Skocz do zawartości

Oryginalny gameplay gier


Exigo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jesteście w stanie wskazać przykłady których grywalność nie jest definiowana przez obsesyjną ilość contentu (epickość AAA np.), ale przez oryginalny gameplay będący głównym wabikiem na grę?

- i będących studnią inspiracji?

Pomijając gry spod imion takich jak Edmund McMillen (Gish) czy Kyle Gabler (World of Goo), z którymi miałem już spotkania (btw. dobry przykład, co mam na myśli).

 

Co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam gry lat 80 i wczesnych 90.

tam liczyla sie tajemnica, stworzony swiat i historia. Nie to co dzisiaj.

Takie gry mnie pociagaja i inspiruja, nie dzisiejsze PUSTE fajerwerki.

np tutaj:

-domowa produkcja

Ogółem w latach 90. XX wieku Another World został sprzedany w liczbie około 1 miliona egzemplarzy.

mowa o grze another word. Znacie?

Powinniscie znac ..obowiazkowo!

http://pl.wikipedia.org/wiki/Another_World..._komputerowa%29another word

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Nie mam pojęcia jak to kiedyś wyglądało z grami, ale z tych innych i ciekawych zarazem gier w które grałem to na pewno wszystkie spod żagli Lionheadów

 

Jesteś za młody by zobaczyć jak bardzo teraz gry się zrobiły chujowe.

Ja np potrafię dostrzec to bo obserwuję rynek gier już około 13 lat, pierwszą grą jaką w życiu grałem było Dyna Blaster ( gra pierwszy raz pojawiła się w roku '92 ) instalowało się ją z 2 dyskietek szkoda że mi się gdzieś zapodziały :P

Jeżeli miałbym wskazać jakiś najlepszy okres gamingu to było by to 1995-2002. Chodź starsze gry takie jak np Ultima Underworld, Eye of Beholder, Another World, Flashback - The Quest for Identity, Duke Nukem ( 2 pierwsze części były platformówką 2d ) też były dobre.

 

Ogólnie Sierra wydawała świetne gry.

 

Edit: Spójrz chodźby na takiego dooma, który przetrwał już 11 lat. Wciąż w niego ludzie grają w tym ja. Doom przetrwał do dziś bo natworzono do niego pełno modów. Tego screena zrobiłem przed chwilą > https://gmclan.org/uploader/539/doomseeker.png to jest wyszukiwarka serverów do dooma na modzie skulltag aktualnie jest 200 osób online imponujące jak na grę 10+ letnią prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Sierra wydawała świetne gry.

 

HuderLord po tym co napisales, nic wiecej n ie da sie napisac. SIERRA ON LINE !!!!!!!!!

jakies 3 miesiace temu przeszedlem na komputerze space quest.

Sierra jest moim idolem!!!!!!!!! nigdy nikt ich nie doscignął.. po prostu czas na inteligentne gry przeminął :(

Ich gry mozna porównac tylko do "gwiezdnych wojen -nowa nadzieja"... dzieki Huder za wspomnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Sierra to mistrzostwo. Tego już niestety nigdy nie będzie [łezka w oku] :( . Empire Earth to jedna z najlepszych gier jakie powstały, symbol prawdziwego RTSa i jedyny słuszny konkurent legendarnego Age of Empires. Niestety, dwójkę i trójkę skopali.

 

Inną grą, a raczej serią gier, którą podziwiam, jest Rayman. Nie wiem czy to sentyment, ale tego po prostu nie da się opisać :) . Gra ta (także zniszczona przez nowe wersje) jest dla mnie swoistym arcydziełem mimo upływu lat :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Legend of Dragoon" jRPG wydany na PS1. Może nie jest to dobry przykład, bo tego "contentu" jest tam sporo (4 CD!), ale fabuła jest liniowa i głównym aspektem są walki przy pomocy Quick Time Events. No, niewolno zapominać że to były początki 3D!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...