Skocz do zawartości

Zablokowane [WYNIKI!]OxGames Challenge 4


Uzjel

Rekomendowane odpowiedzi

Można zmieniać rozmiar grafik ?

 

Można

 

Uzyć 80% grafik oznacza użyć 80% z tej paczki, czy że 20% grafiki w grze może być nasza własna, a 80% z paczki (nawet jeśli będą to 4 grafiki z paczki i jedna własna) ?

 

80% z paczki. Nie może być własnej grafiki prócz interfejsu i menu

 

 

rozszerzenia to gexy.

 

To rówież DLLe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 187
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A rozszerzać okno można?

:hmmm:

Ludzie mamy zrobić grę, nie zajmować się niepotrzebnymi wodotryskami. Te grafiki ograniczają nas w niesamowity sposób. Możemy teoretycznie zrobić tylko maze albo platformówkę, więc zadajcie sobie pytanie czym wasz labirynt będzie się różnił od tego który zrobi ktoś inny. Jeśli macie zrobić grę multiplayer z edytorem leveli, którą ktoś odpali, zobaczy: 'o! to jest, to jest, no fajnie' ale po 2 minutach gra się skończy, to dziękuję i wolę zrobić wielki maze którego przejście zajmie wam 25 minut

 

@karolo320 save game GM ma wbudowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw. 80% z tych wszystkich to łącznie 148 grafik. Ja rozumiem, że to wszystko "około", ale chyba nikt nie będzie ich liczył? Mimo wszystko to i tak ogromna liczba (szczególnie, że sporo z tych grafik różni się tylko kolorem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by dodać drobną modyfikację?

 

Jeśli ktoś zechce użyć własnej grafiki, może to zrobić, pod warunkiem, że:

- wrzuci ją tutaj, dajmy na to, przed sierpniem tak, że inni też zdążą z niej skorzystać

- jury nie zgłosi sprzeciwu

 

W ten sposób nie będzie problemu z ograniczeniem liczby NPCów itp. (mnie samej brakuje jakiejś fajnej postaci żeńskiej wśród tych grafik), bardziej utalentowani będą mogli się wyżyć artystycznie i nikt nie będzie pokrzywdzony, bo znając życie i tak prace na dobre zaczną się w drugiej połowie sierpnia, więc nie będzie strasznego opóźnienia. ;)

 

 

Uważam, że gdyby umożliwić uczestnikom poszerzanie paczki grafik, gry mogłyby się stać bardziej różnorodne i ciekawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uch... a czy można chociaż zrobić własną wersję sprite'ów NPCów z ruchem w czterech kierunkach? Bo taki statyczny obrazek przy ruszającej się postaci wygląda trochę głupio, a jedyna postać która ma tę animację załączoną w domyślnej bibliotece to explorer. Nie, nie mam nic przeciwko niemu, ale ciężko wykazać się kreatywnością kiedy wygląd głównej postaci jest z góry narzucony przez dostępność animacji. No, chyba, że ktoś zrobi grę o przygodach fireballa.

 

W sumie to nie jest stricte tworzenie nowej grafiki, co raczej dostosowywanie już załączonej do własnych potrzeb; taka ingerencja co prawda jest nieco dalej posunięta niż

- połączenie 2 backgroundów w 1

- czy też podzielenie postaci na party

- edycja kolorów i ewentualnie dorysowanie coś do nich ?

ale nadal nie przenosi nas poza zestaw standardowy (postacie są nadal te same, tylko z innej perspektywy).

 

 

...a teraz rękę w górę podnoszą wszyscy, którzy po przeczytaniu mojego posta poważnie rozważyli grę o przygodach fireballa. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ludzie nie mozecie sie pogodzi z tymi graficzkami? Zamiast marudzic idzcie kodzic, ja mam teraz przerwe, wiec moglem sobie tu napisac :). Wracam do pracy....

 

E: lol! Sa tilesety od torow, ale wagonika juz nie laska bylo wykonac!

 

e2: sygnaturka uzjela istnieje juz od poczatku poprzedniego oxa, a nawiazuje dopiero do tego etapu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie samej brakuje jakiejś fajnej postaci żeńskiej wśród tych grafik

Masz tam statyczną graficzkę kobiety, możesz zrobić grę o przygodach sparaliżowanej poszukiwaczki skarbów, która porusza się odbijając się od ścian.

 

[cynizm off]

 

Robicie za dużą aferę z tymi grafikami. Użyjcie trochę wyobraźni i z podanych klocków ułóżcie coś, na co nikt inny nie wpadnie, pomyślcie czym wasza gra będzie się wyróżniała. Jak dla mnie, absurdalny jest jedynie wymóg co do 80%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten OGC powstał po to żeby każdy miał równe szanse pod względem grafiki. Z tego co mi się wydaje jury nie będzie zwracało uwagi na grafikę, tylko na to jak my jej użyliśmy.

btw wpadłem na pomysł doskonałej gry: MEMORY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw wpadłem na pomysł doskonałej gry: MEMORY

i po co żeś to tu publikował? Teraz wszyscy zrobią memory >_<

Ten OGC powstał po to żeby każdy miał równe szanse pod względem grafiki. Z tego co mi się wydaje jury nie będzie zwracało uwagi na grafikę, tylko na to jak my jej użyliśmy.

ale to trudne - wymyślić coś z tak słabą grafiką... Jak się skapniesz, że w mojej grze przeciwnikiem jest skrzynia albo zwój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...