Skocz do zawartości

MAGI - Magical Strategy Game


TeeGee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 858
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A po co mi takie zabawy z Allegro? Zyski pewnie były by minimalne. A roboty w cholerę: z promocją, pilnowaniem i wysyłaniem ludziom gierki.

A jak pokazał eksperyment ze zniżką, problem nie leży w cenie, tylko w tym, że Polacy po prostu jeszcze nie "dorośli" do gier indie. Dosłownie i w przenośni, bo po pierwsze u nas średni wiek graczy jest niższy niż na zachodzie, a po drugie u nas ludzie nie przywykli do kupowania rzeczy online. Nie mówiąc już o tym, że proporcjonalnie mało ludzi ma karte kredytową (znowu kwestia wieku). Po prostu szkoda czasu na coś tak mało opłacalnego.

 

Okej, poteoretyzujmy...

 

- Powiedzmy, że wrzucam grę na Allegro. Robię wszystko co trzeba i poświęcam na to całkiem sporo czasu.

 

- Ustawiam cenę na te 10 zeta, które zasugerował Dziadek. Robię promocję i tracę jeszcze więcej czasu.

 

- Udaje mi się i całe 15 osób kupuje grę (czyli muszę też obsłużyć "ręcznie" 15 zamówień).

 

- Po odliczeniu wszystkiego zarabiam trochę ponad 100 zeta. Za kupę roboty i "ręczną" obsługę". Tyle że...

 

- 100 zeta to ja dostaje za dwie "zwykłe" sprzedaże mojej gry ;). I nie muszę nawet kiwnąć palcem.

 

Dla porównania - po pojawieniu się gry w GameTunnel (w zbiorczym artykule... i do tego zjechali MAGI za zły interfejs starej wersji), tego samego dnia grę kupiło stamtąd 7 osób. To 140$. Ze swojej strony musiałem wysłać tylko jednego maila. Teraz na przykład gra była na cover CD PCGameZone w kilku krajach UE. Jedyne co zrobiłem to odpisałem na ich maila w tej sprawie. Do tej pory mam z tego około dwóch sprzedaży na dzień. Sami widzicie, że babranie się w Allegro to strata czasu ;). Nawet jakbym brał 20 zeta i nagonił na szybko więcej niż te 15 osób (a swoją drogą - jak ja bym ich wtedy obsłużył?).

 

Zresztą nie wiem, czy umowa z IndieGames pozwala mu na taką wolną sprzedaż.

 

Zaraz ;). Jaka umowa? I co to jest kurde IndieGames? Indie games, czyli "gry niezależne" to po prostu ogólny termin określający takie produkcje :D. A swoją drogą - żadna z podpisywanych przeze mnie umów nie jest na wyłączność, więc problemu by niebyło... Choć w zasadzie jeden by był - takie zagranie to efektywnie zaniżanie ceny gry. Pomijając inne skutki, w tym momencie dystrybutorzy mieli by prawo zniżyć swoje ceny do tej z Allegro i pewnie były by jakieś nieporozumienia w tej kwestii.

 

Naprawdę - na razie Polska to nie miejsce na sprzedaż gier indie. To się pewnie zmieni za parę lat - jak nasze zarobki wzrosną, a gracze się postarzeją. Na razie jest bryndza ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem na te indy games, ściągnąłem MAGI, oceniłem [ale starałem być obiektywny, średnia wyszła koło ośmiu], patrze inne gry i na pierwszej stronie na piątym miejscu jest Magi o.O. Jesli to segregowane d najlepszej to rispekt, bo widziałem tam kilka na prawdę poważnych produkcji, którę bardzo cenię.

 

A gra bardzo niezła :). Może tylko trochę monotonna, menu mogło by być ładniejsze i postacie [chociaż całkiem niezłe] gryzą się trochę z efektami świetlnymi. Sory że ci nie słodzę, ale uważam że konstruktywny komentarz zawsze więcej wnosi niż wychwalanie "bo go znam" ;]. Ale podoba mi się bardzo system tworzenia postaci :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbysheck:

 

Dzięki wielkie za oceny i za konstruktywny krytycyzm. Też wolę takie komentarze od "supeeer 12131/10!!1!!!" ;). To dzięki nim gra prze do przodu i jest zmieniana na lepsze. Oczywiście na tym etapie na wielkie zmiany nie ma co liczyć. Cała moja energia idzie na Wiedźmina, a potem będzie mi się bardziej opłacało zacząć kompletnie nowy projekt, niż w nieskończoność przerabiać stary. W planach są jeszcze dwa updaty do MAGI, ale to pewnie tyle. Możliwe, że nowy projekt wystartuje nawet w trakcie ich robienia.

I jedno Wam powiem... nowa gra będzie fajna jak cholera ;).

 

guxio:

 

He he, zamiast czekać na aktualizację (która pewnie nie pojawi się zbyt prędko), lepiej było mi po prostu wysłać maila ;). Sprawdź sobie skrzynkę PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demo gry pobrałem dopiero teraz i mi się podoba ;) Jak na grę w GM to jest naprawdę fajna gierka... Cieżko taką znaleźc...

Teegee, grafika była robiona przez Ciebie ? Ile już pracujesz w GM ? I ile czasu spędziłeś nad Magi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAGI to moja pierwsza gra na GM - naprawdę, nie robiłem sobie wcześniej żadnych "pacmanów" dla treningu ;). Co oczywiście nie znaczy, że nie miałem już doświadczenia z pisaniem gier.

Stworzyłem trochę crapów na innych engine'ach, zrobiłem parę modów do różnych gier i bawiłem się rozmaitymi edytorami. Znałem też podstawy programowania i całkiem sporo teorii z zakresu designu.

W końcu się zebrałem i uznałem, że pora to wszystko wykorzystać do napisania "poważnej" gry.

 

Poza tym weźcie pod uwagę jedno - MAGI na początku tak fajnie nie wyglądało. Po prostu miałem cierpliwość, żeby to dopracować i skończyć cały projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - już kilka razy mówiłem, że ilość sprzedanych kopii to moja firmowa tajemnica. Ale pisałem też kilka razy, że mam z MAGI drugą pensję, co powinno dać Wam pewną orientację ;).

 

Tomalas:

 

Tak, mój następny projekt też bedzie komercyjny i najprawdopodobniej nieco droższy niż MAGI (cholerny spadek dolara :(). W tej chwili nie miałbym już czasu bawić się w darmowe mini-gierki, a poza tym chcę rozkręcić biznes na poważnie. Muszę powiedzieć, że liczę na pewien sukces nowej gry. Zwłaszcza, że jakość będzie dużo wyższa i mam kilka bardzo fajnych pomysłów co do samej rozgrywki. Zobaczymy co z tego wyjdzie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie, bo nie jestem pewien czy właśnie ten projekt wybiorę (mam w głowie trzy) ;). Sporo zależy od tego czy i za ile uda mi się zatrudnić grafika. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to już niedługo postaram się ogłosić nową grę i jej autorów. Choć muszę powiedzieć, że to nie będzie nic zaskakującego :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he... dzięki ;).

 

Akurat w tym wypadku będę naprawdę przewidywalny, choć śmiem twierdzić, że sama gra będzie zrywać czapki z głów :D. Ale to jeszcze ciągle kwestia przyszłości. Na razie kończymy tego cholernego Wiedźmina, potem wydaję updaty do MAGI i dopiero wtedy biorę się za nowy projekt.

 

Na razie jestem na etapie zbierania ludzi (czytaj: szukania grafika i pytania Roba jak stoi z czasem ;)) i kończenia fazy projektowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he - to nie ja tylko mój "webmaster". Miałem nadzieję, że juz poprawił (ja po nim poprawiac nie będę), ale widać nie ;). Dzięki za przypomnienie.

 

I tak - myślę, że do końca wakacji będę miał jakieś solidniejsze info ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, mała garść pierwszych pewnych informacji na temat mojej nowej gry...

 

- Budżet nowego projektu wyniesie mniej więcej 10 tysięcy złotych. 3k idzie na samą muzykę.

 

- Muzykę będzie komponował oczywiście Rob Westwood. Planowane są nagrania na żywo, z orkiestrą i wokalem.

 

- Na 99% będzie można kupić soundtrack z gry - będzie zawierał rozwinięte wersje wszystkich kawałków.

 

- Obecnie szukam kogoś na posadę grafika. Jest już kilka zainteresowanych osób i najprawdopodobniej niedługo podam dokładniejsze info.

 

- Nowa gra będzie zapewne kosztować 23.95$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, mała garść pierwszych pewnych informacji na temat mojej nowej gry...

 

- Budżet nowego projektu wyniesie mniej więcej 10 tysięcy złotych. 3k idzie na samą muzykę.

 

- Muzykę będzie komponował oczywiście Rob Westwood. Planowane są nagrania na żywo, z orkiestrą i wokalem.

 

- Na 99% będzie można kupić soundtrack z gry - będzie zawierał rozwinięte wersje wszystkich kawałków.

 

- Obecnie szukam kogoś na posadę grafika. Jest już kilka zainteresowanych osób i najprawdopodobniej niedługo podam dokładniejsze info.

 

- Nowa gra będzie zapewne kosztować 23.95$.

 

a 7k idzie na kawe i snickersy zapewne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...