Skocz do zawartości

GROM 2032


PKM

Rekomendowane odpowiedzi

GROM 2032

 

Strzelanka/sci-fi

 

Jest to moja pierwsza gra na game makerze, jej produkcja zaczeła się ponad rok temu.

Gra w sumie wprowadziło mnie do game makera, i naprawdę sporo się nauczyłem tworząc ją, mimo wszystko

nie umiem jeszcze pisać złożonych skryptów, zresztą średnich też nie.

Gra skupia się na żołnierzach GROM'u w 2032, tak naprawdę nie jestem jakiś znawcą GROM'u ale po prostu ich

podziwiam, gra jest w pełni sci-fi więc niektóre rzeczy w niej mogą iść na przeciw logice, strzeliłem też pewnie

w niej kilka byków, ale głównie dlatego że byłem już tak bardzo zmęczony przedłużająca się jej produkcją.

Gra posiada dubbing, w sumie średni z wyjątkiem głównej postaci która mi samemu się bardzo podoba.

Najciekawszym trybem jest chyba bitwa, instrukcja jest w grze (F1)

Przy okazji, chciał bym się również przywitać gdyż jestem tu nowy, proszę o nie bycie zbyt surowym :)

 

 

http://chomikuj.pl/PKM/GROM+2032

147mb (niestety)

 

 

Autorzy: PKM (ja) Rafit (mój kumpel, dubbing) I kilka zespółów których muzykę umieściłem w grzę (wymienione w napisach)

 

 

 

Zdjęć nie robiłem, jest za to filmik :)

GROM 2032 trailer 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kilka zespółów których muzykę umieściłem w grzę (wymienione w napisach)

Jeszcze 147MB i dam edita z oceną

 

EDIT: dobra, jak na gmcowe standardy nie jest źle.

 

Plusy:

- Dubbing (słaby, ale jest)

- Brak typowo-tdsowych bugów (zacinanie się etc)

- Black Sabbath

- Nawet fajnie strzela się do wrogów

 

Minusy:

- Grafika bardzo niespójna

- Nic nie blokuje drogi poza room, więc potworki mogą spokojnie obchodzić ściany

- Co do potworków, to trochę ich mało

- HP odnawia się po każdej zmianie rooma

- Do gier lepiej dawać utwory instrumentalne

- Dźwięk strzału brzmi jak łamanie zapałki

- Właściwie to nawet nie wiemy, gdzie jesteśmy i co robimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, transfer jest na chomikuj darmowy, ah chwila, wyczerpał się, zaraz doładuje ;)

 

Dzięki za zainteresowanie, trochę się bałem że gra zostanie zmieszana z błotem natomiast pierwszy komentarz

był raczej obiektywny, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza gra? 10/5. Czepiajcie się ale nie każdy na sam początek porywa sie na coś bardziej zaawansowanego niż pacman czy prosta platformówka. Może gra nie jest idealna ale bije na głowę pierwsze produkcje innych użytkowników. Swoją drogą PKM, gdzieś ty się uchował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza gra? 10/5. Czepiajcie się ale nie każdy na sam początek porywa sie na coś bardziej zaawansowanego niż pacman czy prosta platformówka. Może gra nie jest idealna ale bije na głowę pierwsze produkcje innych użytkowników.

No cóż, myślę że mój DDM9 (też pierwsza gra, jest jeszcze na forum) jednak może konkurować z Gromem, a zmontowanie paru skryptów na tds-owe poruszanie i AI wrogów ograniczone do mp_potential_step nie jest wyczynem wychodzącym poza możliwości nawet najbardziej początkującego. Nie przesadzajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, myślę że mój DDM9 (też pierwsza gra, jest jeszcze na forum) jednak może konkurować z Gromem, a zmontowanie paru skryptów na tds-owe poruszanie i AI wrogów ograniczone do mp_potential_step nie jest wyczynem wychodzącym poza możliwości nawet najbardziej początkującego. Nie przesadzajcie.

 

Użyłem też kilku własnych rozwiązań ale nie ukrywam że niektóre (czytaj "wiele") rozwiązania zapożyczyłem, najtrudniej były mi chyba jakoś to skleić żeby wszystko współżyło, przy końcu produkcji używałem już tylko własnych metod, mp step nie używałem, w sumie niestety, bo wrogowie nie są zbyt mądrzy, ogólnie nie sadzę żeby gra była na aż tak wysokim poziomie ale bardzo miło słucha mi się komplementów gdyż grę umieściłem już na innym forum i spotkała się raczej z negatywną opinią :/ Przy okazji Explosivo zagram w twoją grę potem, na pewno jest równie dobra jak nie lepsza, ale ty użyłeś własnych umiejętności, więc nie martw się jeżeli moja gra może konkurować z twoją, bo moje umiejętności na pewno nie ;)

 

Przy okazji Bedziom, masz xp 64 bit ? jeżeli tak to znalazłem jedno rozwiązanie na twój problem ;)

 

Co to wody, to tu jest toturial, ponownie, proste ale w sumie dosyć ładne graficznie rozwiązanie ;) http://www.youtube.com/watch?v=XRPy-KM7rC8

musisz tylko uważać aby nie umieścić tych spritów na sobie (wody) bo wtedy będzie to wyglądać kiepsko, więc twoje jezioro musi być kwadratowe

a potem pokryte jakąś warstwą aby stworzyć efekt, no nie kwadratu ;)

 

Pierwsza gra? 10/5. Czepiajcie się ale nie każdy na sam początek porywa sie na coś bardziej zaawansowanego niż pacman czy prosta platformówka. Może gra nie jest idealna ale bije na głowę pierwsze produkcje innych użytkowników. Swoją drogą PKM, gdzieś ty się uchował?

 

Nigdzie, tak jak napisał kolega wcześniej naprawdę umiałem tylko połączyć nieco skryptów itd, ale naprawdę dzięki za ten komentarz podniosłeś mnie na duchu chyba na cały tydzień ;)

 

Pozdrawiam wszystkich i dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra lipna, w trailerze wszystko wygladalo zupelnie inaczej niz w realnej grze. Co mogę powiedzieć, grafika nie spójna. Widać że ta gra to zlepek różnych przykładów. Dubbing nie jest zły, ale go trochę mało. Te wstawki tekstowe można było głosowymi zastąpić skoro już występuje lektor. Grafiki wyglądają na pobrane z google grafika (za bardzo się style różne mieszają). Dużym minusem jest też waga, pomimo że ściagało mi się to 7 minut i mam dysia 1tb to jestem zawiedziony rozmiarem pliku z racji iż nie jest on porównywalny do treści.

3/5 bo nie grało się przyjemnie, powiem drętwo (fabuła lipna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Nie sądzę, by moja pierwsza gra była jakaś wybitna, ale raczej trzyma poziom, więc mimo, że twoja gra też jest niezła jak na pierwszą, sądzę że ciut za bardzo się tym podniecają ;)

Zazdrosny jesteś i tyle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem na Win7 i elegancko poszło.

 

Gra jest ogólnie ŚWIETNA!

 

Grafika jest bardzo ładna, nie licząc gracza i alienów.

Rozgrywka nie jest jakoś bardzo wciągająca, ale można grać z przyjemnością :)

Dźwięki też nie są złe, ale jakoś ten dźwięk na broń mi nie pasuje.

 

Ogólnie jak grałem o czułem się jak w Crysisie od góry :D

Teraz już mam pewność, że Ty doszedłeś do takiego poziomu (zarówno graficznie, jak i gameplay'owo), do jakiego ja z moim Shotem nie dojdę jeszcze przez długi czas ;) (no i w pewnym sensie :( )

 

10/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem na Win7 i elegancko poszło.

 

Gra jest ogólnie ŚWIETNA!

 

Grafika jest bardzo ładna, nie licząc gracza i alienów.

Rozgrywka nie jest jakoś bardzo wciągająca, ale można grać z przyjemnością :)

Dźwięki też nie są złe, ale jakoś ten dźwięk na broń mi nie pasuje.

 

Ogólnie jak grałem o czułem się jak w Crysisie od góry :D

Teraz już mam pewność, że Ty doszedłeś do takiego poziomu (zarówno graficznie, jak i gameplay'owo), do jakiego ja z moim Shotem nie dojdę jeszcze przez długi czas ;) (no i w pewnym sensie :( )

 

10/5

on nie kodził sam wszystkiego tylko zlepił przykłady w jedną kupkę i takie coś wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on nie kodził sam wszystkiego tylko zlepił przykłady w jedną kupkę i takie coś wyszło

 

 

Jestescie troche wredni, jest tam tez nieco mojej pracy, na przyklad ludzkie boty, moze i sa glupie ale zawsze jak nie ma wrogów to wiedza i ida za nami, czasem tylko celuja byle gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestescie troche wredni, jest tam tez nieco mojej pracy, na przyklad ludzkie boty, moze i sa glupie ale zawsze jak nie ma wrogów to wiedza i ida za nami, czasem tylko celuja byle gdzie.

GMclan witamy

Przyzwyczaisz się że tutaj są tylko krytycy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

147mb? Co tam wrzuciłeś? Plus chomikuj, jak by nie było lepszych serwisów. :/

hehe to ciekawe co powiesz jak wyskocze z 700 megabajtowym tripem :) Waga gry to nie minus jesli widac na co owa waga zostala spozytkowana. 30 mb to pare animacji i dzwiekow na krzyz, rozbudowane i zroznicowane gry rzadko kiedy sie w tym zmieszcza.

A gre zerkne z wieczora jak bedzie czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestescie troche wredni, jest tam tez nieco mojej pracy, na przyklad ludzkie boty, moze i sa glupie ale zawsze jak nie ma wrogów to wiedza i ida za nami, czasem tylko celuja byle gdzie.

to nie wredota to krytyka. Nie wykluczyłem w tym projekcie twojego udziału tylko podkreśliłem że bardzo duży procent, pewno ponad połowę nie jest twojej produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wredota to krytyka. Nie wykluczyłem w tym projekcie twojego udziału tylko podkreśliłem że bardzo duży procent, pewno ponad połowę nie jest twojej produkcji

 

No tak, ale ja już kilka razy powtarzałem to co wy ciągle stwierdzacie, po prostu robi się to denerwujące, gra zajęła mi nieco czasu, często tez dodałem nieco modyfikacji do innych skryptów, czasem nawet nie uzywalem ich tylko po prostu czerpałem z nich pomysły jak zrobić własne, 50% jest wciąż praktycznie moje :/ i kiedy bez przerwy to powtarzacie to chyba tez jest to troche nie fair, gra ma dobra i zle strony, przeciez profesionalni tworcy gier tez ozywają (często) gotowych silników, ktore nie sa ich, rozumiem jaka jest sytuacja, ale ja w koncu mimo wszystko troche tez nad tym pracowalem i czuje sie jak by moja cala praca byla po prostu zapomniana bo uzywalem przykladow/skryptow, nie bede uzywal ich do końca życia, ale ozywanie przykładów dla mnie jest najlepsza metoda aby sie czegos nauczyc, bo tworzenie gry po prostu mi sie podoba (zazwyczaj) wiec lacze to co mi sie podoba z nauka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...