Skocz do zawartości

Moje biciki


Ludzix

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 178
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administratorzy

 

Za ostrze przejście chórku z jednego dźwięku w drugi - prawdziwy człowiek nie przejdzie w ułamek sekundy o kilka dźwięków i potrzebuje czasem wziąść powietrze, zatem pomiędzy kolejnymi dźwiękami powinna być jakaś przerwa na zasadzie lekkiego wyciszenia samej końcówki, aczkolwiek jak ktoś się nie zna na muzyce, to nie zauważy :P

 

Nie mniej jednak kawałki jak najbardziej dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wagi to strzeliles gafe :P 1,4 MB :P
14GB zajmuje paczka sampli, na których było to robione, słychać ją też w muzyce z Magi =)

 

prawdziwy człowiek nie przejdzie w ułamek sekundy o kilka dźwięków
W każdym razie bez wyszkolenia :> Ja przyczepiłbym się raczej tego, że czasem spółgłoski brzmią równocześnie z samogłoskami, ale to z kolei jest skutkiem pogłosu pomieszczenia, w których były nagrywane szample ^_^

 

Yay ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

nawet z wyszkoleniem - tym różnimy się od pianina :P Jeśli oglądałeś Piąty Element, to ta niebieska dama jest świetnym przykładem tego o czym mówię. Na początku jest to normalny ludzki śpiew, a na sam koniec wyraźnie słychać, że jest to syntezator i przejścia pomiędzy dźwiękami są sztuczne - człowiek nie jest w stanie tego wykonać: http://pl.youtube.com/watch?v=EuDOlPaLnVw

wspomniany efekt niemożliwy do wykonania bez komputera zaczyna się chwilę przed czwartą minutą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam, nawet nauczyłem się tej partii na pamięć :) Mimo wszystko jest to możliwe (choć nie mówię, że w tym przypadku, też to zauważyłem ^^ - o ile tak szybko popylać się nie da, przy wolniejszym tempie już spokojnie można) i elo ;x

 

//edit: właściwie to trochę po czwartej minucie. Wcześniej też śpiewała sama :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zwróciłem uwage na ten temat XD

Za ostrze przejście chórku z jednego dźwięku w drugi - prawdziwy człowiek nie przejdzie w ułamek sekundy o kilka dźwięków i potrzebuje czasem wziąść powietrze
Chyba nie śpiewałeś w chórze, cały chór nie spiewa równoczesnie, własnie dlatego aby nie było słychać nabierania powietrza i gwałtownego przechodzenia z dźwięków na dźwieki. Chociaz masz racje że spiewane dźwięki powinny się przyciszać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

 

Coraz lepiej ci to idzie, fajny klimacik mają te utwory - mam nadzieję, że ktoś je gdzieś wykorzystuje bo szkoda takich dobrych kawałków, żeby się marnowały.

 

Btw. powiedz mi, gdzie mogę pobrać jakieś fajne sample, bo te co są w FLstudio jakoś mnie nie satysfakcjonują (no, może te z Sytrusa są dobre, ale tam to sie trzeba bawić), najbardziej mi zależy na instrumentach smyczkowych, pianie/fortepianie i ew. reszcie symfonicznych. Jak będzie tego za dużo, to na PW mi wyślij, co by nie spamować tu niepotrzebnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gnysek: Dobre, mało ważące pianinko masz tu:

http://www.pianoteq.com/ ;)

A tu kilka innych instrumentów:

http://www.syntheway.net/

 

wszystko powyżej to oscylatory :)

Najlepiej mieć jakiś soundbank, lub paczkę sampli paro-gigowych ale takie rzeczy to już grubo płatne :)

hehe, zresztą jak powyższe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamte dwa utworki były do gry Badyla :) Co do sampli, używam już wyłącznie parogigowych paczek ;x Możesz skorzystać z sampleswap.org :)

 

http://www.box.net/shared/sav8zm3bq2 - testowanie pierwszej płytki nowej orkiestry, która (płyta) zawiera cienkie stringi*. Tradycyjnie pod koniec wszystkie patterny osobno =)

 

*) wysoko strojone instrumenty strunowe XD~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Phariseus dobrze gada :) Zastanawiałem się czy by tu czasami nie poprosić Ludzix'a o stworzenie soundtracków do mojej gry, bo idzie mu z tym naprawde dobrze, a ja sam nie mam czasu i weny twórczej, w dodatku musiałbym pościągać parę giga nowych sampli bo muzyka która by mi pasowała (i póki co jej używam) jest z FF XII :) ale na razie poczekam, bo muszę jeszcze trochę popracować nad ChronoSwordem :D

 

BTW: Parabole myks to twoje ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...