Skocz do zawartości

Sutikku

Użytkownicy
 • Zawartość

  729
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Sutikku w Rankingu w dniu 21 Marzec 2018

Sutikku posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

2 Neutralny

O Sutikku

 • Tytuł
  Forum Infiltrator
 • Urodziny 04/07/2001

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Previous Fields

 • Nagrody
  Najlepsza zapowiedz (CA 2015)
 • Użytkownik GameMaker Studio
  Nie
 • Użytkownik GameMaker 8
  Nie
 • Użytkownik GameMaker 7 i wcześniejszych wersji
  Nie
 • Użytkownik Unity
  Nie
 • Uytkownik Godot
  Nie

Profile Fields

 • Płeć
  Male
 • Interests
  Anime&Manga

Ostatnie wizyty

16055 wyświetleń profilu
 1. VALHALLA TO NIE OFICJALNA POMOC TECHNICZNA

  Przed i po aktualizacji taki błąd występuje, Samsung Galaxy J5, widziałem w internecie, że niektórzy też mieli taki problem, ale tam mowa o paru sekundach, może do dziesięciu, a tu mowa o plus minus 30 sekund. Myślałem grzebać coś w ustawieniach, ale bajery typu geo-tagi mam wyłączone, żadnego stabilizatora ekranu nie mam, więc nie wiem.
 2. VALHALLA TO NIE OFICJALNA POMOC TECHNICZNA

  W nowym telefonie przedni aparat się nie włącza od razu. W sensie po włączeniu aparatu, snapchata, cokolwiek, zanim przednia kamerka się jakby zainicjuje to mija pół minuty i przez te pół minuty jest czarny ekran, czy tam to co było na tylnym aparacie (jeśli zmieniłem z tylnego na przedni), a potem jest wszystko okej. Nigdzie w internecie nie znalazłem o co może chodzić.
 3. Myśląca sztuczna inteligencja, z charakterem

  Cóż, ja uważam tak samo, że ludzki umysł mógłby być odtworzony cyfrowo (właściwie pasowałoby cały układ nerwowy przenieść, bo jak się okazuje nawet bakterie w jelitach mają wpływ na nasze zachowanie) i byłby owiany w samoświadomość i wolną wolę (w tym sensie jak to rozumiemy). Ciekawe jak by na to zareagowały religie, kościół, islam itd.
 4. Myśląca sztuczna inteligencja, z charakterem

  Trudno mówić o tym czy sztuczna inteligencja może mieć świadomość i wolną wolę, kiedy nie wiemy czym ta świadomość jest i skąd się bierze. A pytania w stylu czy zeskanowany ludzki mózg odtworzony w maszynie będzie świadomy, nurtowały mnie od zawsze, natomiast na razie to chyba bardziej filozofia niż biotechnologia
 5. Przeszukaj ustawienia GM, gdzieś jest podana ścieżka, gdzie jest ostatnie 5 zapisów (mówię jak było w gms 1.4). Defaultowo to chyba %appdata%, albo local appdata i będzie nazwa projektu.
 6. Zastanawiam się ostatnio nad pewnym pomysłem. Stwórzmy rozmawiającą sztuczną inteligencję, (z pomocą sztucznych sieci neuronowych, tensorflow, i opracowanych już modeli). Są już dziś modele pozwalającą, na coś w rodzaju pamięci sztucznej inteligencji, LSTM, o ile dobrze to rozumiem. A gdyby tak, sztuczną sieć neuronową, zapuścić w pętle, by niejako prowadziła rozmowę sama ze sobą (myślała?), i zapamiętywała to. Czy nie byłaby to wierna imitacja myślenia, a już krok bliżej jakby świadomości? Gdyby taka sieć nie była od czasu do czasu "poprawiana", to od takiego myślenia sama ze sobą, za pewne stałaby się bardzo trudna do komunikacji dla nas. Ale podejrzewam, że gdyby zostawić dzisiejszego 10 latka samemu sobie na 50 lat, to też kontakt z nim byłby dla nas utrudniony. A gdyby takiej sieci, dodać coś w rodzaju hormonów? Dodać zmienną (lub zmienne), która miałaby zakres od 0.0, do 1 i byłaby podawana na wejściu, i sieć by potrafiła tą wartość stopniowo zmieniać, a zależałoby jej, by wartość ta utrzymywała się na jak największym stopniu/po środku. Możnaby taką sieć nauczyć na początku, co ją uszczęśliwia, a co denerwuje. Taka sieć teoretycznie byłaby w stanie się uzależnić od czegoś! Pracuje ostatnio nad domowym robotem, stąd takie rozmyślenia. Może ktoś interesuje się sztuczną inteligencją, sieciami neuronowymi itp. i chciałby dorzucić swoje 5 groszy do tematu.
 7. Tak, jest trochę zabawy z wyliczaniem średniej kwadratowej, ale tak.
 8. Może ktoś będzie miał wiedzę by mi pomóc, ja nie mogę znaleźć rozwiązania w internecie jak na razie. Korzystając z PyAudio i wave, nagrywam 4 sekundowe nagrania w pętli i te kawałki potem zamieniam na tekst. Ale gdybym np. zaczął mówić w 2 sekundzie, albo mówił coś dłuższego niż 4 sekundy, to nagranie będzie niejako ucięte. Chciałbym żeby zaczynało nagrywać kiedy zacznę mówić, i przestało jak skończę, albo żeby nagrywało cały czas i nie przerywając izolowało wypowiedzi z nagrania. Wie ktoś z czego tu powinienem skorzystać? Ta pierwsza opcja z pobudzaniem na głos wydaje się prostsza i oszczędniejsza, ale nie wiem za pomocą czego to zrobić.
 9. Python, podstawowe używanie stron internetowych

  Dzięki wielkie za pomoc, działa elegancko, poczytam sobie jeszcze co poniektóre funkcje robią tak dla zrozumienia, ewentualnie tu dopytam.
 10. Python, podstawowe używanie stron internetowych

  Hm, to może podejdźmy do tematu w nieco inny sposób. Chciałbym z https://perelki.net/random stronki która losuje żarty, wyciągnąć taki i wyświetlić. Jak do tego podejść, nie znam się w takich kwestiach za bardzo.
 11. Python, podstawowe używanie stron internetowych

  Właściwie to tak, chociaż myślałem, że idzie to zrobić w stylu wyszukania w google "godzina" i odczytania pierwszego wyniku, bez API. Ale dzięki za pomoc
 12. Cześć, kiedyś już pisałem, że buduję własnego pół-inteligentnego robota. Mam już gotowy cały szkielet który przetwarza słowa z nagrania na tekst i potrafi wyłapać co mam na myśli. Przypuśćmy, że mam zmienną czas=1, czyli chce sprawdzić która godzina, ale mam taki kaprys żeby to sprawdzić przez internet, przez google. Jak wysłać zapytanie do googla która godzina, ale jeszcze tak by informacja ta została zwrócona do programu i mogła być odczytana?
 13. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Nie pasuje mi to, że ściany tak nagle wchodzą w zasięg widzenia, a tak to są czarne, nie wiem jak to inaczej rozwiązać ale na razie trochę brzydko.
 14. Jakiej muzy sluchasz w tym momencie?

  Ja przeważnie słucham muzyki w moim wieku, tak z okolic 2000r, a jak chce odsłuchać konkretny kawałek to już na czuja wiem gdzie on będzie, w której minucie.
 15. Jakiej muzy sluchasz w tym momencie?

  Ja jestem fanem słuchania całych płyt, akurat siadam w autobusie do szkoły i godzinka chillout z słuchawkami
×