Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 01.06.2023 uwzględniając wszystkie działy

  1. SimianVirus7

    Męczymy AI z ChatGPT

    Ja osobiście zawsze mu dziękuje za wypowiedź, żeby był dla mnie łagodniejszy przy buncie maszyn.
    3 punkty
  2. Wojo

    Męczymy AI z ChatGPT

    Jedyne co tu zrobiłem sam to ściągnąłem grafikę samochodu z internetu. Całość została zrobiona w czystym JS i myślę, że imponującym jest fakt zrobienia tego przez bezpłatną sztuczną inteligencję. Nie jest to jakoś zbytnio wyszukane, ale myślę, że zręczny programista zrobi z tego typu narzędzi fajny kolaż redukując tym samym swój czas pracy kilkunastokrotnie. W chwili obecnej już można tworzyć proste gierki mobilne właściwie pisząc dwa albo trzy zdania.
    2 punkty
  3. I am Lord

    Męczymy AI z ChatGPT

    Widzę że nie tylko ja tak mam 🤣🤣 No za każdym razem dziękuję jak kończę z nim rozmowę. Wojo a to jakiś inny bot tak? Dasz linka też sobie obczaję. No a wracając do wątku, zakończyłem dziś cholernie długie zmagania z generatorem labiryntu i po licznych rozmowach, wytykania co działa co nie, co ma bot dodać co usunąć czy całkowicie zmienić podejście do rozwiązania, udało się, jestem zadowolony z rezultatu. Link do całej konwersacji jest tutaj: https://chat.openai.com/share/ebcc5a66-916a-4002-bd05-a75e75d5bf56 Chciałem aby bot jak najwięcej sam zaprogamował, nie poprawiałem za niego nic. Jedynie co zrobiłem za niego to dodanie kilku linijek odpowiedzialnych za dostosowanie mojej grafiki do jego eventu Draw by się labirynt skalował wraz z wielkością kafelek i ładnie przy tym wyglądał. Nagrałem też film pokazujący skalowanie EDIT: Kurde bele aż mi się moje Maze Strategy przypomina, jezu czemu tego nie ukończyłem, teraz w sumie mam GMS z androidem to by można coś podobnego zrobić, tylko że stary już jestem i chęci inne 😅
    1 punkt
  4. Uzjel

    Męczymy AI z ChatGPT

    Dokładnie, lepiej dmuchać na zimne
    1 punkt
  5. Kuzyn

    Męczymy AI z ChatGPT

    Osobiście przy GM użyłem go raz do systemu kolizji (prosiłem go o przerobienie istniejącego kodu z dodatkowymi warunkami) i udało mu się, a danych wejściowych miał dosyć mało. Później wprowadzili move_and_collide i wszystko poszło na marne 🤣 Natomiast bardzo często używałem go w pracy do tworzenia skryptów w google sheets (apps script), które później można użyć do obrabiania danych czy jakichś tam spraw organizacyjnych. Jak ktoś ma zamiar używać tego częściej to moje spostrzeżenia są takie: Bot będzie starał się stworzyć kod dosłownie tak, jak mu to napisaliście. Jeśli zastosowaliście jakieś skróty myślowe, to będzie się to rozjeżdżać z rzeczywistością. Najlepiej rozpisać mu wszystko w krokach z jak największą ilością danych, żeby rezultat był zbliżony do tego co chcecie osiągnąć. Nie raz widziałem na Twitterze czy wręcz artykuły na stronach krzyczące, że głupi bot nie robi tego co sobie ktoś wymyślił, więc się z nim schowajcie bo żaden z niego pożytek. No tak, tylko nikomu nie przyszło do głowy, że on nie jest od interpretacji myśli, tylko tego co mu człowiek literkami napisał na wejściu. Często pomaga pisanie do niego wymieniając konkretne działania od myślników albo pisanie 1 by 1. Najpierw prosimy go o coś ogólnego/pierwszego. Jak się uda wygenerować dobry kod i działa to lecimy dalej. Nie zawsze radzi sobie ze zrobieniem wszystkiego na raz, ale to raczej kwestia tego o czym pisałem powyżej. On interpretuje tylko tekst, nie nasze zamiary. Najprawdopodobniej bot będzie używał najprostszych metod na osiągnięcie celu, co w przypadku takiego apps script odbija się na wydajności. Można prosić go o optymalizowanie danego rozwiązania, ale nie zawsze się to sprawdza bo on będzie próbował optymalizować to co już ma, a nie stosować alternatywne rozwiązania. Przykładowo: mamy 1000 wierszy po kilka kolumn z danymi i chcemy je przerobić. Jeśli napiszemy tak wprost do bota, to będzie budował kod tak, żeby operować na wierszach i kolumnach i powtarzać dane akcje na arkuszu. Nie przyjdzie mu do głowy, że arraye będą szybsze i lepiej jest dane zapisać do arraya, obrobić je tam i później wypluć rezultat. Pomijając, że samo działanie na arkuszach jest wolne, to po 400 wierszach drastycznie spada prędkość pracy skryptów. Bot tego nie wie, więc warto sugerować mu korzystanie z arraya w takich sytuacjach.
    1 punkt
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+01:00
×
×
  • Dodaj nową pozycję...