Skocz do zawartości

MAGI - Magical Strategy Game


TeeGee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 858
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Fajnie, że się Wam podoba :). Nowe tła też są świetne - potem może coś podrzucę.

 

Gnysek, nie dam, bo jak sam wiesz, nie jest zupełnie wykończony. Poza tym powoli - daj mi coś zachować na później :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Jej, o czym wy mówicie? 20 osób to jest dużo fanów ? I do tego wszyscy z GMC ? Zobaczcie ile TeeGee zarobił na Magi. Z czego z Polski miał 8 zakupów, a z GMC dobrze ponad 50%. To nawet nie jest 1% całości. Nie będziemy się oglądać na dwie osoby którym się to nie podoba. Po drugie - nawet nie znacie ceny i nie wiecie jak gra wygląda, a już marudzicie.

 

Wracając do tematu:

TeeGee, a te tła co kiedyś pokazywałeś zostaną, czy nowy grafik to również nieco zmieniony klimat ArcMagi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam pytanie jakim cudem ten mastah od grafiki zgodził się współpracować w takiej małej produkcji, jakieś znajomości czy przypadek a może dobra pensja ;p?

Jeśli o tą wiedźmę to naprawdę dobra, ale jedyną wadą IMO jest twarz, taka niewyraźna sie mi wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam pytanie jakim cudem ten mastah od grafiki zgodził się współpracować w takiej małej produkcji, jakieś znajomości czy przypadek a może dobra pensja ;p?

Jeśli o tą wiedźmę to naprawdę dobra, ale jedyną wadą IMO jest twarz, taka niewyraźna sie mi wydaje.

Mhm... i rutinoscorbin jej daj... ;)

 

co do grafiki fakt ma swoj klimat jesli uda Ci sie zachowac gameplay (jak juz ktos o tym wspominal) gra bedzie swietna.

osobiscie jestem troche negatywnie nastawiony do ArcMagi (narazie), tak jakos ta zmiana rzutu :P

jedno pytanie czy do kazdego czaru bedzie osobna animacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

na logike - przy takiej ilości czarów jakoś nierealne (i bezcelowe) mi sie wydaje zrobienie dla każdego osobnej animacji :)

sorry ze odpowiadam ze TG ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Hmm mam pytanie jakim cudem ten mastah od grafiki zgodził się współpracować w takiej małej produkcji, jakieś znajomości czy przypadek a może dobra pensja ;p?

 

Albo chęć promowania młodych twórców.

Zauważ, że on nie może się ujawniać, więc współpracuje jakby trochę nielegalnie... myślisz, że ryzykował by utratę pracy w jakiejś tam wielkiej firmie dla paru dolców? On to robi z przyjemności raczej. Poza tym, gra 2d a 3d to co innego. Robienie tekstur a malowanie postaci też (w tej duzej firmie to pewnie albo robi artworki, albo własnie tekstury maluje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei :):

 

A kto by tu dawał pełną animację, jeszcze by ktoś w swojej grze wykorzystał ;p .

Ha ha, prawda. Nawet myślałem o wstawieniu loga gry do obrazka, w ramach "przeszkadzajki" :D.

 

Almora bedzie platna ? Stracicie dużo fanow i graczy takie jest moje zdanie

Mała prośba - wiem, że ten temat jest już mocno offtopowy, ale jednak dyskusje o innych grach można prowadzić w ich tematach. Zwłaszcza, że Almora ma własne forum i miejsca na Wasze przemyślenia nie brakuje ;).

 

Jej, o czym wy mówicie? 20 osób to jest dużo fanów ? I do tego wszyscy z GMC ? Zobaczcie ile TeeGee zarobił na Magi. Z czego z Polski miał 8 zakupów, a z GMC dobrze ponad 50%. To nawet nie jest 1% całości. Nie będziemy się oglądać na dwie osoby którym się to nie podoba. Po drugie - nawet nie znacie ceny i nie wiecie jak gra wygląda, a już marudzicie.

A skąd wiesz ile zarobiłem ;)? He he, ale to prawda z tymi 8 zakupami. Do tej pory każdy pamiętam. Ojciec kumpla (testował system sprzedaży), Webzir (przez pocztę), Solmis, dwie osoby z Warsztatu, jeden z szefów Codeminion, dwoje faktycznych, nieznanych mi klientów. He he, oj słabo, słabo.

 

TeeGee, a te tła co kiedyś pokazywałeś zostaną, czy nowy grafik to również nieco zmieniony klimat ArcMagi ?

Wszytko musi pasować, więc tłą będą nowe. Jedno już mam - jest naprawdę wymiatające. Staram się zachować klimat, ale oczywiście nowy grafik oznacza nowy styl. Dalej to będzie misz-masz epok i światów, ale rysowanych w inny sposób. Podrzucę coś niedługo - może nawet cały screen z gry.

 

Hmm mam pytanie jakim cudem ten mastah od grafiki zgodził się współpracować w takiej małej produkcji, jakieś znajomości czy przypadek a może dobra pensja ;p?

Albo chęć promowania młodych twórców.

Zauważ, że on nie może się ujawniać, więc współpracuje jakby trochę nielegalnie... myślisz, że ryzykował by utratę pracy w jakiejś tam wielkiej firmie dla paru dolców? On to robi z przyjemności raczej. Poza tym, gra 2d a 3d to co innego. Robienie tekstur a malowanie postaci też (w tej duzej firmie to pewnie albo robi artworki, albo własnie tekstury maluje).

Fajne w grach indie jest to, że można sobie porobić znajomości wśród utalentowanych zajawkowiczów i ideowców. Gościa znam z forum TIGsource i z jego darmowej gierki, którą tam zapostował. Kiedy do niego pisałem, nie wiedziałem czym zajmuje się na codzień - po prostu podobały mi się jego grafy.

Facet pracuje dla przyjemności i "karmy" ;). Rysownik ma mało ciekawej roboty przy grach 3d i robienie sprite'ów do niezależnych produkcji to dla niego gratka. Jak sam mi napisał: "lubię robić fajną grafikę to coll gier i potem widzieć swoją pracę wykorzystaną we właściwy sposób".

 

co do grafiki fakt ma swoj klimat jesli uda Ci sie zachowac gameplay (jak juz ktos o tym wspominal) gra bedzie swietna.

osobiscie jestem troche negatywnie nastawiony do ArcMagi (narazie), tak jakos ta zmiana rzutu

Gameplay będzie wypasiony (a jak :D). Prostszy do ogarnięcia niż w jedynce, ale bardziej rozbudowany, zróżnicowany, ciekawszy i zrównoważony. MAGI było jednym wielkim poligonem i teraz mogę wykorzystać wszystko czego się z niego nauczyłem.

Zmiana perspektywy wyjdzie grze tylko na dobre. Pozwala na duże i animowane postacie, wybajerzone i ruchome tła, ładniejsze i czytelniejsze efekty czarów. No i układ, który jest bardziej zrozumiały dla kogokolwiek, kto widział wcześniej jakieś mordobicie. Koniec z pytaniami "którym jestem", "gdzie jest moje życie" i "co to za paski".

W tej chwili działają wszystkie podstawowe czary, jeden zestaw zdolności i kilka kombosów (magicznych formuł). Powiem Wam zupełnie szczerze, że nie mogę się doczekać AI, żeby potestować sobie to wszystko i wykminić jakieś strategie.

 

jedno pytanie czy do kazdego czaru bedzie osobna animacja?

Nie ma opcji :). Propa to dobrze wyjaśnił. W grze jest ponad sto czarów (licząc podstawowe, zdolnoći i komba) i nie ma opcji tego narysować. Poza tym jak ja bym to wcisnął do pamięci?

Na pociesznie powiem, że za to każdy czar ma inny efekt towarzyszący jego rzucaniu. Np. ognista kula się najpierw zbiera i pulsuje przed magiem, magiczny pocisk ładuje się i elektryzuje, przyzwanie potworka najpierw tworzy kręgi na ziemi, potem powstaje cały portal itd. Nad efektami czarów naprawdę siedzę godzinami. Chcę, żeby były mega wypasione i satysfakcjonujące.

 

Uff... długi post...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
A skąd wiesz ile zarobiłem smile2.gif?

Pewną sumę ujawniałeś, ale od tego czasu na pewno poszła w górę. 5 cyfr to było :P

 

Wszytko musi pasować, więc tłą będą nowe. Jedno już mam - jest naprawdę wymiatające. Staram się zachować klimat, ale oczywiście nowy grafik oznacza nowy styl. Dalej to będzie misz-masz epok i światów, ale rysowanych w inny sposób. Podrzucę coś niedługo - może nawet cały screen z gry.

 

No to dobrze. Tamta wersja mi się nie podobała :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewną sumę ujawniałeś, ale od tego czasu na pewno poszła w górę. 5 cyfr to było

Naprawdę? He he he, ja to mam niewyparzoną gębę :whistling:.

 

No to dobrze. Tamta wersja mi się nie podobała

Ja ją akurat całkiem lubiłem, ale by kompletnie nie pasowała. Muszę przyznać, że nowa jest bardzo wypasiona i ma kilka fajnych szczególików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki tam mały kawałek screena na rozbudzenie smaku :).

 

hitscreen1.jpg

 

Widać na nim efekt uderzenia zaklęciem Doombolt, fragment nowego tła i kawałek starej animacji wiedźmy (sprzed zmiany grafika). Żadnej edycji na GIMPie czy czegoś takiego - tak to po prostu będzie z grubsza wyglądać. Efekty świateł i eksplozji robione na particlach. Te zielonkawe serpentynki po lewej to kawałki duszy, które odzielają się po uderzeniu Doomboltem ;). Kręcą się, wiją i wirują w powietrzu, aż nie zblakną zupełnie i nie znikną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że podoba się Wam bardziej niż myślałem :). Fajnie! Potem postaram się wrzucić coś takiego, ale już z faktyczną grafiką wiedźmy.

 

Na trailer na razie nie ma co liczyć - za dużo elementów grafiki wciąż jest wyraźną zapchajdziurą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Ale wiesz co - widać dookoła wiedźmy taką białą obwódkę na dole :P

Ale serio, teraz jakby klimat jest lepszy, poprzednio jakoś do mnie nie trafiało... Industrial + Magicy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde, przecież to nie jest finalna grafika, na dodatek screen jest zrobiony w czasie wstrząsu ekranu, więc nie zwracaj uwagę na takie szczegóły :). Jak się czepiać, to interpolacja pixeli zrobiła też podobny efekt na fragmencie tła - na górze screenshota. Pewnie będę ją wyłączał na czas screenshake'a.

 

Nadal jest przecież industrial + inne style + plus klasyczni magicy + mniej klasyczni magicy. Fantasy jest nudne. Wolę taki styl na Żelaznego, w którym wszystko się miesza i jest miejsce na wyobraźnię. Zwłaszcza, że tu chodzi o magię. Pojedynek cyber-mistycznego Technolicza z czarodziejką - wojującą feministką i lesbijką to tylko w ArcMagi :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tylko, że dzisiaj skończyliśmy poważnego milestone'a i jak dobrze pójdzie, to może założę odzielny temat z materiałami o ArcMagi.

W sumie to będzie pierwsze miejsce z jakimikolwiek informacjami na temat tej gry - nigdzie indziej na razie nic nie postuję.

 

To taki mój ukłonik w stronę GMclanu - ostatecznie tutaj stawiałem swoje pierwsze kroki, jeśli idzie o MAGI, i pewnie gdyby nie Wy, to bym nigdzie dalej z tym nie zaszedł :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...