net/random stronki która losuje żarty, wyciągnąć taki i wyświetlić. Jak do tego podejść, nie znam się w takich kwestiach za bardzo.
×