Skocz do zawartości

moja pierwsza gra online


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 451
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Vianom, dzięki, ale w innym stylu potrzebuję, najlepiej jak sam narysuję. Will nie mów mi tu o tibii, bo tibia nie jest do końca w widoku izometrycznym , po za tym nie chce aby mój smok byl podobny do tego z tibii. Jeśli nie wiecie jak wygląda widok izometryczny, to zobaczcie diablo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Micanser :) Sądzisz, że jest tylko jeden - ten prawdziwy widok izometryczny? Hahaha :) Przecież można pod różnym kątem coś narysować :sp_ike: Najlepiej gdybyś dał sprite jednego ludka jakiegoś i jeden kwadracik powierzchni by było się na czym oprzeć przy tworzeniu :P Po za tym dzisiaj już tak na szybko nie narysuję smoka, a tym bardziej z animacjami (i jeszcze żeby był ładny!)... Oczywiście to tylko moje zdanie =]

 

EDIT: Micanser, jeśli ci pasuję to jutro coś spróbuję stworzyć - dzisiaj już niestety nie mam czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale podaj nam wkońcu hasło do zakładania serwera
Nie denerwój mnie z tym hasłem, bo woglue nie będzie możliwości zakładania servera!

Oj, Micanser Sądzisz, że jest tylko jeden - ten prawdziwy widok izometryczny? Hahaha
NO ale 99% gier w widoku izometrycznym ma taki kąt. http://www.gmclan.org/uploader/863/onrazki.rar tu macie ludka i podloze, najlepiej jesli smok bedzie szeroki jak to podloze (na ukos) i dlugi na 2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest super i grafa też może być wszystko do siebie pasuje i w ogóle.

zawiesiła mi się pare razy animacja a przynajmniej tak sądze że to zwiecha.

Kiedy, po ataku specjalnie się zatrzymuje, jak się zginie też na chwile się zatrzymuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Jak Winszu (nie wiem czy dobrze piszę, wrazie co sorry smile2.gif ) odgaduje ciągle porty ?
Normalnie. Wystarczy Vista, a na XP jakiś lepszy zamiennik Task Managera, który pokazuje wszystkie połączenia sieciowe dla wybranego procesu. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie. Wystarczy Vista, a na XP jakiś lepszy zamiennik Task Managera, który pokazuje wszystkie połączenia sieciowe dla wybranego procesu. :)

 

:P uruchom -> wpisz cmd -> wpisz netstat -n / w czasie logowania do gry... i masz juz port...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bug: Gdy kliknę 2 razy enter(włączenie i wyłączenie chatu) to postać nie może się ruszyć. Muszę dopiero włączyć chat, coś napisać, enter i wtedy mogę znowu się ruszyć.

Z tym bugiem sa napawde duze problemy.

Ja zauważyłem ich więcej a manowicie:

-W Paleyers pokazuje zawsze o jednego gracza za dużo. Wygląda na to że serwer jest liczony jako gracz. Bug można szybko naprowić zmniejszając początkową wartość w Players o 1.

-Karzdy ma inne wyniki! Przezto gra staje się nieciekawa. Proponuje zrobić aby gracz przy podłączaniu się do serwera otrzymywał od niego aktualne wyniki. Dalej juz może iść to swoim trybem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
tongue2.gif uruchom -> wpisz cmd -> wpisz netstat -n / w czasie logowania do gry... i masz juz port...
Dzięki za przypomnienie, zapomniałem już, że netstat to nie tylko uniksy. :)

 

Oj, Micanser smile.gif Sądzisz, że jest tylko jeden - ten prawdziwy widok izometryczny?

Anaconda, akurat Tibia to nie rzutowanie izometryczne, a amerykańskie, jeśli jeszcze dobrze pamiętam coś z zajęć AutoCad'a. Prawie robi wielką różnicę. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - wada Game Maker'a.

 

@down

OMG, to wada Game Maker'a, że gra spowalnia mu się, nawet jeśli gra online. Zaprzeczasz samemu sobie w następnym quote - wcześniej mówiłeś że to nie jest normalnie. Bo czemu w lineage 2, jeśli mój komputer jest za słaby, aby w którymś momencie pokazać wszystko co się dzieje w polu mojego widzenia, wcale postać mi nie zwalnia, tylko jest lekka przycinka i zaraz zobaczę postać stojącą trochę dalej niż przed przycinką? Bo L2 została stworzona w porządnym języku programowania. Tam postać by mu nie zwolniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest normalne?
Nie, to nie jest nromalne, i to nie jest wina gry. Czy komuś uda się narysować smoka, nie wydam nowszej wersji jeśli nie będe miał smoka, a mi raczej nie uda sie ładnego narsować.

Niestety - wada Game Maker'a.
To nie wada gm'a, tylko jego kompa, bo czemu gra w gm ma działać tylko jemu źle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Ranmus, a czy ja coś pisałem o Tibii? "Ło co chozzzi?"
Hhm.... Może taka analogia:

 

Micanser: Potrzebuję zieloną farbę

Miki77: Proszę, zostało mi trochę takiej.

Micanser: No ale to jest niebieska farba. Jak nie wiesz jak wygląda kolor zielony, to wyjdź na dwór i popatrz na trawę.

Anaconda: Ej Mic, sądzisz, że jest tylko jeden prawdziwy kolor zielony? Człowieku, przecież są różne odcienie i w ogóle!

 

Zagadka: Co nie pasuje w powyższej konwersacji? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...