Skocz do zawartości

Komputer


Szymek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy

dobra, ważne żeby mi wiesmin poszedł, mam nadzieje że nawet jeżeli na min. to będzie działał :P A przynajmniej Fotoszopa już mi tak nie będzie cięła

pozatym przesiadka z GFX4 MX 64mb i athlona 1700+, to i tak będzie szok dla mnie, dodając fakt że monitor też większy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mam tą kartę to się wypowiem - Karta pociągnie nawet połowę najnowszych gier na fullu (oczywiście jeśli reszta podzespołów jest na poziomie). Oczywiście mówie o 8600gt od galaxy. Jedyna wada to to że często pojawiają się egzemplarze które piszczą (tak jak mój - raz go wymieniłem, już mi się nie chce :P)

 

EDIT- 1 kośc ciągnie ok. 7W!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszczenie to najprawdopodobniej wywołuje przetwornica wysokiej częstotliwości (troszkę kleju i po sprawie ale gwarancja papa :P ) lub tak jak w moim przypadku jest to zasilacz który przy większych obciążeniach poprostu wydaje z siebie dźwięki :)

 

EDIT

Raz zależy jaka dwa to jest różnica nieznacząca ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

i podaj cenę. te do 2500 (bo ja takich szukałem), to praktycznie się niewiele różnią, tylko ram i dyski się zmieniają, karty mają wszystkie radeony 1100 (takie do 224 mb dynamicznie z ramu), tylko nie patrz na celerony, bo podobno słabe procesory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się ale Ty masz chyba downa Po co za to przepłacać 10x jak można mieć to samo za pół ceny ? Ps. A Ty się nie nadajesz do sr*nia i jak pasuje Ci ? Laptopy też są dobre do gier tylko trzeba wiedzieć co kupić

Byłem na wykładzie Intela w Jeleniej Górze i nawet tam gościu trąbił o tym, że zintegrowana karta grafiki nie nadaje się do grania w najnowsze tytuły (czyt. te z 2006 roku i nowsze). Podałem specyfikacje będącą najodpowiedniejszą dla nadchodzących systemów operacyjnych (vide Windows codenamed Seven), obecnej już Visty, gier z DirectX 10 i 10.1. GeForce 8800 Ultra w tym momencie jest najlepszą kartą graficzną na rynku (ew. polecam nieco tańszą i gorszą kartę AMD/ATI Radeon X2900XT). Wyżej podana przeze mnie specyfikacja ma wystarczyć na najbliższe lata, pozwalając cieszyć się technologiami tj. Shader Model 4.0.

Ale żeby takie rzeczy wiedzieć trzeba czytać :F

BTW Nie mam downa, i nie obrażam się; są dzieci, które się nie znają na rzeczy i tylko wyzywać umieją :/

 

PS W przypadku płyty głównej, dokładniej karty zintegrowanej (jeżeli wybierzesz zintegrowaną) trzeba wybrać model do zastosowań nie-biurowych, czyli GMA X3000 (nie GMA 3000!!!) - inaczej będziesz mógł grać tylko w Tibie, a i to wątpie.

 

______________________________________

POST 2:

______________________________________

 

W jeżeli oczekujesz specyfikacji za niższą cenę to polecam:

 

Core 2 Duo E6350 (Exx50 wychodzą w 3 kwartale tego roku) lub E4350(gorszy, ale tańszy, polecam zastosować overclocking na nim)

1GB RAM-u (to absolutne minimum w tej chwili, dla Visty, musisz się szykować na użycie ReadyBoost (z pendrive 1GB)

GeForce 8500 (najtańsza karta graficzna obsługująca DX10 - koszt 350-400zł > bardzo tania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Byłem na wykładzie Intela w Jeleniej Górze i nawet tam gościu trąbił o tym, że zintegrowana karta grafiki nie nadaje się do grania w najnowsze tytuły (czyt. te z 2006 roku i nowsze).

No i dobrze powiedział, tylko że jego wypowiedź odnosiła się do produktów intela, bo oni z kartami graficznymi są daleko za nvidia i amd. "gaming laptopy" to takie, które mają mocne geforce'y i radeony, a nie gma/unichrome/sis czy inne badziewia. Niestety są to drogie zabawki, nie dla typowego Polaka. Przykładowe ceny markowych laptopów do gier:

http://www.alienware.com/product_pages/not...ll_default.aspx Za taką cenę bałbym się wychodzić z laptopem na miasto, więc już lepiej kupić stacjonarny. ;)

 

W Polsce ciężko coś dostać dobrego za przyzwoitą cenę. Granie na laptopie polecam zacząć od minimum Geforce 7600 go (uciągnie spokojnie aktualne gry na średnio - niskich detalach). Przykładowy laptop za 2789zł:

http://allegro.pl/item207536507_coreduo_t2...7600_fv_gw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na wykładzie Intela w Jeleniej Górze i nawet tam gościu trąbił o tym, że zintegrowana karta grafiki nie nadaje się do grania w najnowsze tytuły (czyt. te z 2006 roku i nowsze).

 

 

Ale żeby takie rzeczy wiedzieć trzeba czytać :F

 

 

GeForce 8500 (najtańsza karta graficzna obsługująca DX10 - koszt 350-400zł > bardzo tania)

I co TeoTN ?? Ja nie mówiłem że to muszą być intele ! Sam nie wiedziałem dokładnie jakie to modele laptopów a Ranmus potwierdza moją tezę (Chała Ci za to ;) )

 

I nie wyjeżdżaj mi tu z byle czym jakimiś GMA co się do niczego nie nadają (Typowo biurowa karta) czy GeForce 8500 ( Syf na całej linii !)

 

"Ale żeby takie rzeczy wiedzieć trzeba czytać :F widać kolega nie wie nic o GF8500 ani innych kartach do laptopów!

Ja już polecam droższego 8600 iż na nim można w coś pograć a przy 8500 skończy się tylko na marzeniach !

 

GeForce 8500 (najtańsza karta graficzna obsługująca DX10 - koszt 350-400zł > bardzo tania

bardzo tania bardzo badziewna !

EDIT

Ps od tego GF8500 lepszy już jesz mój Radeon X800 GTO2 co z tego że nie ma DX10 i VS4 Skoro jego wydajność jest o wiele większa niż w 8500 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps od tego GF8500 lepszy już jesz mój Radeon X800 GTO2 co z tego że nie ma DX10 i VS4 Skoro jego wydajność jest o wiele większa niż w 8500 !

Khem.. napisz coś takiego do jakiegoś czasopisma, np. do CD-A, będę miał z czego się pośmiać.

Człowieku!!! DX10 jest przyszłością!! Co z tego, że >>>WYDAJE CI SIĘ<<< że Radeon jest szybszy!? testowałem kilkoma benchmarkami, ten model, bo akurat mój kuzyn go kupił. Porównując wyniki z opublikowanymi innymi, Radeonkami i jemu podobnemu chłamowi, można dostać ataku ze śmiechu.

Radeon X800 szybszy od GF8500 !? To żeś chłopie dowalił.

 

Powiedz mi taką rzecz: Czy na kompie z twoim ukochanym Radeonem odpalisz Vistę Ultimate? Nie. A w niedalekiej przyszłości zagrasz w Crysis`a?? Nie. A inne tytuły, skoro wydawcy korzystają zawsze z najnowszych technologii??? (Nie licząc gówien wydawanych od razu za, powiedzmy, 20zł) TEŻ NIE.

A nowy Windows z premierą na 2009 rok??? Khem... może byś go najwyżej zainstalował w podstawowej wersji, a i to wątpie, bo skoro nie długo pojawi się DX 10.1 to do 2009 nadejdzie DX11, a o DX9 nikt już nie będzie myślał.

 

Oczywiście alternatywą jest Linux (Nowy OpenGL, też jakieś wymagania będzie miał), Mario i inne gry z grafiką gorszą niż w GM. Cóż postęp to postęp.

 

(Tak przy okazji: Karty graficzne polecam takie (ułożone według ceny i jakości):

1. GeForce 8800 Ultra

2. AMD/ATI Radeon X2900XT

3. GF 8600

4. GF 8500

 

PS oczywiście nigdy nie polegaj na standardowych systamach chłodzenia. Dokupienie czegoś za 100-200 zł do chłodzonka to niemal obowiązek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha człowieku pomyśl może o tym że radeona tego kupiłem niemal 2 lata temu xD i za niedługo będę miał nowe karty na SLI! wiec nie masz tu nic do gadania !

Jak dla mnie system operacyjny nie powinien mieć większych wymagań niż PIII 600MHz 64mb ram i karty 2Mb bez żadnych technologi !!

Zacznijmy od tego że każdy to nowy system zżera nam coraz więcej zasobów za nie długo będzie tak że 70% wymagań dla danego programu / gry będzie przeznaczonych dla systemu ! A to GŁUPOTA JAK SKU*****N!

Po za tym jakiś koleś z microgówna powiedział że "W coraz to nowszych systemach specjalnie zwalnialiśmy aplikacje korzystających z naszych systemów. Tylko nasze programy działały prawidłowo. W najbliższym czasie powstanie system który zmniejszy wymagania przeszło o 20%!"

Nie pamiętam dokładnie tej wypowiedzi ale brzmiała + - tak :)

A mowa tu o Windows For Game który miał niby powstać 18miesięcy po Viśta wio...

 

Ps. Ten nowy system co powstanie w 2009 roku to ja podziękuję za coś co mi będzie żarło 70% procesora przy włączonym WinAmp'ie i niczym więcej !! Po mimo iż będe miał już nie długo Core 3 Quatro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

o powiedział co wiedział.

jak chcesz chodzić z kompem, to kup sobie malucha za 100 złotych i wtedy masz w pełni mobilnego kompa :D

i nie gadać że 8500 zła grafika bo ja ją biorę :P taki limit cenowy i tyle, a z monitorem za 2500 ciężko kupić coś extra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLI nie jest osiągiem pojedynczej karty :/

Wsadze sobie 2x GF8500 i mam tez lepiej...

 

@Ranmus: Wyniki serii GF 8xxx w DX9 (starsze gry) są MINIMALNIE niższe od poprzedniczek, to jest kwestia 1-10 FPS różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...