Skocz do zawartości

123el's ALIENS


123el

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to jak mówiłem gra FPS zrobiona w Game Maker'ze, bez żadnych oszustw i silników nie mających nic wspólnego z Game Makerem. Dzieje się w kosmosie i strzela się do bezbronnych ufoków, które tarasują przejście! Prosze o opinie na temat tej gry, bo jest to ma pierwsza gra zamieszczona na tej stronie i chce wiedzieć co się nie podoba. Wiem, wiem jest bardzo któtka, ale w 3dni to i tak dużo. Jak na ponad 40 różnych obrazków rysowanych w paincie. O to screen! 795a2175e9.jpg

 

Oto link:www.gmclan.org/up1367.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez żadnych oszustw i silników nie mających nic wspólnego z Game Makerem

Co masz na myśli?

Chodziło mu chyba o brak użycia Dlli, skryptów innych ludzi i tym podobnych dodatków. :P

A sama gra? Nudna, sterowanie się zacina i chyba da się iść tylko do przodu! Do tego brzydka grafika. Z litości wstrzymuje się z oceną, ale wierz mi: nie byłaby zbyt wysoka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pieter, bo bez Ciebie ta gra by nie była tą grą, ale jeżleli chcecie aby wrogowie strzelali itd. To powiedzcie co moge zrobić aby ci FPS owi wrogowie strzelali przed siebie. Może tak będzie w drugiej części?

 

PS: Jeżeliście wszyscy tacy mądrzy to dajcie linki do jakich kolwiek FPS'ów robionych w 2D na Game Maker i mają być to gry na pierwotnym, a nie upgrade'owanym Makerze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej gry to mi to bardziej przypomina 1.5D tongue2.gif

Chyba 2,5D :P .

Jest to jak mówiłem gra FPS zrobiona w Game Maker'ze, bez żadnych oszustw i silników nie mających nic wspólnego z Game Makerem.

Od wyjścia GM 6.0, większość gier FPS Game Makerowych jest robiona na czystym Game Makerze bez DLLi, więc nie rozumiem, o co ci chodzi O_O .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odpaliłem "123el's ALIENS". Gra przywitała mnie dość amatorsko - aby przejść do menu musiałem klepnąć parę razy w strzałkę w górę. Dopiero potem przeszłem przeszedłem do brzydkiego menu, posiadającego opcje. Zobaczyłem logo gry i trzy opcje, napisane nieproporcjonalną w stosunku do rozmiaru loga i liczby opcji czcionką. Miałem 3 opcje do wyboru: Start, Option i Exit. Jak dobrze wiem z innych, nie tworzonych w domku komercyjnych gierkach, Option to guzik przenoszący do menu z ustawieniami. Tu się zawiodłem - zamiast tego wyświetlił mi się help. <_<

 

Dobra, gram. Przedzierałem się przez ufoki i jakieś gęby bez żadnych problemów - tu, jak inni więdzą, za cholerę nie można przegrać... Mózg może wypłynąć uszami. Tu wystarczy tylko na pałę klikać lewy przycisk myszy, co jakiś czas prawy i naciskać strzałkę w górę. I tak do końca gry.

 

Grywalność: 2/10

Grafika: 6/10 (doceniam, 40 obrazków nawet w Paincie to nielicha robota)

Audio: 1/10 (bam bam, cyk, i co prócz tego?)

 

Ogólnie: 3/10

 

Ocena powiększyłaby się o 2, gdyby nie fakty:

- tu nie da się przegrać

- to jest nudne

 

Patrysław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza grafika - liczy sie jakosc, a nie ilosc

Ale zrobienie 40 obrazków w Paincie to robota dla najwytrwalszych (choć mój kolega zrobił animację z 250 gdzieś tak).

 

no i nie mowi sie przeszlem

Ciągle to mylę. xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zrobienie 40 obrazków w Paincie to robota dla najwytrwalszych (choć mój kolega zrobił animację z 250 gdzieś tak).

 

Bo żadna sztuka prostą animację zrobić. 40 obrazków w paincie to robota nie dla najwytrwalszych, wszyscy zrobią ci 100 takiej jakości w godzinę za darmo. ;F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo żadna sztuka prostą animację zrobić. 40 obrazków w paincie to robota nie dla najwytrwalszych, wszyscy zrobią ci 100 takiej jakości w godzinę za darmo. ;F

To zrób. :] Bo mi się nie pali do rysowania paru kresek w paincie 100 razy. ;P Ale koniec off-topu, czyli ulubionej rzeczy wszystkich gmclanowców. [joke] :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...