Skocz do zawartości

LolikZabójca

Użytkownicy
 • Postów

  69
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana LolikZabójca w dniu 28 Grudnia 2021

Użytkownicy przyznają LolikZabójca punkty reputacji!

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia LolikZabójca

Smart Newbie

Smart Newbie (2/13)

1

Reputacja

 1. Prędkość w teorii wiem jaka jest, ale gdy w grę wchodzi to, że inne auto może mnie popchnąć, mogę wpaść w poślizg bokiem, mogę nagle w coś uderzyć i wpaść w niekontrolowaną rotację to już robią się schody. Pomysł ze statystykami niby dobry, ale ktoś mógłby po prostu cheatem wpływać bezpośrednio na pozycję, a statystyki zostawiać same sobie ?
 2. 2. no dobrze, ale skąd mam wiedzieć np o ile mógł się poruszyć skoro nie będę w stanie zasymulować sytuacji? Albo skąd mam wiedzieć np czy to jest moment na vmax?
 3. Ciekawa oferta. Jeśli tylko płacisz odpowiednio to mogę coś pomóc. Widzę, że mój poziom programowania będzie dosyć mocny, jak na obecne produkcje które widziałem z Twojej strony(bez obrazy). Zapraszam na priv. Jeśli dasz mi na papierze dochody które ustalimy to chętnie sobie coś dorobię.
 4. 1. Kupiłem w ciemno, nie jest to super ale spróbuję się pobawić. Jest to rozwiązanie oparte na box2d ale trochę skomplikowane wydaje się tworzenie w nim nowych aut, przez to, że strasznie skomplikowany jest tam syste właściwosći i nawet rozstaw kół ma znaczenie. Natomiast srpóbuję to ogarnąć. 2. Hmm no dobra lae jak obliczyć czy się nie posunął za daleko bez tego samego silnika fizyki co w kliencie? I co np jak ktoś użyje cheata a więc obliczenia w kliencie będą fałszowane? 3. Hmm, a nie da się obejść tego jakoś pisząć np serwer w innym języku(znam chociażby C# trochę)? Planują w ogóle to zmienić?
 5. Słuchajcie jako, że nikt nie był mi w stanie pomóc, myślę o kupieniu z asset store gotowej fizyki jazdy top down. 1. Da się jakoś przetestować który z assetów będzie pasował? Jest kilka które są ładnie opisane ale po screenach trudno je ocenić. 2. Jak wprowadzić taką fizykę na multi? Trzeba fizykę zaimplementować i do serwera(aby dobrze obliczał pozycję, prędkość itp pojazdu) i do klienta(aby to przewidywał)? 3. Czy istnieje jakiś sposób by stworzyć serwer dla gry GMS w konsoli? I co wtedy z fizyką?
 6. Możliwe, tylko jak to ugryźć, żeby ktoś taki jak ja był to w stanie napisać, albo skąd wziąć odpowiednie materiały do przerobienia.
 7. Witam Was kochani. Szukam jak zrobić fizykę jazdy pojazdu w grze top-down(klasyka chyba marzeń każdego chcę zrobić krzyżówkę simsów z GTA w której będą pojazdy). Fizyka powinna w łatwy sposób edytować mi pojazdy poprzez wczytywanie wartości takich jak skrętność, przyśpieszenie, vmax, hamowanie, przyczepność(tendencja do wpadania w poślizg) i fajnie gdyby jakoś dało się symulować tył, przód napęd i 4x4(ale tego już nie musi być). Znalazłem przykład z rajdem, który kojarzy chyba już każdy co szukał czegoś w tym temacie, ale tam auta driftują jakby jeździły po lodzie. Próbowałem go przerobić na swoje potrzeby, ale przerosło mnie to. Znalazłem też na YYG jak ktoś polecił tutorial który miał kilka części po 20-parę minut każda, żeby robić proste autko. Nie podjąłem, więc rękawicy(tym bardziej że moja znajomość angielskiego ogranicza się do zrozumienia dokumentacji, a nie jak gościu dokładnie tłumaczy jak się dodaje jakieś połączenia specjalne w fizyce 2d.. Zrobienie po prostu lewo/prawo => -/+ direction i przód => speed++(<vmax) daje bardzo mizerny efekt i nie ma szansy nawet na delikatny poślizg i ogólnie nie ma się poczucia prowadzenia auta w żadnym stopniu. Próbowałem zrobić to sam. Nigdy nie byłem dobry z matmy czy fizyki, ale przypomniałem sobie, że było coś takiego jak wektory. Doszedłem do wniosku że wektor poruszania powinien w momencie poślizgu rozjeżdżać się z obrotem obrazka(image_angle). W ten sposób mógłbym osiągnąć o wybranym przez siebie stopniu efekt ślizgu w wybranym przez siebie momencie. Tylko musiałbym jeszcze przemyśleć kiedy takie auto może wpaść w poślizg. Nie wiem czy to dobry trop, ale uświadomiłem sobie, że będę musiał zrobić też jakieś proste chociażby kolizję z autami i budynkami(gdzie kolizja może dotyczyć np.: auta które wpadnie w auto które wpadnie w budynek). Pytanie brzmi jak to zrobić aby auto w sytuacji kolizyjnej zachowywało się względnie normalnie? Opcje są trzy: 1) Jest jakiś przykład którego nie znalazłem, albo prosty do zrozumienia tutorial. 2) Muszę rozwinąć swój pomysł, tylko bez Waszej pomocy chyba utknę w miejscu. 3) Jest jakieś jeszcze lepsze rozwiązanie i podejście do problemu którego nie znam. Używam GMS 1.4(znam i posiadam wykupiony), ale fajnie gdyby rozwiązanie było kompatybilne również z 2ką, bo docelowo i tak jeśli projekt by się udał trzeba by go potem przenieść na 2. Podejrzewam, ze sprawa wygląda identycznie w 1.4 i w 2, chociaż jeśli się coś zmieniło od wersji 1.4 to chętnie posłucham i być może spróbuję nawet przenieść się specjalnie na 2.0 jeśli rozwiązanie będzie na tyle ciekawe.
 8. Mogę wysłać Ci na priv projekt(dosłownie kilkanaście linijek kodu)? Nie rozumiem jak korzystać z tego w praktyce
 9. Potrzebuję napisać wydawało by się prostą funkcję, ale nie mogę z jakiegoś powodu napisać jej dobrze. W dodatku nie mam pojęcia pod jakim hasłem to Google'ować. Potrzebuję wykonać funkcję która na podstawie danych: a) obrót aktualny w stopniach b) obrót docelowy w stopniach c) siła obrotu w stopniach Obliczy jak obrócić się w stronę danego obiektu o daną ilość stopni. Ma to spowodować efekt nienadążania za szybko ruszającymi się celami. Taką funkcję myślę, że stosuję się też np przy pisaniu obrotu "ociężałej" lufy czołgu. Ja chcę go użyć do czego innego, ale funkcja będzie ta sama(tak mi się przynajmniej wydaję. Chodzi o to, że jeśli siła obrotu wynosi 5, to skrypt ma właściwie obliczyć kąt docelowy. Czyli kąt A(kąt aktualny) dodać siłę np. 5 stopni(niebieski kolor strzałka i napis) daje kąt b(obrót docelowy). Czyli jakby obrócił o 5 stopni, ale czy w stronę wskazówek zegara, czy w przeciwną to właściwe to co ma obliczyć mi ten skrypt. Będę mega wdzięczny za pomoc. PS.: wiem, że rysunki są przecudne ❤️
 10. Nie wiem jak było w innych wersjach i tak dalej w obecnej nie. Już poprawiła mi jedna z użytkowniczek innego forum. Trzeba było dopisać ręcznie jakieś linijki do pliku csproj i dodać jakieś atrybuty do kompilacji i działa już i tu i tu.
 11. Mam prosty kod programu oparty o selenium. Otwieram przez windows i działa. Na Linux przez mono mam taki błąd: Podobnie w sytuacji chromedriver co firefoxdriver. Podobna treść błędu wyskakuje. W podfloderze drivers mam drivery Kod programu: Co jest nie tak? Podjąłem się wykonać to zadanie w sensie programu w mono na selenium i wszysto łatwo by poszło na Windowsie. A przez te problemy z Linuxem nie mogę już przez trzy dni ruszyć z miejsca. Byłbym mega wdzięczny za pomoc. Instalowałem na Linuxie sudo apt-get install chromium-driver już.
 12. Słuchajcie muszę zrobić żeby NPC wykonywał coś gdy w zasięgu jego wzroku znajduje się inna jednostka. Jak zrobić w Unity aby NPC miał jakiś zasięg wzroku wyrażony w stopniach(dajmy na to od this.direction - 30 do this.direction + 30). Jeśli w nim znajduje się jakiś obiekt np "npc" lub obiekt dziedziczący z "npc" np, "npc_tank", "npc_soldier" to pobiera dane do najbliższego który znajduje się w zasięgu wzroku(tej klasy lub potomnej) takie jak np. x, y. Oprócz tego fajnie żeby sprawdzał czy nie ma na drodze jakiegoś obiektu solid czymś w rodzaju colision_line w GMS(właśnie czy to się robi jak w GMS że jakąś właściwość solid się sprawdza czy jak to zrobić aby były przeszkody typu drzewa przez które nie można celować i takie przez które można)? (Przepraszam za psuedokod przykładowy który pewnie ma nie wiele wspólnego z Unity ale uczę się dopiero wszystkiego od podstaw). @e: czym są tagi obiektów i czy może mogą mi pomóc jakoś?
 13. No własnie czytałem, że teraz jest jakaś nowa metoda. Myślisz, że w porządku korzystać ze starej metody, czy lepiej się od razu uczyć? I jeszcze jedno... To są głupie pytania, ale ja jestem kompletnie świeży, a tutoriale z YT więcej mi zamieszania w głowie zrobiły niż rozjaśniły. Czy OnGui działa jak draw gui w GMS? Czy tam po prostu wpisuję coś ala draw_sprite(i jeśli tak to jak)? I co to jest dokładnie ten GUI.Box? W dokumentacji znalazłem "A Box can contain text, an image, or a combination of these along with an optional tooltip, through using a GUIContent parameter. You may also use a GUIStyle to adjust the layout of items in a box, text colour and other properties." ale to nie wiele mi wyjaśnia mówiąc szczerze. Wybaczcie, ja wiem jak z punktu widzenia kogoś kto trochę siedzi wygląda odpowiadanie na takie głupie pytania, ale naprawdę mi to może pomóc się połapać w tym chaosie informacyjnym jak mi ktoś po prostu wytłumaczy to bardzo prosto kto już to umie.
 14. Tworzę swój pierwszy projekt w Unity. Chciałbym zrobić u dołu menu które będzie panel jak w RTS. Jak poprawnie zrobić menu u dołu aby dostosowywało się do ekranu i żeby było zawsze na wierzchu? Jak dodawać dynamicznie(z poziomu kodu) obiekty do gui(np przycisków), aby rysowały się na takim panelu(pozycja zawsze na wierzchu ala "fixed")? Robię w oparciu o dwa wymiary jeśli to w ogóle istotne w tej sytuacji, Jestem kompletnie świeży w unity. W C# natomiast już trochę programowałem i dużo w GM/GMS.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...