Skocz do zawartości

Sutikku

Użytkownicy
 • Zawartość

  737
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Sutikku w Rankingu w dniu 21 Marzec 2018

Sutikku posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

2 Neutralny

O Sutikku

 • Tytuł
  Forum Infiltrator
 • Urodziny 04/07/2001

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Previous Fields

 • Nagrody
  Najlepsza zapowiedz (CA 2015)
 • Użytkownik GameMaker Studio
  Nie
 • Użytkownik GameMaker 8
  Nie
 • Użytkownik GameMaker 7 i wcześniejszych wersji
  Nie
 • Użytkownik Unity
  Nie
 • Uytkownik Godot
  Nie

Profile Fields

 • Płeć
  Male
 • Interests
  Anime&Manga

Ostatnie wizyty

17921 wyświetleń profilu
 1. W zasadzie to tylko drobnostka, ale taka tu cisza, że nowy temat nie zaszkodzi. Któryś już raz podchodzę do networkingu, tylko tym razem UDP i zastanawiam się, jaką strategie wysyłania pakietów obrać? 1. Wysyłam pozycje graczy, co jakiś czas wysyłam informacje o położeniu jakichś przedmiotów, wysyłam pakiet do obliczania pingu i co nowa rzecz, to wysyłam ten pakiet niezależnie od innych. 2. Wysyłam np. co 10ms jeden wielki pakiet zawierający wszystkie informacje (a zapewne w tym również te, niekoniecznie potrzebne). Jak tak czytam w internecie czasem, to mam wrażenie, że czytam o tym 2 sposobie, ale jakoś nie wydaje mi się, żeby to tak miało wyglądać? Czy może jest tak, że GM sam łączy te małe pakiety w jeden duży, jeśli naraz jest pare wysyłanych? Mam nadzieję, że wiadomo o co mi chodzi.
 2. Temat zbiorczy na drobnostki

  Czy twoja gra korzysta z viewów? Jeśli dobrze rozumiem, to gdzieś trzeba odjąć/dodać view_xview i view_yview, albo coś rysujesz w draw_gui, choć powinno być w draw, lub na odwrót.
 3. strzal do najblizszego wroga

  Żaden z wrogów się nie powtarza? Bo gdyby np. było dwóch wrog1 na mapie, to wtedy zamiast distance_to_object(), jest funkcja instance_nearest(x,y,object), która zwróci najbliższego z nich. Ale w taki sposób jak ty chcesz, to może zrób to tablicą, czyli zamiast 5 zmiennych, zrób tablice w[] i przypisuj w[0]=distance_to_object(wrog1), w[1]=distance_to_object(wrog2) itd... Potem w pętli for, szukasz najwyższej z tych wartości najblizszy=0 for(var i=0; i<5; i++) { if(w[i]<w[najblizszy]) najblizszy=i; } Wiesz już który z nich to najbliższy, bo jego indeks jest zapisany w zmiennej najblizszy, możesz zrobić 5 ifów, if(najblizszy==0) then strzel_do_wrog1(), choć to mało eleganckie rozwiązanie.
 4. Temat zbiorczy na drobnostki

  GMS robi backupy samemu, nie mam go teraz na komputerze żeby sprawdzić, ale chyba gdzieś %localappdata%
 5. Projekt jest w gms 1.4? Jak tak możesz mi podesłać na pw to looknę
 6. VALHALLA TO NIE OFICJALNA POMOC TECHNICZNA

  Pytanie z zakresu elektroniki, bo się na tym nie znam, a próbuje coś zbudować. Mam zasilanie 12V i podpięte do niego dwa urządzenia (tzn. tak jest w planie). Czy jeśli jedno pracuje na 0.1A, a maksymalne natężenie to 0.5A, a drugi na 3A, to czy temu o niższym poborze nic się nie stanie przy włączeniu tego drugiego? Próbowałem znaleźć informację w internecie, ale nie wiem pod jakim hasłem szukać. W tym przypadku wolałbym się nie uczyć na błędach, jeśli jest tu jakiś elektronik to byłbym wdzięczny za pomoc.
 7. VALHALLA TO NIE OFICJALNA POMOC TECHNICZNA

  To akurat nie są te druciki w formie włosków, tylko chudziutkie pojedyncze, które odizolowałem. Z faktu kwarantanny mam małą swobodę zakupów, znajdę jakiś rozpuszczalnik w standardowym domowym zapleczu? Jakiś zmywacz do paznokci, WD40. A jeśli nie, to w jaki celować, coś słyszałem, że izopropylen.
 8. VALHALLA TO NIE OFICJALNA POMOC TECHNICZNA

  Zawsze mi tu ktoś pomoże, nie będę zakładał specjalnie konta na elektrodzie. Próbuję nauczyć się lutować, kupiłem sobie kable jack (końcówka z jednej strony, z drugiej ucięte), mam dużo zepsutych słuchawek. Mam jakąś tanią lutownicę oporową. Kabelki od kupionego jacka idzie posrebrzyć, cyna się go łapie, ale przewody słuchawkowe na odwrót, cyna od nich ucieka, w ogóle się nie chce ich złapać. I tak w zasadzie kończy się moje lutowanie wszystkiego. Z topnikiem czy bez. Ktoś ma jakieś rady? Udało mi się to zlutować na zasadzie, że z cyny uformowała się kulka i w nią wepchnąłem przewody od słuchawek, ale po zaizolowaniu to wygląda śmiesznie, a poza tym mam w planach ambitniejsze projekty i tam ten bajer nie przejdzie.
 9. Temat zbiorczy na drobnostki

  jeśli tworze var x=buffer_create(), a potem go nie usuwam, to on ciągle siedzi w pamięci, do wyłączenia gry?
 10. VALHALLA TO NIE OFICJALNA POMOC TECHNICZNA

  Inne działające zdjęcia są w jpg, te też się z takim rozszerzeniem zapisują.
 11. VALHALLA TO NIE OFICJALNA POMOC TECHNICZNA

  Niektóre zdjęcia zrobione z telefonu otwierają się w googlowskiej aplikacji zdjęcia, a w zwykłej galerii już nie. Nie da się ich udostępnić przez messenger (Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później). Po zgraniu na pc też nie da się ich odtworzyć. Pobrałem jakiś losowy program do fixu jpgów (stellar repair photo) i nie pomogło. Nieco dziwne, ktoś ma pomysł?
 12. Pochodna przyciągania wielu obiektów

  Fakt z tymi maskami, dawno nic nie gierkowałem i nie myślę jak gamedev xx Tylko jak te siłę przyciągania przełożyć na kierunek ruchu, czy w ogóle sam ruch? Mamy np 3. obiekty, dla porównania Ziemia, Księżyc i lecąca pomiędzy nimi asteroida. Dla Ziemi i księżyca lecąca asteroida nie będzie miała wielkiego znaczenia, ale Asteroida powinna zakręcać w stronę ziemi aleee z pewną poprawką w stronę księżyca. Jak to zaaplikować? Można przyjąć, że na początku żaden z obiektów się nie porusza, i są ustawione w linii Ziemia - Asteroida - Księżyc.
 13. Nazwa tematu nic nie mówi, ale chodzi mi o osiągnięcie efektu podobnego do grawitacji (w skali kosmosu). Gdzie wszystkie obiekty na siebie oddziaływają, zależnie od odległości i masy obiektu (czy tam jakiejś zmiennej). Wpadłem na pomysł żeby zrobić maski tak duże by wszystkie obiekty miały kolizje ze sobą (pewnie będą problemy optymalizacyjne no ale) ale nie wiem jak uwzględnić jeszcze te dodatkowe zmienne (tj. odległość i masa). Ktoś mądrzejszy ma jakiś pomysł?
 14. Głosuję na bezdomnych
 15. VALHALLA TO NIE OFICJALNA POMOC TECHNICZNA

  Przed i po aktualizacji taki błąd występuje, Samsung Galaxy J5, widziałem w internecie, że niektórzy też mieli taki problem, ale tam mowa o paru sekundach, może do dziesięciu, a tu mowa o plus minus 30 sekund. Myślałem grzebać coś w ustawieniach, ale bajery typu geo-tagi mam wyłączone, żadnego stabilizatora ekranu nie mam, więc nie wiem.
×