Skocz do zawartości

Zablokowane Almora - Online: Time Of Darkosen


Borek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 311
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A bedzie sie jezdzic czolgami albo latac rakietami ?!

 

Tez chce byc beta testerem .. ( Oczywiscie to nie serio ) ;P

 

A tak serio , ciekawi mnie czy ten EkoSystem (czy jak to sie zwie ) pod wzgledem wydajnosci bedzie dobry i nie bedzie przyczyna jakiegos spadku fpsow .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej wszyscy bedziemy Beta-Testowac gre tak jak juz ktos (bodajze gnysek) powiedzial. Bugi beda poprawiane na biezaco, a pozniej bedzie reset acc i wszyscy zaczniemy grac w niezabugowana Almore od nowa :) Juz widze te tlumy ludzi, ktorzy od razu wszyscy wpadna na serwer i beda sie nawzajem zabijac ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już napisał, że nie, omg.

 

Ale jak rozbuduje tak almore jak opisal to skad moze byc pewny ze bedzie genialnie chodzic , nikt nie moze byc tego pewien . omg omg omg omg omg omg omg omg omg omg omg omg omg omg omg omg omg omg ;d

 

Ogolnie nie tylko ten ekosystem ale taka rozbudowa gry , czy pociagnie to gm.

 

@Gnysek , widzialem to :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak rozbuduje tak almore jak opisal to skad moze byc pewny ze bedzie genialnie chodzic

Dlatego będzie się starał żeby jednak genialnie chodziło. :|

 

Ogolnie nie tylko ten ekosystem ale taka rozbudowa gry , czy pociagnie to gm.

Jak sie zoptymalizuje dobrze, to każdą grę pociągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie zoptymalizuje dobrze, to każdą grę pociągnie.

 

O to spoko , ide robic klon WoWa .

 

Sory ze sie nie rozplywam jak co niektorzy przy tym temacie i tej zapowiedzi , ale po prostu jestem dociekliwy i ciekawy na kilka tematów . Przeciez skad Wy mozecie wiedziec jak to wyjdzie ? Prorocy , medium , blak mejdżik ? ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Ja tam jestem nawet więcej niż prorok, medium czy blak mejdżik (Perwoll ?)... bo ja jestem Ochmistrz :P

Nie no, ja myślę, że po prostu Borek nie chciał by robić nieoptymalnej gry, w którą nikt nie będzie mógł grać. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem nawet więcej niż prorok, medium czy blak mejdżik (Perwoll ?)... bo ja jestem Ochmistrz :P

 

O qrdĘ , mozna prosic o wyniki lotka ? :D

 

Nie no, ja myślę, że po prostu Borek nie chciał by robić nieoptymalnej gry, w którą nikt nie będzie mógł grać. I tyle.

 

Tez tak mysle , tez wiem ze bedzie sie staral aby wszystko bylo dobrze i swietnie sie gralo , ale sam przyznaj , ze wszystkiego co tu wypisal nie mozemy byc pewni na 100 % , no nie ? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo, jak nie możesz być pewny wszystkiego, co sam wypiszesz. Tyle na ten temat.

 

A skad moge wiedziec co wypisze niewiedzac nawet ze cos wypisze , a jak juz wypisujac to cos co nie wiedzialem ze wypisze skad moge wiedziec jak sam to wypisze . Sam tego zdania nie rozumie , tak jak Twojego posta :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego uważasz własne przypuszczenia za pewnik ;x?

 

Sory ale ja nie mam jakis problemow z psychika i jak narazie wiem jeszcze dobrze i mam swiadomosc co "uwazam" za pewne a co nie , A czy ja w moich postach pisalem ze wszystko co pisalem jest pewne i mam pewnosc ? Nie. Tak wiec nie mamy o czym rozmawiac.

 

Nie , nie jestem pewny tego co zapowiada Borek tak jak i tego co zapowiada Blizzard i inne firmy , niczego w zyciu nie mozna byc pewnym bo sie przejedziesz ..

 

Dobra juz tyle nie spamuje , jak uwazacie ze warn powinien byc to mozecie dac ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIARA CZYNI CUDA
Może i tak, ale wiara nic Ci nie da w programowaniu. :3 Więc lepiej pogodzić się z faktem, że nowa Almora może chodzić z prędkością kilku klatek na sekundę. To już zależy od tego, czy Borek rzeczywiście wynalazł jakiś złoty środek na pamięciożerność GMa. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się Borek ,że postanowiłeś zabrać sie za drugą wersje almory. Widzę ,że zapowiadasz dużo zmian ale zapomniałeś o jednym ważnej zmianie. A chodzi mi o profesje. Bo jak wiadomo w jedynce mag był zawsze najsilniejszy ponieważ miał dużo życia i silne czary. Mam nadzieję ,że w następnej wersji poprawisz to aby każda postać była sobie równa. Teraz tylko pozostaje mi się za ciebie modlić abyś nie tracił wiary w ten projekt. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik zarządzania zasobami jest już ukończony, także nie ma co rozmyślać nad tym czy będzie lepiej czy gorzej, bo już jest lepiej :) Co do Waszych pomysłów, to niektóre są fajne, ale to jeszcze nie ta faza na implementację takich rzeczy. Teraz muszę skończyć silnik animacji oraz zabezpieczeń.

 

Nie rozumiem w GM jednej rzeczy, a mianowicie dlaczego jak wczytuje plik 1MB ( obraz ), to do pamięci wrzuca ok 3MB, jak zwolnię ten obrazek z pamięci to zwalnia się też 3MB ( o tyle dobrze ). Tylko dlaczego zawsze więcej wrzuca do pamięci niż wskazuje rozmiar, czy to działa na zasadzie jakiejś dekompresji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

A spróbuj BMP wrzucić i zobacz czy też się tyczy ich ta sama zasada - wszystko będzie wtedy jasne. Bo ja bym sie nie zdziwił, jakby GM w pamięci trzymał wszystko jaki Bitmapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to GM jest robiony w Delphi, a w tym gdy wrzucasz coś do pamięci (obrazek), to od razu zajmowana jest większa część pamięci, aniżeli ma dany plik graficzny. Korzystam z UnDelphiX. Jak użyję pliku PNG, który ma jakieś 200-300 kB, to ubywa znacznie więcej pamięci. Myślałem właśnie o tym, że obrazy są przechowywane w pamięci jako bitmapy, albo też pamięć nie jest optymalnie wykorzystana (tak jak z klastrami na dysku, gdy pliki są mniejsze od klastra).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...