Skocz do zawartości

Threef

Moderatorzy
 • Zawartość

  2825
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  4

Zawartość dodana przez Threef

 1. email

  Nie Chell, to nie będzie już działać. Żeby wykorzystać to co pisałem potrzebujesz podstawowej znajomości PHP, jakiegoś serwera WWW z PHP i tylko kilku funkcji. W GM wysyłasz mail funkcją http_get() na adres twojego skryptu z parametrami GET. Wygląda to tak: wiadomosc = "Test maila" http_get("http://www.mojastrona.pl/skrypty/slijmail.php?wiadomosc="+string(wiadomosc)) Potem twój slijmail.php musi umieć to odtworzyć czyli odczytać parametry GET. http://php.net/manual/en/reserved.variables.get.php $message = $_GET['wiadomosc']; Ostatnia rzecz to podstawienie odebranych wiadomości pod funkcję mail() http://php.net/manual/en/function.mail.php mail('caffeinated@example.com', 'Temat', $message);
 2. email

  Możesz wysyłać GET i PUSH przez HTTP. Więc możesz przekazywać dane do PHP i tam wysyłać. Pewnie są też jakieś rzeczy w Marketplace do tego.
 3. Nad czym aktualnie pracujesz?

  GM. Czekam właśnie na grafiki od artysty i muszę poprawić algorytmy wyszukiwania ścieżki. Później zacząć robić tryb online :/
 4. Nad czym aktualnie pracujesz?

  W innym projekcie mam same prace polishingowe więc nie miałem co pokazać. Ale tydzień temu zacząłem nowy projekt na miesięczny konkurs. Dziś w nocy napisałem większość menu.
 5. Show_Question

  Nie. Najprawdopodobniej potrzebujesz całego kontrolera i maszyny stanu do sprawdzania czy pojawia się okienko by zablokować wszystko inne w tle. Potem w jakiś sposób musisz rysować okienko i zbierać input. Funkcje tobie potrzebne: mouse_x, mouse_y, mouse_check_button_released(), draw_sprite()
 6. [GMS1.4] Błąd Android

  I pytanie czy po zmianie ścieżek ustawiłeś znów poprawne zmienne środowiskowe?
 7. [GMS1.4] Błąd Android

  Nie istnieje bo ścieżka jest za długa by mógł być przekazany do parametru. A gdzie masz Android SDK? Bo jak w C:/Program Files/... to za długo i powienieneć mieć jak najkrócej. Na przykład c:/Android SDK
 8. Ale nawet do prostych się nie nadaje. Jak tylko tgo użyjesz to zobaczysz że dwa cienie będę na siebie nachodzić brzydko
 9. [GMS1.4] Błąd Android

  @gnysek i @Uzjel w dalszym ciągu stary SDK Manager działa bardzo dobrze i Android studio jest tylko niepotrzebnym gigabajtem danych. @MaxGaming twój problem to za długie ścieżki dla cache i temp. Zmień je w ustawieniach GM:S i wyczyść by projekty używały ich od nowa. To jest na pewno jeden z twoich problemów może być więcej. No i ściągnij SDK tylko to co jest podane w artykułach wyżej.
 10. Bardzo, bardzo prymitywne. I w zupełności nie wydajne. Jedyny plus taki że możesz kontrolować osobno depth cieni (czego na razie nie robisz), ale niestety masz przez to 2 razy więcej obiektów.
 11. instance_activate/deactivate

  collision_circle() zwraca tylko jedno ID obiektu. Pierwsze jakie się trafi. To co ty chcesz zrobić to iterować przez wszystkie obiekty i sprawdzać czy spełniają warunek czyli czy są dostatecznie blisko. instance_activate_all() with(obj_dzewo) { if(point_distance(x,y,other.x,other.y) < 120) { instance_deactivate_object(id) } }
 12. Niezależny zegar gry

  Możesz to zrobić na wiele sposóbów. Po swojemu to potrzebujesz server z PHP na którym wrzucisz plik czas.php a w nim to co podał gnysek. Później twoja gra odpytuje ten plik na twoim serwerze przy pomocy funkcji http_get(). Drugie rozwiązanie to odpytywanie jakiegoś publicznego API takie jak to http://api.geonames.org/timezoneJSON?formatted=true&lat=47.01&lng=10.2&username=demo&style=full Zwraca ci ono informacje jako JSON. Możesz je odczytać przy pomocy funkcji json_encode() która zamienia te dane w ds_map który potem możesz odczytać. Wszystkie przykłady są w dokumentacji przy każdej z tych funkcji.
 13. Niezależny zegar gry

  Chyba że pobierasz więcej danych niż sam unix time, albo jeszcze szyfrujesz jakimś banalnym sposobem.
 14. Niezależny zegar gry

  Wystarczy zapytanie do serwera o czas.
 15. Czytelny Zegar

  Ja jak najbardziej rozumiem. Jest spore ryzyko wrzucając swój pierwszy własny projekt i strach że się popełni jakieś błędy. Na przykład kliknięcie publish przy nie gotowej apce albo opisach. Ja na przykład sam zrobiłem podobnie wrzucając coś bardzo bardzo starego ale dodając tam highscore z Play Services i chyba mały baner reklamowy. Nie wiem o co ból dupy?
 16. Przemieszczanie struktur w ds_grid

  OK. No to dość proste. Czym są u ciebie puste dane? Możemy znać że to "0"? W takim razie pozycję x znajdujesz poprzez: _x=ds_grid_width(index); for(_x=ds_grid_width(index); _x>0; _x--) { if(ds_grid_get_min(index, _x, 0, _x, ds_grid_height(index))>0) { exit } } Y podobnie. Jeżeli operujesz na stringach to musisz zamiast ds_grid_get_min() zrobić znów for i przelecieć przez wszystko w y
 17. Przemieszczanie struktur w ds_grid

  OK no to pozycją jaką szukasz jest średnica koła
 18. Optymalizacja

  Przy dużej liczbie przypadków to co zrobiłeś wystarcza, ale w pewnym momencie czas jaki procesor spędza na dezaktywację obiektów jest dłuższy niż ich zwykłe istnienie. Albo zbyt często aktywowane i dezaktywowane są obiekty które nie powinny zmienić swojego stanu, bo na przykład i tak są poza view. Używanie dezaktywacji obiektów na ślepo nie jest dobrym rozwiązaniem. To jak stosowanie penicyliny na wszystkie choroby. Czasami powinno się dezaktywować poszczególne sektory room i aktywować tylko to co w zasięgu gracza. Czasami gdy poza view muszą być inne aktywne obiekty które np mają kolizje to nie wolno wcale dezaktywować. Musisz odpalić profiler i sprawdzić co tak spowalnia twoją grę. Dopiero wtedy myśleć co z tym zrobić. Ja sam chyba od 4 lat nie użyłem dezaktywacji. Zawsze zawczasu zapobiegam wąskim gardłom. Wiem że tworzenie 400 particle na raz jest gorsze od zrobienia jednego obiektu który rysuje te 400 particle w pętli. Wiem że najwolniejsze jest rysowanie sprite więc gdy nie potrzebuję wyświetlać jakiegoś obiektu a jest mi on dalej potrzbny to po prostu czynię go niewidocznym.
 19. Optymalizacja

  Dezaktywacja i aktywacja obiektów co step nie jest wcale optymalizacją. Odpal profiler w debugerze i wtedy próbuj zrobić coś z najbardziej zasobożernymi akcjami. A twój problem pewnie bierze się z tego że instance_activate_all() aktywuje obiekty dopiero na końcu pętli gry, nie od razu. Mógłbyś zrobić w ten sposób że aktywowałbyś wszystkie obiekty i ustawiał alarm na 1. A w tym alarmie wykonywał swoje eventy. Ale to jest łatanie wadliwego podejścia.
 20. Przemieszczanie struktur w ds_grid

  Z jakiegoś powodu wydaje mi się że szukasz zwyczajnego: x = sin(i)*r y = -cos(i)*r
 21. Temat zbiorczy na drobnostki

  Ale tu przykładu nie trzeba. Masz idealnie opisane kroki. Shaderów też nie trzeba bo można to samo zrobić z blend modes.
 22. Filmy

  No nowy Łowca Androidów bardzo dobry. Rewelacyjne kino. Bałem się że będzie tylko chciał próbować ciągnąć to co zostało stworzone w oryginale ale zostałem pozytywnie zaskoczony. 3 godziny seansu były idealne. To było świetne tempo dla tego filmu detektywistycznego. Widz był prowadzony za nos i wiedział więcej od bohaterów, a i tak zwroty fabularne były rewelacyjne. A i tak najważniejsza była dla mnie gra kolorów. Błekity, pomarańcze i... jedna scena w innym kolorze.
 23. Temat zbiorczy na drobnostki

  Nie, nie chcesz poprzedniej pozycji. Szukasz czegoś innego. Poprzednia pozycja to: x = xprevious y = yprevious
 24. Bad Dream

  @kaszan88 już na forum nie zachodzi ale podoba mi się że to nie był koniec jego przygody z grami. Właśnie skończyłem oglądać let's play jednej z jego gier u mojego ulubionego jutubera. Bardzo fajnie.
 25. Stringi z enterami - jak je zapisać?

  haha no to zrobiło twoje złamanie linii. No ale plik ini zapisuje klucze i wartości w jednej linii więc masz błąd składni. Możesz dokonywać serializacji jak pisał Psichix albo porzucić pliki ini. Plus radził bym i tak jakoś zabezpieczać swoje dane.
×