Skocz do zawartości

I am vader

Użytkownicy
 • Zawartość

  1876
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  11

Ostatnia wygrana I am vader w Rankingu w dniu 19 Kwiecień

I am vader posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

54 Duża Cegła Społeczności

3 obserwujących

O I am vader

 • Tytuł
  Wiadro of Antytrollerstwo
 • Urodziny 06/15/1995

Previous Fields

 • Team
  Niezależny Twórca
 • Steam
  SSPH
 • Nagrody
  Uzytkownik roku (CA 2015)
 • Użytkownik GameMaker Studio 2
  Nie
 • Użytkownik GameMaker Studio
  Tak
 • Użytkownik GameMaker 8
  Tak
 • Użytkownik GameMaker 7 i wcześniejszych wersji
  Tak
 • Użytkownik Unity
  Nie
 • Uytkownik Godot
  Nie

Profile Fields

 • Skąd
  Gdynia
 • Interests
  Gry, Haft, Tabletop

Ostatnie wizyty

32089 wyświetleń profilu
 1. [GMS1.4] Błąd Android

  Może zainstaluj ręcznie gradle na komputerze albo zainstaluj więcej wersji androida(tych poukrywanych?) Alternatywnie update javy. Edit: Mnie nie działało instalowanie przez Android Studio więc używałem starego Android SDK Managera i wtedy działało. Możesz zawsze usunąć wszystko co Android Studio zainstalowało i instalować przez Android SDK Manager. Mogę Ci wysłać wersję SDK Managera którą mam od Threefa, u mnie rozwiązała większość problemów.
 2. Kompilacja moich crapów

  szybkiplik.pl ogolnie jest zablokowany przez chrome.
 3. Dywersant

  To ja jestem te 10% czy 2005-2006 już się zalicza? Err, wie ktoś jak obejść poniższy problem? Znaczy poza użyciem innej przeglądarki co już zrobiłem. Ale tak na przyszłość, jak to obejść? Ogólnie mi się podoba, ma ten gmclanowy feel ale w pozytywnym sensie. Niemniej wierzę w negatywny feedback, więc poniżej moje żale: Edit: To tak: -Przeszkadza mi że WSAD porusza się względem postaci a nie względem ekranu. Wolałbym statyczne "W zawsze w górę" -Postać zacina się na ścianach, można to obejść paroma linijkami kodu bez problemu. -Trawa "świeci się" jak się rusza. To chyba problem odświeżania, czy jest włączony VSync? - Żadnej informacji na początku gry jak się steruje. Nie mogę zamknąć poniższej wiadomości bo nie wiem jakim przyciskiem: Edit: Dobra, nie wiem jak ale zamknąłem to okienko. Chyba że zamknęło się po czasie samo, wtedy za długo wisi taka informacja. -Po podniesieniu broni poruszanie zmieniło się na takie jakie chciałem(bo wcinalem enter :D), ponawiam prośbę o info jak sterować na starcie gry. -Zwiększ zasięg spawnowania/despawnowania obiektów bo widzę jak się drzewa pojawiają i znikają. w -Straznicy nie reaguja na obrywanie od strzal jesli jest sie poza zasiegiem, licze ze to zmienisz i dasz im aggro albo chociaz szukanie gracza gdy oberwa Więcej po kolejnym edicie. Edit2: -Szukając sekretów wpadłem na miliard niewidzialnych ścian. Odradzam z nich korzystać i zalecam znaleźć inny sposób zatrzymywania gracza -Powinieneś na środku drzewa ustawić konar który jest solidny i nie da się przez niego przejść, a korony drzew zrobić niesolidne i dać im przeźroczystość gdy stykają się z graczem lub wrogiem. Edit 3: -Kolo w rezydencji do mnie przez drzwi strzelał. Ten po lewej w kuchni. A bo to jest próg tylko. Drzwi są za mało widoczne. Gra mi się zamknęła jak doszedłem do kółka przy łódce więc zakładam że to koniec dema. Przydałaby się jakaś wiadomość informująca że to tyle albo coś.
 4. Przebijam cze wojzaxa

  1. Wojo

   Wojo

   Cze Guarana

 5. Jak stworzyć nieskończoną pętlę?

  Tworzysz ogromną ilość vertex bufferów których nie usuwasz. Program wywalił błąd bo stworzyłeś 2796 vertex bufferów które zajęły 1073408 KB = 1.02GB vRAM'u i zabrakło miejsca na zrobienie kolejnego o wielkości 393KB. Edit: Jeżeli nie robisz osobiście vertex bufferów, to może masz problem z za dużą ilością generowanych przez GMa, a tutaj w grę wchodzą wszelkie funkcje do rysowania, surface'y, etc. Możliwe też że włączasz tryb vertexów i zapomniałeś gdzieś wyłączyć.
 6. A spróbuj zrobić tak: Jeżeli nie styka się z trawą rysuj normalnie. Jeżeli styka się z trawą rysuj dolną część, potem trawę na pozycji obiektu z którym kolidujesz, potem górną połowę. Chociaż jak teraz myślę to może być z tą kolejnością operacji problem przy zetknięciu z dwoma obiektami trawy. Edit: Mimo zauważenia błędu w mojej logice i tak zapostowałem bo jakby zedytować ten proces myślowy którym zarzuciłem raczej znajdziesz rozwiązanie
 7. 私は日本語を勉強していますが、アルファベットはまだ分かりませんので、翻訳者のテキストです

  1. Wojo

   Wojo

   Jestem jasnowidzem i przewiduję, że nauka japońskiego Ci się nie uda :D

  2. I am vader

   I am vader

   To tym bardziej motywacja zeby mi sie udalo ;)

  3. Wojo

   Wojo

   Powodzenia

 8. Ignis

  Tego typu discordy zyskują dużo z kanału do chatowania o tematach niezwiązanych z grą. Jak przekonasz paru znajomych, albo gości ze środowiska którzy chcą wspomóc projekt, żeby codziennie chatowali o byle gównienkach na takim kanale, inni użytkownicy dołączą się do rozmów i zaczną traktować discord projektu jako jeden ze swoich "domowych" chatów. A to już duża pomoc dla marketingu, bo nikt nie lubi @everyone z martwych chatów.
 9. Prism Lagoon

  Ja bym jednak zrobił tymczasową wyprzedaż aby zaliczyć kilka ocen i otrzymać feedback we wczesnej wersji. Wiesz, że użytkownicy GMa do najbogatszych nie należą. Przydałby też się exe pokazowy w którym można przechadzać się po poziomie i jakieś wyskakujące okienka z kawałkami kodu użytymi do wczytania poziomu, żeby pokazać jakie to łatwe w użyciu jest.
 10. The Meaning

  Czyli...projekt odżył po 4 latach? Wygląda bardzo "klasycznie", znaczy wiesz, jak dawne freeware'ki.
 11. Problem z obiektem we view

  Problemem jest to, że aktualizujesz pozycję w stepie który się dzieje 30/60/ile tam ustawiłeś razy na sekundę zamiast tak często jak draw LUB w tym, że pozycja X/Y obiektu aktualizuje się PRZED ruszeniem view'a. jeżeli wrzucisz aktualizację do draw powinno działać. Tylko tego nie nadużywaj, bo draw dzieje się częściej od step i może wpłynąć na optymalizację gry. Edit: Nie zauważyłem że wybrałeś już odpowiedź. Nvm.
 12. Ships Unite

  Z tym ze gry aktualizowane SĄ wyświetlane poza kolejnością. Update musi być NIE CZĘŚCIEJ niż tydzień. Tak w każdym razie było pare lat temu jak wrzucałem apkę.
 13. [Temporal] My own summer (instrumental cover)

  Dobre jako podkład pod piosenke lub do tła w grze, sytuacyjnie, ale jako standalone kawałek brakuje w nim jakiegoś bardziej "przewodzącego" instrumentu. Ogólnie jest wporzo. ... A nie, teraz doczytałem że to instrumental cover jakieś piosenki, to ma sens czemu jest wybrakowane. W takiej sytuacji jest bardzo dobrze.
 14. Miejsce kolizji

  Edit: Dopiero przeczytalem że nie miało być z lini... no trudno na darmo się rozpisałem. I tak zostawię tutaj dla potomnych. Edit2: Chyba że konkretnie chodzi Ci o nie RYSOWANIE lini oraz nie używanie wbudowanych funkcji kolizyjnych, wtedy poniższe jest dla Ciebie. Edit3: Dobra koniec tych editów Nie wiem czy licencja którą wybrałem jest dobra, chodzi o to żeby było za darmo do użycie również komercyjnego bez potrzeby podawania autora w creditsach czy jakichkolwiek plikach. Edit4: Walić napisałem własną licencję. Daj Lajka bo się napracowałem kiedyś Sam tego potrzebowałem do rayguna do mojego projektu, więc zaadoptowałem takie coś, licencja kodu powiedzmy GNU General Public License, więc rób co chcesz z tym. ///lines_intersect(ax1,ay1,ax2,ay2,bx1,by1,bx2,by2) // 90% of code adapted from C script by Gavin @ stackoverflow, //uses algorithm from "Tricks of the Windows Game Programming Gurus" //by Andre LaMothe // License: Free to view, modify and redistribute, both commercially // and for free without need to acknowledge original creator, as long // as original creator is credited within this code. It is therefore // not permitted to remove this comment attributing original creator. // This script is provided as-is with no warranty. Neither creator, // nor any person modifying this script takes any responsibility for // any damage caused by this script. // Original version by Przemek "LeD" Liedtke var ax1=argument0,ay1=argument1,ax2=argument2,ay2=argument3, bx1=argument4,by1=argument5,bx2=argument6,by2=argument7; var _ret; //Returned array _ret[0] = 0;//1 for found _ret[1] = 0;//x (if [0]=1) _ret[2] = 0;//y (if [0]=1) var s1_x,s1_y,s2_x,s2_y; s1_x = ax2 - ax1; s1_y = ay2 - ay1; s2_x = bx2 - bx1; s2_y = by2 - by1; var s,t,sp; sp = (-s2_x * s1_y) + (s1_x * s2_y); if sp=0 return _ret; s = ((-s1_y * (ax1 - bx1)) + (s1_x * (ay1 - by1))) / sp; t = (( s2_x * (ay1 - by1)) - (s2_y * (ax1 - bx1))) / sp; if (s >= 0 && s <= 1 && t >= 0 && t <= 1){ // Collision detected _ret[0] = 1; _ret[1] = ax1 + (t * s1_x); _ret[2] = ay1 + (t * s1_y); } return _ret; Zwraca: Tablicę jednowymiarową z trzeba pozycjami: [0]: Czy znalazło punkt styczności [1]: X [2]: Y Smacznego. A i zastosowanie: Użyc lines_intersect na każdym boku, np. tak: //_col to id obiektu ktory sprawdzamy. x1 = _col.bbox_left-1; x2 = _col.bbox_right+1; y1 = _col.bbox_top-1; y2 = _col.bbox_bottom+1; w1 = lines_intersect(x,y,xx,yy,x1,y1,x1,y2); //Left w2 = lines_intersect(x,y,xx,yy,x2,y1,x2,y2);; //Right w3 = lines_intersect(x,y,xx,yy,x1,y2,x2,y2); //Bottom w4 = lines_intersect(x,y,xx,yy,x1,y1,x2,y1); //Top Musisz każdy bok powiększyć o 1 pixel bo inaczej na IDEALNEJ styczności z rogiem nie wykryje go. Nie do końca rozumiem czemu.
×