Skocz do zawartości

TeoTN

Użytkownicy
 • Postów

  401
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Informacje

 • Team
  Timesoft

O mnie

 • Skąd
  J.G.
 • Płeć
  Male
 • Hobby
  Programowanie i bynajmniej nie pralek :)

Edytowalne przez adminów

 • Mistrz ciętej riposty (sam Ranmus mnie uczył!)

Ostatnie wizyty

2 995 wyświetleń profilu

Osiągnięcia TeoTN

Forum Veteran

Forum Veteran (6/13)

0

Reputacja

 1. Szkoda, bo jak na moje potrzeby działało wszystko bezproblemowo w poprzednich wersjach GMa, a przydałby się taki mały threading... A nie dałoby się jakoś odblokować tego sprawdzania wersji GM? To dałoby coś?
 2. ummm... A jak narysować kwadrat na surface mającym jakieśtam id? Bo coś nie mogę znaleźć funkcji analogicznej do draw_rectangle...
 3. Jak rysować i zapisać do pliku rysunek znajdujący się poza roomem? Tzn. mam najpierw skrypt, który coś mi rysuje w obszarze x: 0-54, y:100-154 (różne kwadraty rysowane przez draw_rectangle) i zapisuję do pliku w alarm[1] przez: GML sprite_add_from_screen(sprite0,0,100,54,54,false,false); sprite_save(sprite0,ind,"test.png"); Teraz chciałbym pomniejszyć rozmiary rooma (a właściwie to okna) do 100x100 tak, żeby rzecz dalej działała (czego oczywiście obecnie nie robi) Jak to zrobić?
 4. To fajnie, że masz parę tysiaków na zbyciu ;) EDIT: Wygląda na to, że Zero Assumption Recovery sobie nieźle radzi, jeśli komuś kiedyś się taka wskazówka przyda.
 5. Dzięki, ściągnąłem, zaraz wypróbuję jeszcze ten. Natomiast zastanawia mnie inna rzecz: odzyskałem 3350 zdjęć przy pomocy programu Piriform Recuva, które były oznaczone jako Stan: znakomity, ale mimo wszystko nie daje się ich otworzyć (zajmują wiarygodną ilość miejsca na dysku...). Czy ktoś wie dlaczego i jak to naprawić?
 6. Otóż mam dość powszechny problem, nawet poruszany parę razy na forum, ale chyba nie w tak ekstremalnej wersji. Straciłem ważne dla mnie pliki w wyniku formatowania (źle zrobiona kopia zapasowa boli) i chciałbym je odzyskać. Problemem jest to, że prawdopodobnie część z nich jest już nadpisana (ale nie więcej niż jednokrotnie ^^), w każdym razie Stellar Phoenix Windows Data Recovery niespecjalnie sobie z tym poradził, tzn. znalazł te pliki, na których najbardziej mi zależy, ale po odzyskaniu są one bezużyteczne - typu fotografie ucięte do wąskiego paska, albo dokumenty Worda pełne krzaczków lub spacji. Podejrzewam, że to wina albo fragmentacji danych przed formatem, albo... nie wiem. Ogólnie to wiem, że takie rzeczy są raczej niemożliwe, no ale mam nadzieję, że jest jakieś rozwiązanie (niekoniecznie kosztujące tyle co wizyta w OnTrack).
 7. TeoTN

  Dysk + router

  Podpięcie kompa odpada, bo wszystkie, którymi dysponuję muszą być mobilne, a specjalnie dla całej sprawy nie chce mi się kupować nowego kompa ;) A takie jeszcze pytanie: czy dysk ze złączem RJ-45 można podpiąć pod dowolny router, czy musi on mieć jakieś specjalne oprogramowanie czy coś takiego?
 8. TeoTN

  Dysk + router

  Rozważam zakup dysku twardego Western Digital My Passport Essential SE 1TB i zastanawiam się, czy i w jaki sposób mógłbym go podpiąć do routera Sweex LW050v2, jeżeli dysk ma tylko złącze USB, a router tylko gniazda RJ-45... Czy są może jakieś przejściówki lub coś podobnego? I jakiego oprogramowania trzeba by użyć, żeby komputery połączone przez Wi-Fi z routerem widziały dysk i mogły z niego normalnie korzystać?
 9. TeoTN

  Poszukiwany GEX do kamerki

  Hm. Nie zlokalizowałem... A jakieś wskazówki? Nazwa, słowo kluczowe, czy coś podobnego? :P
 10. Przede wszystkim to sorry, że w Valhalli, ale nie orientuję się gdzie można "szukać" dodatków go GMa na forum ;) [Wujek Google wymiękł, przynajmniej przy wpisywanych przeze mnie hasłach...] Otóż poszukuję jakiegoś w miarę sprawego GEXa do obsługi kamerki internetowej, coś w stylu webcam.dll tylko nieco bardziej niezawodnego, czy ktoś może takowym dysponuje/chciałby zrobić i się podzieli?
 11. Dzięki za offtop, ale chyba nie o to chodzi ;P Mam takie rozwiązanie: alsoResizeReverse: '.alsoresizeme', resize: function() { if ($(this).hasClass('noresize')) { $(this).resizable('disable'); } }, start: function() { $(this).next('.column').addClass('alsoresizeme'); $('.alsoresizeme').next('.column').addClass('noresize'); }, stop: function(){ $(this).next('.column').removeClass('alsoresizeme'); $('.noresize').removeClass('noresize').resizable('enable'); } I działa, ale tylko raz. No i żeby w ogóle móc zmienić rozmiar, to przy pierwszym podejściu trzeba kliknąć krawędź, a dopiero potem zmieniać rozmiar. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć co robię nie tak jak trzeba? EDIT2: Ok, już sobie poradziłem. Dzięki za pomoc...
 12. Trzeba umieć ;P Rozwiązanie Arkariusa jest OK, ale z jednym ale. Mianowicie - w momencie, gdy zmieniam rozmiar pierwszego elementu .column, to zmienia się w sposób odwrotny rozmiar drugiego elementu - i to jest git. Ale ten drugi element wpływa także na rozmiar trzeciego elementu, który zaczyna zmieniać swój rozmiar odwrotnie do tego drugiego (to już jest źle). Gdyby było więcej elementów, zmieniały by się wszystkie. A mnie chodzi o to, by rozmiar zmieniał tylko i wyłącznie kolejny element... (no i ten ruszany przez użytkownika) Jakieś pomysły co z tym zrobić? Ew. jeśli ktoś by mi podsunął jak można ustawić .resizable({...}) tylko i wyłącznie, gdy poprzedni element (.previous('.column') ) nie ma klasy 'alsoresizeme' ??
 13. Korzystałem z tego rozwiązania, ale nie pozwala ono na: alsoResizeReverse: $(this).next('.column') jedynie działa przy alsoResizeReverse: ".column" co ma dla mnie gigantyczne znaczenie.
 14. Czy ktoś może wie, jak zrobić "odwrotne alsoResize" następnego elementu? tzn. tak jak można ustawić parametr alsoResize (chociaż, nie wiedzieć czemu, parametr musi być w cudzysłowach, nie może być np. $(this).next('.class') ), tak chciałbym, żeby kolejny element zmieniał swój rozmiar w sposób odwrotny. (Trochę to zagmatwałem, mam nadzieję, że jest zrozumiałe o co mi chodzi...)
×
×
 • Dodaj nową pozycję...