Skocz do zawartości

MAGI - Magical Strategy Game


TeeGee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 858
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Też nie wiem o co chodzi z tym nielegalnym, ale prawdę mówiąc, ogólnie miałem problemy ze zrozumieniem tego posta ;).

 

Borek, to nie tyle dałem się przekonać (bo przekonany byłem już dawno), co dopiero teraz znalazłem wenę i czas, żeby to zrobić. Cieszę się, że Ci się podoba - to był ostatni element MAGI, z którego byłem naprawdę niezadowolony i bardzo zależało mi na jego poprawie.

Co oczywiście nie znaczy, że nie będę ulepszał gry dalej ;). W następnej wersji są już planowane pewne zmiany w interfejsie i takich tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Od dość dawna ;). Na początku byłoby z tym za dużo roboty (no i trochę miejsca by poszło), ale powoli przesuwałem grę w stronę dodania takiej możliwości.

 

Jak wszystko dobrze pójdzie, to w wersji 1.2.5 lub 1.3 to wprowadzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale gdzieś czytałem ( przeszło rok temu ) że sprzedawanie gier z GM'a jest nie legalne, łamie jakąś licencję czy cuś nie pamiętam dokładnie o co w tym biegało ... Jak bym k***a wiedział że można sprzedawać to bym sprzedał do PLAY grę za 3000zł ( na 5 osób które ją tworzyły czyli 600zł na łepka... ) :crying: :crying: Jeny czemu ja jej nie zrobiłem :crying: :crying: I to mówię poważnie... Chyba że jakaś menda sobie jaja robiła ze mnie grrrr ale to nie możliwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry robione na GM można sprzedawać! Przecież masz to czarno na białym napisane w licencji programu. I jak mówi Marmot, nawet nie trzeba do tego mieć zarejestrowanej wersji.

Może tej osobie chodziło o to, że nie możesz sprzedawać gier wykorzystujących zasoby dodawane do GMa (czy jakiekolwiek inne, na które nie masz pozwolenia)?

Przecież jest tyle komercyjnych gier na GM (a niektóre naprawdę dały radę). Nigdy się nie zastanawiałeś czemu jakoś ich twórcy nie mają żadnych problemów? ;)

 

I swoją drogą - 3000 zeta to bardzo mało jak na pełna prawa do gry, których PLAY sobie życzy. Ja już zarobiłem sporo więcej, a nadal mam wszystkie prawa, nie podpisałem nawet żadnych umów z dystrybutorami (choć właśnie to robię), czekam na ofertę dotyczącą sklepowej sprzedaży, dalej sprzedaję grę ze stronki... no i w ogóle mogę z nią robić co zechcę.

 

Nie mówiąc już o tym, że PLAY mógłby po prostu nie zaakceptować Twojej gierki. Wymagania stawiane komercyjnym grom są bardzo wysokie. Nawet w Polsce ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nad tą grą mogło zejść do 1 tygodnia jeszcze... Oczywiście ja mądry wielce i pewnie źle przeczytałem tą wypowiedź, i idę o zakład że tak było jak Ty mówisz :(

 

Ps. To oni chcieli ją kupić ale miałem poprawić grafikę i tyle...

 

EDIT

Jeszcze mam nawet tego mail od nich :( z 4 kwietnia 2006 9:39 :(

Ale co tam :) teraz jako DJ zarabiam przez wakacje 6000zł :) więc mi to loto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz już źródła? Zawsze możesz wskrzesić projekt ;).

 

Fakt, że jeśli PLAY to chciał, to znaczy, że byś pewnie dużo lepiej wyszedł wydając to samemu. Choć "poprawienie grafiki" to bardzo poważna sprawa... graficy kosztują ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby fajnie zobaczyć jeszcze jakąś komercyjną grę w GM, robioną przez Polaka.

A po co komercyjna? ważne żeby była dobra ;-)

Zresztą maj niu prodżekt jest i bedzie jeszcze bardziej cudzio ale nie mysle nawet o komercjalizacji - chociaz jako freeware bedzie w pelni legalna nie lamiac zadnych praw autorskich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak se czytam niektóre posty i stwierdzam, że tu normalnie sami bizmesmeni piszą :o Tylko dziwi mnie jedno, że po 6.000 miesięcznie wyciągają, a nad kupnem licencji GM-a się zastanawiają :lol2:

 

@TeeGee

A o mnie zapomniałeś normalnie, aby nową wersyje podesłać :P No ale cóż, liczę na Twoją solidność :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja moge powiedziec .. ocena 5 :P

 

Grafika , muzyka , EFEKTY I POMYSL , gra mi poniekąd przypomina moja ulubiona gierke Etherlords xd

Chyba przez to ze tez sie wybiera w odpowiedniej kolejnosci czary tylko ze w Etherlords w systemie turowym ..

Wogole gre moge dodac do moich ulubionych bo lubie sobie czasem wejsc i sobie pograc tak na szybko :P

 

Mysle ze nie spoczniesz na laurach i masz w planach kolejna wersje gry xD

 

Powodzenia w sprzedarzy , obys sprzedal jak najwiecej xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Cieszę się, że Ci się podoba ;). He he... ja też uwielbiam Etherlords - to jedna z moich inspiracji.

 

Obecnie planuję wydanie kolejnego updata do MAGI (z nowymi postaciami i bajerkami - info na moim forum), a potem pewnie zabiorę się za następny projekt. Mam trzy fajne pomysły (w tym jeden to ArcMAGI - czyli MAGI2 ;)), choć jeszcze nie jestem pewny za który się wezmę.

 

Tyle że to wszystko raczej plany na przyszłość, bo na razie za dużo czasu zajmuje mi praca nad Witcherem. Premiera blisko i roboty nam tylko przybywa. Jak się projekt skończy, to wrócę do swojego indie biznesu ;). Na razie wystarczy mi, że MAGI daje mi drugą pensję ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Cieszę się, że Ci się podoba ;). He he... ja też uwielbiam Etherlords - to jedna z moich inspiracji.

 

Obecnie planuję wydanie kolejnego updata do MAGI (z nowymi postaciami i bajerkami - info na moim forum), a potem pewnie zabiorę się za następny projekt. Mam trzy fajne pomysły (w tym jeden to ArcMAGI - czyli MAGI2 ;)), choć jeszcze nie jestem pewny za który się wezmę.

 

Tyle że to wszystko raczej plany na przyszłość, bo na razie za dużo czasu zajmuje mi praca nad Witcherem. Premiera blisko i roboty nam tylko przybywa. Jak się projekt skończy, to wrócę do swojego indie biznesu ;). Na razie wystarczy mi, że MAGI daje mi drugą pensję ;).

 

No ja mysle ze druga pensje bo napewno nie malo zarabiasz , bo patrzac nawet na to ze to tylko albo i az 20 dolarow , dla amerykanow 20 dolarow to jest jak "kieszonkowe" xP

 

Ta a moja inspiracja do robienia w gm byla twoja gra , i Borka Almora , Hiden sword , bo pokazaliscie ze mozna w gm zrobic naprawde duzo i cos osiagnac nie koniecznie spedzajac kilka miesiecy na nauce innych jezykow programowania .. Fakt ze robienie dla mnie gier to narazie tylko zabawa ale pokazales ze jak sie ma pomysl to i mozna to sprzedac i ludzie to kupia xD

 

A twoje przyszlosciowe plany/gry takze w gm robisz ? ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - kasa za grę = więcej kasy na następną grę = więcej kasy za grę ;).

 

A gry wcale nie było tak trudno wypromować. Wystarczy mieć coś interesującego do pokazania, znać angielski i poczytać co trzeba. Reszta to już tylko żmudne wysyłanie setek maili ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No możesz...! Na wiele sposobów np.: Wykup jakiś szyld reklamowy w centrum Nowego Jorku albo Waszyngtonu... daj w reklamie adres strony i gotowe :D Napewno kilka osób kupi gre :D Oczywiście joke... Każdy może reklamować grę na innych forach czy stronach... i polecić ją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Tomalas - powiedzenie ludziom na jakimś forum o tej grze, to zawsze jakaś pomoc ;). Oczywiście chodzi raczej o zagraniczne fora, bo Polacy za bardzo zainteresowani takimi grami nie są. Można też wrzucać amatorskie recenzje na strony takie jak IGN, czy Strategy Informer (MAGI ma tam swoje działy). Każde słowo (i link do www.getmagi.com) na temat MAGI w necie, to zawsze coś.

 

A zupełnie z innej beczki ;). Dziś do mnie do pracy przyszedł nowy gość, spojrzał na mnie i powiedział: "Zaraz, ja cię znam. Ty jesteś tym gościem co napisał MAGI". Kurde, ale się fajnie poczułem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety narazie praktycznie tylko na zagranicznych... co jak co ale w Polsce narazie wydatek 20 dolarów na grę tego typu to za dużo... Pozatym nie wiem nie znam się ale nie ma pewnie jakiegoś dobrego systemu kupowania takich gier w Polsce... Chyba ze gra trafi na półki w sklepach... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka gra to by poszła jakby sprzedawana była na Allegro, bo na takim Allegro to ludzie kupują wszystko, nawet zestawy gier, które na internecie są za darmo i każda z nich zajmuje po 5MB ;/ . Idą też bardzo proste programiki robione przez użytkowników allegro. Takie Magi może by się nawet dobrze sprzedawało tam ;p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...