Skocz do zawartości

Jakim

Użytkownicy
 • Zawartość

  1113
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Zawartość dodana przez Jakim

 1. Rise the Clouds

  Dla większej dynamiki można by dorzucić parę głębszych wyciszeń i od czasu do czasu pozmieniać coś w strukturze akordow ;).
 2. Techniczne sprawy muzyki do gier

  Zwykle stosuję zasadę, że renderuję wszystko w najlepszej jakości (najlepiej bezstratnie: WAV/FLAC). Od drugiej strony zależy, z jaką kompresją wyląduje plik audio w grze. Twój DAW powinien także mieć taką możliwość eksportu.
 3. Czy kat A, czy B jest bliżej konta C?

  By określić "bliskość" kąta C do kąta A, musisz zbadać wartość bezwzględną różnicy między kątami C - A. Jeżeli wpada do przedziału od 0 (włącznie) do 90 stopni (wyłącznie), to C i A są "blisko". Jeżeli miara |C - A| jest natomiast większa od 90 stopni, bliżej jest do B. Uwaga! Różnica między kątami powinna być wielkością z przedziału (-180°, 180°].
 4. Czy kat A, czy B jest bliżej konta C?

  Żeby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba wiedzieć, w jakiej relacji jest kąt C do reszty i co rozumiesz poprzez "kąt C jest bliżej kąta A". Chodzi Ci o miarę kąta?
 5. Krabonszcz

  Nikasso
 6. Krabonszcz

  Coraz bardziej dopieszczone te artworki, podoba mnie się.
 7. Klimacik jest, natomiast ogólnie mam dwa zastrzeżenia: melodie miejscami wydają się trochę randomowe (nie utrzymują napięcia), w pewnych miejscach robi się chaos (natłok wielu instrumentów), niektóre instrumenty walczą w spektrum o dominację. Do gry spoko!
 8. Sympatyczne, mnie się podoba :).
 9. Jakiej muzy sluchasz w tym momencie?

  Właśnie tak, właśnie nie. Bum sialalala.
 10. Jeżeli tylko nie będzie mieć ważniejszych eventów, wpadnę, nawet jeżeli to będzie w Szczecinie (z Katowic się trochę jedzie). Przy okazji, ktoś ze Śląska się wybiera?
 11. Kompilacja pod androida nie działa

  Z tego, co zaobserwowałem, wiele osób męczy się z Android Studio (w tym ja), zamiast tego używam starego SDK Managera: http://dl.google.com/android/android-sdk_r23.0.2-windows.zip i wszystko się kompiluje.
 12. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Nie pociąga mnie estetyka lwa_leona (tego rodzaju) i po prostu uważam, abstrahując od personalnych asocjacji, że taki obrazek jest po prostu nieadekwatny w tym miejscu i w tym kontekście. tę bezsensowną dyskusję ;) DOWN: Chill out, ziom.
 13. Tytuł: Marbles Gatunek: Logiczno-zręcznościowa Autor: Jakim Grafika: strzelec Dźwięk: Jakim (prowizoryczne) Muzyka: Jakim (prowizoryczna) Opis: Marbles to klon starej gry logiczno-zręcznościowej z 1991 roku pod tytułem , której celem jest umieszczenie w każdym kole czterech kul tego samego koloru. Kulki poruszają się po specjalnych szynach, natrafiając również na różne obiekty takie jak: teleporty, strzałki wymuszające ruch w określonym kierunku czy blokery przepuszczające kulki wybranego koloru. Każda kulka rozpoczyna swój ruch z głównej szyny, z której dostaje się do koła. Grę utrudnia fakt, że po szynach mogą poruszać się maksymalnie cztery kulki, a czas na wpuszczenie kulki z głównej szyny jest ściśle ograniczony. Czasem zdarza się, jak na załączonym obrazku, że na planszy usunięte mogą zostać tylko kulki określonego koloru albo kulki w określonym układzie. Lewym przyciskiem wypuszczamy kulę z koła, prawym - obracamy koło o 90 stopni. Zrzuty ekranu: Online: jakim.itch.io Uwagi: game_end() zawiesza grę, także po przegranej lub przejściu gra się zwyczajnie zamrozi. Klawiszem page down możemy pominąć poziom (dla leniwych).
 14. Marbles

  Ad 1. Hm, to musisz zmniejszyć w przeglądarce okienko gry (CTRL oraz minus na chrumie). Ad 2. Masz rację, za mało widoczne jest ta zmiana, spróbuję to jakoś podkoloryzować i zaznaczyć bardziej. Ad 3. Bo na razie są tylko trzy poziomy testowe ;). Z niewiadomych mi przyczyn HTML5 zawiesza się przy innych obiektach jak teleporty, a czwarty poziom zawiera jeden z takich obiektów (naprawię to na dniach). Ad 4. Macie pomysł, czym zastąpić prawy przycisk myszy na Androidzie?
 15. Cześć wszystkim! Użytkownicy zapałek zapewne kojarzą zagadkę polegającą na przestawieniu jednej zapałki tak, aby z niepoprawnego równania utworzyć poprawną równość: Chcesz pochwalić się znajomym swoją umiejętnością rozwiązywania takich zagadek lub może sam chcesz ułożyć tego rodzaju łamigłówkę, ale nie chce ci się myśleć? Teraz możesz tego dokonać z pomocą CYFROWYCH ZAPAŁEK! Sterowanie (prowizoryczne): spacja - wybierz liczbę dodawanych liczb, home - losuj, end - losuj liczby, control - pokazuj rozwiązania, enter - tryb edycji, tab - przeskocz do kolejnej cyfry, shift - przeskocz do kolejnego znaku, 0..9 - wstaw liczbę, + i -* - wstaw znak. Można używać myszki: lewy przycisk myszy ustawia zapałkę, prawy - zabiera. Aplikacja nie umożliwia przestawiania zapałek cyfr na znak odejmowania i vice versa. DOWNLOAD (2 MB): zapalki.zip ONLINE (itch.io): jakim.itch.io * - to jedyne, co widzę!
 16. Cyfrowe zapałki

  Dla ludzi, którym nie chce się niczego ściągać na dysk (i słusznie!): https://jakim.itch.io/digital-matches
 17. Cyfrowe zapałki

  Już dodaję opcję ukrywania rozwiązania! EDIT: oczywiście, że nie ma wiele do roboty; mnie się po prostu nudziło ;).
 18. Cyfrowe zapałki

  Tak, totalnym randomem. No, pseudorandomem. Kliknij END, by wylosować sensowniejszy układ.
 19. Jakiej muzy sluchasz w tym momencie?

  Tango LSO KOWER
 20. Nerdowskie Suchary!

  Nieśmieszne, przecież wszystko się zgadza.
 21. Moje zdanie znasz :thumbsup:
 22. Witam. Pomyślałem sobie, że nie będę 'gorszy' i też zaprezentuję swoją twórczość ;). http://www.jakim.ovh.org/player/ (ew. tu) Tutaj znajdują się według mnie najlepsze moje kawałki stworzone w przeciągu (ho, ho, jak ten czas szybko leci ;]) dwóch lat - a więc będące na różnych poziomach 'zaawansowania' ;). Melodie są grane w przeróżnych stylach - od elektroniki przez chiptune aż po np. jazz/blues. Oryginalny format to oczywiście XM/MOD i S3M (moduły zajmują od czasami 5KB do maksymalnie 1MB [czyli mniej od mp3]), jeśli ktoś ma dobry odtwarzacz do nich (np. ModPlugTracker/Player, XMPlay), może zajrzeć na stronę modules.pl lub jakim.ovh.org i stamtąd ściągnąć te moduły. Pozdrawiam, Jakim.
 23. Moja twórczość

  Jakim idzie w mikrotonalne eksperymenty. Poza tym: techno.
 24. LastFM statystyki roku

  http://www.last.fm/user/Trackman068/listening-report/year Spadek formy.
 25. Moja twórczość. Podejmę zlecenie.

  Przyzwoite! :) Podoba mi się przegląd z Twojego soundclouda. Chociaż miejscami czasami te filmscore'y są generyczne.
×