Skocz do zawartości

Dokumentacja PL - czyli GMC Wiki


gnysek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy

https://gmclan.org/index.php?wiki

 

fb_help.gif

 

Po pierwsze, okno podzieliłem na dwa. Z lewej jest treść, z prawej menu podobne jak to w helpie.

 

wiki1zn4.jpg

 

Z lewej wyświetlają się tylko artykuły z kategorii którą aktualnie wybraliśmy. Kategorii nie można dodawać, dodałem wszystkie te które są w oryginalnym helpie i jedną dodatkową, w razie gdyby coś jeszcze trzeba wyjaśnić.

 

Gdy wejdziemy w którąś kategorię ujrzymy (po lewej userzy, po prawej redakcja):

 

wiki2vf9.jpg

 

Możemy zatem czytać dany artykuł, lub stworzyć nowy. Redakcja może też przesuwać kolejność artów.

 

Jeżeli tworzymy nowy artykuł, pojawi się okienko znane dobrze redakcji, wam mniej - umożliwiające dodanie nowej treści. Uważajcie tylko na BBcode - bo nieznacznie się tutaj różni, dla zachowania kompatybilności ze skryptami Ranmusa.

 

Na dole artykułu są dwa linki: edytuj i historia.

Pozwalają one kolejno na edycję artykułu, oraz na przejrzenie jego poprzednich wersji.

Redakcja może dodatkowo przywracać i usuwać poprzednie wersje.

 

I to tyle. Nie zarejestrowani ludzie mogą sobie co najwyżej poczytać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

No nie wiem, Ranmus się nie odzywa, ale trudno, poczekamy. W międzyczasie dodałem kilka stron które juz przetłumaczyłem, ale to był tak dawno temu, że jakość jest nie najlepsza, więc do poprawy są działy - będziecie mieli co robić. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

A ja mam taką propozycję. Jeżeli dodajemy coś, co nie jest tłumaczeniem dokumentacji czyli jakieś własne pomoce itd., może by to nazywać z odpowiedniem przedrostkiem, tak aby nie powstał bałagan. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Dobra widzę, że trzeba dodac troche opcji do wikipedii :P

Oto lista rzeczy jakie postaram się dodać:

all - wszyscy, mod - redakcja
[all] lista najnowszych artykułów
[all] dyskusje
[mod] kasowanie artów
[all] ilość artów w historii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Wiki to trzeba zmienić artykuł o game makerze

Game Maker oferuje prosty system gotowych funkcji, definiujących zachowania obiektów w grze. Gotowe funkcje są reprezentowane nie przez kod, lecz przez ikony, oparte na zasadzie "przeciągnij i upuść", które można dowolnie układać i łączyć budując w ten sposób program.

to mnie razi. Jak ktoś to sobie przeczyta to pomyśli sobie że robienie gier to nic trudnego, a jak moja babka od informy sprawdzi sobie co to game maker i zobaczy taka definicję to uzna moją wspaniałą grę za 15 min roboty i nie doceni mojego wysiłku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję wywalić wszystkie tłumaczenia z działu: https://gmclan.org/index.php?wiki&wcat=8

Nie widzę odniesienia tego w helpie do GM7, który mam na dysku, a w końcu, TŁUMACZYMY dokumentację, a nie piszemy własną, racja? Powinno być coś takiego jak SDU (patrz na Wikipedia), którym by użytkownicy oznaczali strony do usunięcia, dlaczego chcą usunąć i głosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...