Skocz do zawartości

Komputer


Szymek

Rekomendowane odpowiedzi

Wow, Marek! Co za szczegóły!

 

Zależy. Jeśli nie będziesz na nim grał w super mega hity to wg mnie lepiej kupić laptopa. Jak chcesz sobie zrobić centrum multimedialne to zwykły PC. Warto też wspomnieć, że jeśli chodzi o wymianę części czy rozbudową to posiadacz laptopa może mieć problemy.

 

Po za tym, ja akurat cenię sobie wygodę więc dla mnie laptop z procesorem dwu rdzeniowym to cudo.

 

Pozdrawiam, mroow. :cat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dość często w ruchu, ale też jest to że stacjonarny za tą cenę możesz dostać lepszy.

Co do funduszy to nie za drogi bo nie chcę taty zbyt naciągać bo w aktualnej chwili ma dużo innych ważniejszych wydatków tzn. tak do 3 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Z monitorem czy bez?

 

Bez monitora w proline.pl:

 

płyta główna: EVGA nForce 650i Ultra - 339zł

procesor: Intel Core 2 Duo E6420 2.13 GHz 4MB cache s. 775 Box - 669zł

obudowa plus zasilacz: Midi ATX Tracer TRO-442 Luster 4life HF 450 W - 189zł

ramy: Patriot DDR2 Dual Chanel 2GB 800 - 295zł

dysk twardy: Samsung 200GB 8MB SP2004C SATA-2 - 189zł

karta graficzna: Galaxy GF 8800GTS 320MB DDR3 320Bit PCI-E - 1065zł

nagrywarka dvd: LiteOn DVDRW+- LH-18A1H LS OEM White - 105zł

klawiatura + mysz (bezprzewodowe): Logitech 967741-0100 Zestaw Oem Deluxe 650 Cordless Desktop - 89zł

Złożenie komputera - 5 dni roboczych - 30zł

razem: 2970zł

 

ps. Dupowate zasilacze... Nie wiem czy to wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranmus@ mała modyfikacja :)

 

płyta główna: ASUS P5N-E SLI nF650i S775 - 405zł (płyta to nie może być byle złom ;) )

procesor: Intel Core 2 Duo E4300 1.86@3,60 GHz 2MB cache s. 775 Box - 379zł

zasilacz: CHIEFTEC 500W CFT-500A - 289zł (nie ma co na nim oszczędzać ! )

ramy: Patriot DDR2 Dual Chanel 2GB 800 - 295zł

dysk twardy: Samsung 200GB 8MB SP2004C SATA-2 - 189zł

karta graficzna: IN3D 8600GT 256MB GDDR3 1.0ns 620/1800 549,00 zł (styknie mu! i też dx10 vs4.0 )

nagrywarka dvd: LiteOn DVDRW+- LH-18A1H LS OEM White - 105zł

klawiatura + mysz (bezprzewodowe): Logitech 967741-0100 Zestaw Oem Deluxe 650 Cordless Desktop - 89zł

Złożenie komputera - 5 dni roboczych - 30zł

razem: 2330zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ... 400W. Do tego zestawu co przedstawiłem powinna iść jakaś markowa 500 watówka.

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: pogrzało cię??? Ja mam : 2 wiatraczki w obudowie, 3x dysk (40,120,250), Asrock 939Dual-Vsta, 8600gt, Nagrywarka DVD, Jeszcze jedno DVD, 3 kości ramu i ssie tylko 330W (w skokach ) :/ a do tego amacrox ma max 450 tylko zalecane jest 400

 

Przypomne ze amacrox zajął 3 miejsce w testach zasilaczy do 300 zł

 

EDIT: Amacrox to nie markówka??? LOL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymek, co do lapków, to patrz na Asusy, Acery i Delle bez Windowsa w zestawie bo wychodzą ok. 1000zł taniej. Najlepiej jak będzie miał kartę grafiki z akceleratorem, jakiegoś 128MB ATI lub nVidię, do tego dysk to jaki tam lubisz, starczy ci pewnie ze 120GB, a procesor jakiś dwurdzeniowy Intel Centrino ;p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim osobistym zdaniem jest to najlepsza karta do 600zł :) ja będę ją kupował prawdopodobnie do:

 

Intel Core 3 Quatro

ASUS STRIKER EXTREME SLI NF680i s775

GeForce 8600GTS

CHIEFTEC 500W

Seagate 500GB ST3500630AS

OCZ 2x1GB DDRII 800 Platinum CL4

Samsung 193P (Już mam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: pogrzało cię??? Ja mam : 2 wiatraczki w obudowie, 3x dysk (40,120,250), Asrock 939Dual-Vsta, 8600gt, Nagrywarka DVD, Jeszcze jedno DVD, 3 kości ramu i ssie tylko 330W (w skokach ) :/ a do tego amacrox ma max 450 tylko zalecane jest 400

 

Przypomne ze amacrox zajął 3 miejsce w testach zasilaczy do 300 zł

 

EDIT: Amacrox to nie markówka??? LOL

Nie, to ciebie pogrzało. :]

 

Czy ja napisałem, że amacrox to nie markówka (tak czy siak raczej druga liga)?

 

A po drugie, to ty koleś masz ZNACZNIE słabszą kartę grafiki od tej co podałem. Dyski twarde i ramy nie zżerają tyle prądu. Poza tym chyba nie wiesz, że na zasilaczu powinien być znaczny zapas mocy. Jego nie kupuje się na styk, zwłaszcza, że moc maksymalna nie zawsze jest zgodna ze specyfikacją podaną w ofercie. Co mi po takim zasilaczu, który działa ładnie, ale szybciej się zużywa, bo ma spore obciążenie. Ja bym się bał o swój komputer. Sam mam zasilacz 480 watowy, a komputer zżera maks. na oko 250 watów. Poza tym jaki masz procesor na tym 939? Jeden czy dwa rdzenie. Wyższy niż 3800+ czy niższy (bo od 3800+ w górę TDP jest wyższe)? No i obciążenie typu chodzące 3 twarde dyski i 2 napędy optyczne prawie w ogóle ci się nie zdarzają, czego nie można powiedzieć o procesorze + karcie graficznej na maksa.

 

Zobacz na eXcLiFe, on czuje zasilaczowego blues'a. :)

 

Ranmus@ mała modyfikacja smile.gif

Zbeszcześciłeś ułożony przeze mnie zestaw. :P

1) Zmieniłeś 8800GTS na 8600GT :/. Kwota miała być do 3000zł, więc co sobie ma żałować? Będzie miał znacznie większe szanse pogrania w gry 3D na DX10. :P

2) Wcisnąłeś mu płytę z SLI. A nie było takiej tylko że bez tego? Zawsze to jakaś oszczędnośc i założe się, że nie nigdy dokupi drugiej karty. Poza tym tamta EVGA złomem nie jest. To całkiem dobra płyta, ale rzeczywiście nie do kręcenia.

3) Procesor. No dobra, może i ciekawy wybór, ale nie dla mnie. W sumie szymek i tak nie będzie korzystać z wirtualizacji i innych pro technologii, których tenże procesor nie posiada względem 6x00. Czytałem ostatnio, że nowe rewizje mogę już nie być tak podatne na podkręcanie, ale nie wiem jak to jest z 4x00. Jesteś pewien, że go wykręci do 3.6ghz na box'owym chłodzeniu?

4) Co do zasilacza, to się zgadzam. Właśnie planowałem wcisnąć tego Chieftec'a, ale budżet zaczął przekraczać 3000zł.

 

Ogólnie mówiąc nastawiłeś sprzęt na podkręcanie, ale ja nie wiem czy Szymek będzie się chciał w coś takiego bawić. Jednak zmiany karty graficznej nie mogę przeboleć. :P

 

 

ps. Ten Intel Core 3 Quatro, to co to ma być? :| Ten czterordzeniowec, co w lipcu będzie chodził po 200-220$?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Supavader:

One różnią się tylko systemem który jest na starcie. Czasami warto trochę podowiadywać się w różnych źródłach o różnicach technicznych i cenowych sprzętu, bo zazwyczaj najwięcej w takich komputerach kosztuje Windows, a gdy kupujemy sprzęt bez niego to wychodzi od 500-1100zł taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranmus@

No dobra niech będzie już ten 8800GTS :P Zostawiłem mały zapas gotówki na takie zmiany ;)

 

Tak ten ten :P

On będzie w lipcu, a ja już mam do niego dostęp ;) i to nie za 200-220$ tylko za 400 - 500zł xD

Zobaczymy co ten procesorek potrafi :) myślę że będę z niego zadowolony :P

Co do zasilaczy to jestem tego samego zdania ! Nie ma co przeciążać zasilacza ! Jedna głupia wada zasilacza i już nie mamy całego kompa ! Dlatego kupuje tylko CHIEFTEC jak dla mnie mają najlepsze zabezpieczenia przeciw napięciowe :)

 

EDIT

Po pierwsze ram pociągnie ci max 4W ! po drugie zapas 70-90W zda się psu na budę jak mu cały zasilacz eksploduje z kompem włącznie ! po trzecie 10-15W różnicy na rdzeniu chciałeś powiedzieć i to podczas odpoczynku, a paca, a pamięci to co ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

TO jak tak już o kompach gadacie, to mi powiedzcie, co byście tutaj zmienili:

 

proc: AMD Athlon 64x2 4200+ box

płyta: ASUS M2n-E SLI nForce500

ram: DDR II 2x1gb PC800 CL4 Geil Ultrta

hdd: Seagate 250gb (16mb)

grafa: Gigabyte GF 8500 GT 256mb

nap: LiteOn LH-20A1S (podobno liteony są wadliwe?)

zasilacz: TACENS radix 410 W

monitorek: LCD 17" Asus MM17DE-B

 

całość 2514 złotych (w tym obudowa, klaw, i mysz których nie wypisałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gnysek@ LiteOn nie są wadliwe ! To LG są beznadziejne ! nie ma gorszych napędów niż LG !

a U Ciebie to karta do zmiany ;) ponieważ Ci osłabi całego koma chyba że nie będziesz grał w nowsze gry to oki :) i zasilacz to jednak oczywiście CHIEFTEC 500W minimalnie ! Pamięci to racze OCZ bym wolał są dużo wydajniejsze :) co do płyty to nie znam nForce500 więc Ci nie powiem co jest ten chipset wart ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

no ja myslałem o innej karcie, ale koleś w sklepie powiedział, że ta będzie lepsza.

wcześniej miałem tą:

Asus GeForce 7600GS Silent 256MB DDRII

a myślałem także o tej: Asus Geforce 7600GS TOP Silent 512MB DDRII

 

to polećcie coś, ale tak aby mi cena nie wzrosła więcej jak o 50-100 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

no własnie, jezeli chodzi o części to jestem do tyłu, troche nie kumam dlaczego mniej pamięci a lepiej, no ale dobra :P

tylko powiedz wtedy jaką lepszą jeszcze mozna by wziaść za niedużą kasę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonałym przykładem może być Radeon X1650 512Mb To jest totalna porażka jeśli chodzi o karty graficzne gorszego złoma za tą cenę nie widziałem !

Przede wszystkim chodzi o konstrukcje rdzenia karty, (GPU) jak jest skonstruowany, jak są podzielone kolejne procesy / rejestry jak jest wykorzystana jego mobilność itd...

 

EDIT

Po raz kolejny polecam http://www.allegro.pl/item206405177_galaxy...dx10_gw_fv.html :)

Tym razem chodzi tu o szybkość pamięci i dobre wykonanie rdzenia :) wydaje mi się że jest do dobry wybór jeśli chodzi o cena/jakość

 

EDIT 2

Tylko znów ja jestem w tyle jeśli chodzi o "jednostki Vertex Shader zunifikowane " xD ale myślę że będzie git ;)

 

http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://...onX1650Pro.html - Radeon X1650

oraz

http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://...abyte_8600.html - Geforce 8600GT / GTS

 

PS. NIE KUPUJ 8500GT !! Zobacz sobie dlaczego -> http://www.gph.benchmark.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...