Skocz do zawartości

Jaka karta graficzna ?


dyzmek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóz mam komputer stacjonarny firmy Dell płyta główna Dell GX 620 , karta graficzna chipset familly coś tam zasilacz naj prawdopodobniej 280v 2 gb ram ddr 2 i windowx xp sp 3 moje pytanie brzmi jaka karta była by odpowiednia dla mojego pecetka biorę pod uwagę tylko i wyłącznie 512mb/1gb do ceny 200 zl prosze o wasze propozycje aha i procesor mam 2,80 ghz jedno rdzeniowy intel.

 

aha i wejscie na karte mam

 

 

pci-e i jedno pci na starsze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak kupie tą karte HD4650spodobala mi sie i ma calkiem mila opinie a jak sprawdzic jaki ona ma minimalnie potrzebny zasilacz a jaki ja mam otworzylem obudowe i tam pisze rozne rzeczy po angielku i sa rozne napisy a w everaescie jak sprawdzic ?

 

okey panowie przeczytalem pisze output 305 v na zasilaczu a mnie ciekawi jak w tych plytach dell sie wczepie karte niezintegrowana niby jak ? skoro ta zintegrowana jest tak potczepiona ze jej sie nie odczepi albo sie nie znam ale ja nie zauwzylem jakis tych a przeciez karta musi miec dostep do tylu kompa tam gdzie gniazdo na monitor i reszta wytlumaczcie mi jak sie montuje nie zintegrowana karte do wejscia dell ciekawi mnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto dane komputera mojego jakie udalo mi sie znalesc wychodzi na to ze do mnie wchodzi duza karta a nie slim czy jakas low profile z reszta zobaczcie sami

 

Product/Model: DELL Optiplex GX620

 

Procesor: Intel Pentium 4 Procesor z HT Technology ; HT 3.4 GHz ( 3400 MHz ) s.775 800MHz 2048KB = 2MB CACHE seria 650

 

Chipset: Intel 945G Express, 800 MHz

 

Pamięć DDR2: 2048 MB ( 2GB ) PC4200 533MHz ( pamięci pracują w DUAL CHANNEL - większa wydajność )

 

Twardy dysk: 1 x 160 GB - standard - Serial ATA 3.0 (SATA) - 7200 rpm Controller Interface Type Serial ATA-300 ( wolne drugie złącze SATA )

 

Napęd optyczny: DVD-RW nagrywarka DVD - napęd standardowy 5,25"1 x IDE - integrated Controller Interface Type ATA-100

 

Karta graficzna-video: zintegrowana - Intel? Intel GMA 945 Dynamic Video Memory Technology 3.0 224MB, wolny slot PCI-Express x16

 

Karta graficzna-video: wolny slot PCI-Express x16 -standard ( na dużą kartę -dodatkowy adapter )

 

Karta muzyczna: zintegrowana - Intel 82810FB ICH6 - AC'97 Audio Controller

 

Karta sieciowa: zintegrowana - Broadcom NetXtreme 57XX Gigabit Controller 10/100/1000MBit LAN - RJ-45

 

Wejścia/Wyjścia:

 

8x 2.0 USB (dwa z przodu oraz sześć z tyłu) ,

 

1x PCIex x16 ( dodatkowa karta graficzna)

 

1x PCI (nisko profilowe), (mp: dodatkowa karta muzyczna, telewizyjna itp.)

 

1x PCI (standard ),

 

1x RS-232 - 9 pin D-Sub, tz. COM (programatory, kasy fiskalne, czytniki kodów, starsze myszki )

 

1x VGA - 15 pin HD D-Sub (HD-15), złacze pod standardowy monitor (kolor niebieski)

 

1x LPT [ IEEE 1284 (EPP/ECP) - 25 pin D-Sub (DB-25)], złącze pod drukarkę (kolor czerwony)

 

4x Audio ( z przodu - słuchawki oraz mikrofon z tyłu, słuchawki (line-out), line-in, mikrofon )

 

Gabaryty

 

Wymiary w cm: 40,5 (Wysokość) x 11,5 (Szerokość) x 35,5 (Głębokość)

 

Masa: 9,80kg

 

Obudowa: DESKTOP

 

Licencja

 

WIN XP PRO - Informacja na fakturze oraz oryginalna nalepka licencji COA na obudowie. Brak systemu na dysku. (jeżeli chcesz zakupić legalny system Windows XP - czytaj u górny opis )

 

Gwarancja

 

6 - miesięcy gwarancji pisemnej.

 

 

 

 

 

to wszystkie dane i czy ta karta na ktora sie napalilem podejdzie mi to pci express x 16 czy tylko pci ?

 

i jak sie montuje taka karte do komputera by chasalo ?

 

tamten ma wieszkszy proecek 3,4 ja mam 2,8 to chyba nie ma znaczenia i tam jest nagrywarka do gory a u mnie jest jak w kompach tak normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie z portami na grafike wyglada to tak w everescie sprawdzilem

 

[ Gniazda systemowe / PEG ]

 

Właściwości gniazd systemowych:

Oznaczenie gniazda PEG

Typ PCI-E x1

Użycie Puste

Długość Długa

 

[ Gniazda systemowe / SLOT2 ]

 

Właściwości gniazd systemowych:

Oznaczenie gniazda SLOT2

Typ PCI

Użycie Puste

Szerokość danych magistrali 32-bitowy(a)

Długość Długa

 

[ Gniazda systemowe / SLOT3 ]

 

Właściwości gniazd systemowych:

Oznaczenie gniazda SLOT3

Typ PCI

Użycie Puste

Szerokość danych magistrali 32-bitowy(a)

Długość Długa

 

[ Gniazda systemowe / SLOT4 ]

 

Właściwości gniazd systemowych:

Oznaczenie gniazda SLOT4

Typ PCI-E x1

Użycie W użyciu

Długość Długa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pci-e x16 to specjalne wejście na karty graficzne. Samo pci jest wykorzystywane do różnorakich kart sieciowych dysków twardych kontrolerów itp.

Jak możesz to kup kartę tzw. low-profile. Jest niższa od innych wiec na pewno zmieści się w twojej małej obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ta karta http://allegro.pl/gigabyte-radeon-hd4650-1...1954289366.html nie podejdzie do mnie do kompa ? przypominam ze mam tego wiekszego kompa optiplex gx 620 a nie teo co mozna polozyc na boku u mnie sa poziome szufladki a nie pionowe jak w tamtym a jak ta nie podchodzi to jaka proponujecie low-profile prosze o propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak odpiac ta karte zintegrowana ? jak sie podlacza nowa zaluzmy ze kupilem i co mam zrobic ? to jest tak ze ta karte podpinam do tego wejscia pci i co dalej kabelkiem jakism podpinam pod ta zintegrowana ? to wtedy po co sa przy karcie wejscia na monitor skorop nie ma odpowiednich otworow na dole kolo slotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Tak, dokladnie tak to jest. Tak jak z kartami dzwiekowymi - mam syfnego asusa P5GD1-FM/S, do ktorego nigdzie za cholere nie moge znalezc sterownikow, wiec nie mam dzwieku. Podpialem karte dzwiekowa pozyczona od kumpla na specjalna okazje - hulalo. Gdy pozniej ja odpialem caly komp sie zachowywal tak, jakby nigdy jej nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie screen z moiej plyty glownej to jakas inna moja to optiples gx620 i program everest pokazuje ze nie mam wejscia pci 16tylko pokazuje 2 porty pci x 1 a ja mam 2 porty i one sa za dlogie by byly pci x 1 kto mial optiplexa gx620 niechaqj powie gdzie tam jest wejscie pci 16 na karte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to jest moja plyta glowna https://gmclan.org/up6167_5_dell_optiplex_g...ntium_d_3_.html ja chcailem podpiac do ktoregos z tych bialych na samym dole wyzej jest czarne jakies ale u mnie w tym miejscu jest jakas karta chyba sieciowa bo z biala wtyczka wychodzaca na zewnatrz i pod ta karta mam wlasnie te 2 porty to jest pci 16 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...