Skocz do zawartości

Jakie mam prawa do korzystania z grafiki z Shining Soul II?


I am Żyd and Lewak

Rekomendowane odpowiedzi

Prawa autorskie są prawami autorskimi. Iliadę napisał Homer i chociaż minęło już parę tysięcy lat to wciąż on ma prawa autorskie

Kto jak kto ale Ty gnysek? Takie głupoty wypisywać? Prawa autorskie wygasają po 50 latach. Jeśli autor dalej czerpie korzyści, z dzieła może prawo do niego przedłużyć. Prawa autorskie się dziedziczy. Jeśli autor dzieła umarł i nie ma krewnych, to nawet po 5 miesiącach jego dzieło jest ogólnie darmowe. Za Iliadę płacisz wydawnictwu za książkę, a nie za treść. Możesz też legalnie ściągnąć wszystkie utwory muzyki klasycznej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat mi powiedział o takiej stronce, gdzie można sprawdzić czy to co robię jest legalne. Jeśli tak dają ci taki obrazek, który wieszasz na swojej stronie i nie trzeba się niczym martwić. Chyba że się złamie zasady = (dostanie się za grę kasę)

 

Napiszę później jaka to była bo mój brat wraca o 21:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło wikipedia: Np. w Polsce prawa autorskie do programu komputerowego wygasają po upływie 70 lat od śmierci autora, jeśli on osobiście upowszechniał program, lub 70 lat od daty pierwszego rozpowszechniania, jeśli program był rozpowszechniany przez inną osobę lub firmę.

 

Link: Touch my talala

 

To jeżeli chodzi o abandonware :) Słyszałem o tym, ale osobiście sam się zastanawiałem jak to jest dokładnie z tym starzeniem się oprogramowania, a prawem.

Nie wiem czy to co tu piszą, to rzeczywiście prawda, ale warto zerknąć na całą treść.

 

Swoją drogą, na abandonia.com fajne gierki można znaleźć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wiele z tych programów, a szczególnie gier, nadal jest chętnie używanych, powstały w Internecie miejsca pozwalające je uzyskać. W stosunku do prawa większości państw jest to nielegalne, ponieważ jeszcze żaden program komputerowy nie jest tak stary, żeby wygasły jego majątkowe prawa autorskie[1]. Jednak ponieważ część firm już nie istnieje, a innym nie zależy na ochronie praw do tych konkretnych programów, to administratorzy takich serwerów mogą się spodziewać, że nie będą ścigani.

 

Czyli to jest na zasadzie, nielegalne, ale bezpieczne :P bo firma która już nie istnieje, albo zmarła osoba nie będzie kogoś ścigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Tak, ale jakbyś zrobił adaptację gry, i by się zrobiło o niej głośno, oraz by poleciała duża kasa

Not gonna happen in this case :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Ale co, myślisz że odświeżona stara gra nie ma szansy na ponowny sukces?

Miałem na myśli wypadek, w którym "twórcą" tej odświeżonej gry jest autor tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...